Rolety screen – dlaczego warto je zamontować?

0
153

Nie lubisz iść na kompromisy, gdy chodzi o urządzanie wnętrz? To dobra zasada — dom to miejsce, w którym mamy przecież czuć się swobodnie i pewnie. Na jakie osłony okienne się zdecydować, aby nie musieć wybierać między funkcjonalnością, wyglądem i widokiem na zewnątrz? Oczywiście rolety screen! Dlaczego? O tym za chwilę.

Czym jest roleta screen?

Roleta screen zrewolucjonizowała rynek osłon okiennych. Ich fenomen kryje się w niezwykle praktycznym i bardzo zadziwiającym materiale wykorzystywanym przy produkcji. Zamiast klasycznej tkaniny, znanej nam z modeli materiałowych czy rzymskich, zastosowano tutaj zupełną nowość. Jest to mieszanka składająca się w 30% z PVC i 70% z poliestru. Czym wyróżnia się ona na tle konkurencji? Dzięki odpowiedniemu ułożeniu włókien odbija ona promienie słoneczne i jednocześnie pozostawia bardzo dobrą widoczność na zewnątrz za dnia. Nocą sytuacja się odwraca — patrząc na nią od środka, widzimy jednokolorową tkaninę, a przy zapalonym świetle z zewnątrz można dostrzec zarys sylwetek.

Roleta screen nie może być modelem zaciemniającym, jednak pozwala utrzymać we wnętrzu optymalną temperaturę. Pełni funkcję tak zwanego panelu przeciwsłonecznego. Skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń latem, a zimą nie pozwala zbyt szybko ciepłu uciec. Zazwyczaj występuje w trzech stopniach przezroczystości, o których decyduje tak zwany współczynnik otwarcia — im wyższy, tym większe przenikanie światła i lepszy widok za oknem. Nie musisz jednak obawiać się, że tkanina zabarwi pokój na swój kolor. Ten model może spokojnie służyć także jako moskitiera.

Dlaczego warto zainwestować w rolety screen?

Rolety screen są rozwiązaniem dla osób, które nie lubią chodzić na kompromisy. Ich wyjątkowy materiał, prosta budowa i ponadczasowa kolorystyka sprawia, że ich użytkownik nie musi w zasadzie z niczego rezygnować. Jakie są największe zalety tego modelu?

  • Uniwersalny design: wyglądem nawiązują one do modeli materiałowych. Materiał zwija się na klasyczną rurę nawojową.
  • Kilka stopni przezroczystości: każdy z nas jest inny, dlatego dzięki różnym wskaźnikom otwarcia możemy dopasować je do indywidualnych potrzeb.
  • Montaż: instalacja tego modelu jest prosta i nie potrzebuje specjalistycznej wiedzy (chyba że zdecydujemy się na opcję sterowaną silnikiem radiowym). Warto pamiętać, że można je zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
  • Komfort: zapewnia prywatność i blokuje mocne słońce, wpuszczając do środka rozproszone promienie.
  • Aspekt wizualny: pozytywnie i nienachalnie wpływa na estetykę wnętrza, nie zabierając widoku na to, co znajduje się za oknami.
  • Odporność: niestraszne im blaknięcie, rozdarcia czy złe warunki atmosferyczne.

W jakich aranżacjach sprawdzą się rolety screen?

Rolety screen same w sobie nie mają określonego stylu. Ich prosta, niezbyt ozdobna budowa i klasyczny sposób zwijania się są bardzo uniwersalne. Dzięki temu będą one pasować do wielu wnętrz. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych, skandynawskich i loftowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w aranżacjach klasycznych czy glamour, podkreślając ponadczasowość i prestiż danej stylizacji. Będą doskonałym wyborem do większych przeszkleń. Ważne jest także to, że występują w dwóch odsłonach: zewnętrznej i wewnętrznej. Dlatego można je zainstalować nie tylko w domu, lecz także na zewnątrz jako element altanki czy werandy.

Podsumowanie

Szukając idealnych osłon okiennych, warto rozważyć zakup rolet screen. Ten model zostawia konkurencję daleko w tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność. Prosty i ponadczasowy design sprawdzi się w każdej stylistyce. Uniwersalna kolorystyka pozwala dobrać je zarówno do wnętrza, jak i elewacji budynku. Optymalna temperatura i widok na zewnątrz? Dzięki temu modelowi to możliwe.

Artykuł został przygotowany przez redakcję bloga Domondo, marki produkującej wysokiej jakości rolety i inne osłony okienne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here