Jak zaaranżować wnętrze za pomocą lampy podłogowej na wysięgniku?

0
51

Lampy stojące najczęściej spełniają funkcje oświetlenia dodatkowego, zadaniowego. Doskonale uzupełniają się z lampami sufitowymi, niezależnie od ich stylu. Są praktyczne, a przy tym nie można im odebrać wyjątkowych walorów dekoracyjnych.

Na rynku znajdujemy różnorodne lampy stojące, w tym modele na wysięgniku. Czym się one charakteryzują i w jaki sposób aranżować wnętrze, mając do dyspozycji tę szczególną konstrukcję?

Spis treści

Lampa podłogowa na wysięgniku – czym się wyróżnia?

Lampa podłogowa na wysięgniku zazwyczaj jest większych rozmiarów niż jej klasyczne odpowiedniki. Ma sporą i ciężką podstawę, z której wyprowadzona zostaje smukła nóżka zakończona obszernym kloszem. Taka konstrukcja sprawdza się głównie w przestronnych wnętrzach, ponieważ zajmuje więcej miejsca na podłodze.

Ten typ oświetlenia doskonale komponuje się z wystrojami sypialnianymi, ale i salonowymi, a także jadalnianymi. Lampę podłogową na wysięgniku można zastosować jako oświetlenie dodatkowe, ale równie dobrze sprawdza się ona w roli oświetlenia głównego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkowicie zastąpiła oświetlenie sufitowe, tym bardziej, jeśli posiada możliwość regulacji. Tego typu rozwiązania oświetleniowe dostępne są na stronie https://azzardo.com.pl/.

Rola lampy stojącej na wysięgniku

Decydując się na lampę podłogową na wysięgniku, w pierwszej kolejności przemyślmy, jaką ma spełniać rolę. Inne miejsce ustawienia i otoczenie sprawdzi się, gdy będziemy szukać oświetlenia zadaniowego, a odmienne, jeśli zależy nam na lampie pełniącej rolę oświetlenia głównego.

Światło zadaniowe musi być skoncentrowane, o wiązce trafiającej w miejsca, w które nie jest w stanie dotrzeć światło pochodzące z lampy sufitowej. Dobrze również, aby możliwa była regulacja lampy na wysięgniku, która ma spełniać funkcję oświetlenia zadaniowego. Pozwala to bowiem na indywidualny dobór sposobu oświetlenia nie tylko do miejsca, ale i danej sytuacji.

Jeśli w grę wchodzi rola oświetlenia głównego, dobrym wyborem będzie model lampy zakończonej dużym i szerokim kloszem, który równomiernie rozprasza światło. Powinno ono rozświetlać całą oświetlaną przestrzeń w taki sposób, aby zagwarantować komfortowe korzystanie z wnętrza.

Styl lampy podłogowej na wysięgniku

Wśród lamp stojących z wysięgnikiem znajdujemy mnogość konstrukcji i stylów. Co wybrać? W nowoczesnej i minimalistycznej przestrzeni sprawdzi się lampa o stonowanym projekcie, w jednym z podstawowych kolorów, w wersji matowej lub pastelowej. Klasyczne wnętrza uzupełni lampa stojąca z wysięgnikiem, która bazuje na drewnie lub połączeniu drewna z metalem.

Designerskie i nietypowe projekty są idealne do wnętrz nowoczesnych, surowych, minimalistycznych, ale i awangardowych. Z kolei tekstylne abażury, te lekkie, kształtne i wykonane np. z papieru, dodadzą wystrojom lekkości, szczególnie tym o egzotycznej nucie, boho czy utrzymanym w nurcie eko.

Dopasowanie do stylu wnętrza i zastosowanych lamp

Decydując się na lampę podłogową z wysięgnikiem, uwzględnijmy nie tylko jej walory praktyczne i dekoracyjne, lecz również aranżację pomieszczenia, którą chcemy podkreślić, oraz pozostałe produkty oświetleniowe. Dzięki temu uzyskamy spójny efekt, a ponadto zwiększymy komfort korzystania z wybranych przestrzeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here