Ranking liquidów . Top 10 najlepszych liquidów

0
13249

Kiedy zaczynamy rozmawiać o tym, czym jest eliquid, zaczniemy od stwierdzenia, że ​​eliquid to płyn, który przekształca się w parę za pomocą elektronicznego urządzenia do papierosów. Teraz dotkniemy różnych nazw używanych do e-soku. Często nazywany jest e-liquidem, czasami z łącznikiem, czasami bez łącznika  (eliquid). Zobacz ranking liquidów i dowiedz się jak wybrać ten najlepszy do twojego papierosa elektronicznego.

E-liquid ma wiele nazw, ale każda z tych nazw odnosi się do cieczy, która jest przekształcana w parę za pomocą elektronicznego urządzenia papierosowego. Atomizer elektronicznego urządzenia papierosowego wchodzi w kontakt z płynem eliptycznym i podgrzewa płyn eliptyczny, aż stanie się parą. Następnie wdychasz opary i wydychasz, tak jak dym papierosowy.

Bateria jest aktywowana i niewielki ładunek jest wysyłany do rozpylacza w celu wytworzenia ciepła. Cewka rozpylacza nagrzewa się do temperatury wystarczającej do odparowania płynu eliptycznego. Dobrej jakości elektroniczne urządzenia papierosowe nie przegrzewają cewki ani e-liquidu, w wyniku czego wytwarzana para nie zawiera toksyn. W rzeczywistości, Public Health England stwierdził jednoznacznie, że vaping, używając ecig, jest o 95% bezpieczniejsze niż palenie.

Lepkość, grubość e-liquidu będzie się różnić w zależności od produktu. Smak składników wraz z jakością urządzenia ecig odgrywają rolę w ilości wytwarzanych oparów. Kiedy ludzie dopiero zaczynają, często wolą, aby eliquid, który ma silne “uderzenie w gardło”. Uderzenie w gardło odnosi się do wrażenia, które odczuwasz podczas wdychania czegoś. Po tym, jak ludzie zaczną na chwilę łykać, często chcą więcej pary. W takich przypadkach wybierają grubszą e-ciecz, zdolną do tworzenia większych chmur parowych.

Czy w liquid jest nikotyna?

Odpowiedź będzie lakoniczna: po prostu niektóre zawierają nikotynę, a niektóre są wolne od nikotyny. Wybór właściwego poziomu nikotyny jest niezbędny, jeśli zamierzasz przejść z palenia na vaping. Ilość nikotyny w płynie będzie zasadniczo zastępować ilość nikotyny, której używasz do spożywania podczas palenia papierosów.

Liquidy oferowane są najczęściej w 5 różnych mocach:

 • Brak – 0 mg nikotyny
 • “Extra Light” – 6 mg nikotyny
 • “Light” – 12 mg nikotyny
 • “Regular” – 18 mg nikotyny
 • “High” – 24 mg nikotyny

Co zawiera liquid?

eLiquid wykorzystuje podstawowe składniki, aby uzyskać gładki smak. Ta baza może składać się z PG (glikol propylenowy), VG (Vegatable Glycerin) lub oba. Większość naszych eLiquids ma mieszaniny zawierające 70% PG / VG 30% do 50% PG / VG 50%. PG i VG są połączone z naturalnymi lub sztucznymi smakami, takimi jak wanilia lub jabłko, co tworzy wyjątkowe i satysfakcjonujące doznania smakowo-zapachowe.

Co to jest PG lub glikol propylenowy?

Glikol propylenowy stosowany jest jako nośnik aromatyzujący w produktach spożywczych, jako składnik barwiący żywność, a także jako dodatek do różnych leków. Glikol propylenowy jest nietoksyczny. Glikol propylenowy jest organiczną cieczą bez zapachu i lekko słodkim smakiem. GG to substancja, która towarzyszy nam od ponad wieku i wiemy o niej wiele.

Glikol propylenowy był z powodzeniem stosowany jako środek spożywczy, lek, dodatek do kosmetyków przez długi czas. Inhalatory astmy wykorzystują glikol propylenowy.

PG jest rozpoznawany jako bezpieczny. Popatrz teraz na tubkę pasty do zębów. Prawdopodobnie zobaczysz glikol propylenowy w składnikach.

Przez dziesięciolecia glikol propylenowy był używany w pokazach scenicznych i filmach do tworzenia dymu lub mgły filmowej. Ludzie wdychają PG przez dziesięciolecia.

Najważniejsze jest to, że glikol propylenowy może mieć strasznie brzmiącą nazwę naukową, ale jest to naprawdę substancja łagodna. Jest częścią dużej rodziny substancji, które znamy jako alkohole. Nie martw się, to nie jest rodzaj alkoholu, który cię upija! PG może występować naturalnie lub być wytworzony syntetycznie.

FDA zatwierdziła glikol propylenowy jako dodatek do żywności, dodatek do leków, dodatek do kosmetyków i tak dalej.

Co to jest VG lub gliceryna roślinna?

Vegatable Glycerin to słodki, gęsty, oparty na warzywach płyn. Podstawa VG 100% jest bardzo gęsta i trudno jest palić. Gliceryna roślinna jest nietoksycznym węglowodanem i popularnym dodatkiem do żywności uznawanym przez FDA za tzw. ‘GRAS’. GRAS oznacza ogólnie uznane za bezpieczne. GRAS to standard uznawany przez wszystkie organy regulacyjne. Gliceryna roślinna jest bardzo popularnym dodatkiem do żywności, który jest również stosowany w lekach i kosmetykach. VG jest grubszą cieczą niż PG. Uderzenie w gardło nie jest tak silne jak to, co dostajesz z PG, ale dostajesz więcej pary. PG to eliksir wyboru dla subohm vaperów. Zazwyczaj eliquid wysokiej VG nadal będzie miał niewielki procent PG, ponieważ glikol propylenowy jest lepszy do aromatyzowania.

To tutaj VG gra, aby odpowiedzieć na pytanie – czym jest e-sok . Ale VG jest używany w dużo więcej niż ejuice. Pamiętaj, że powiedziałem, że to dodatek do żywności, cóż, znajdziesz go w ogromnym procencie wypieków, ponieważ dobrze trzyma się wilgoci. Znajdziesz VG w produktach kosmetycznych, karmach dla zwierząt domowych i kremach do rąk o wszystkich kształtach i rozmiarach.

Już zużyłeś VG w pewnym momencie swojego życia i prawdopodobnie użyłeś go w pewnym momencie dzisiaj. Jest to codzienna, wspólna substancja, która jest już częścią naszego codziennego życia. Dzięki technologii ecigarette, teraz VG może być wykorzystany do stworzenia mniej szkodliwej opcji dla palaczy.

Stosunek VG PG

Stosunek VG PG w eliquid ma wpływ na ilość oparów i odczucia smakowe. Stosunek 50/50 to piękne, średnie podłoże, które zapewnia przyjemne uderzenie w gardło, świetny smak i dużo pary. Nie można powiedzieć, że jeden stosunek jest lepszy od drugiego i tak naprawdę wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.

Większość wysokiej jakości firm produkujących eliquidy pozwala wybrać własny stosunek VG PG, dlatego ponownie uczulamy, aby kupować je od renomowanego dostawcy. Wymagajmy farmaceutycznej jakości VG i PG. Ważne jest, aby kupować profesjonalnie wymieszane produkty, które zwierają wyłącznie wysokiej jakości składniki.

Smaki liquidów do e-papierosów

Każdy amator wdychania pary z e-papierosów znajdzie kompozycje smakowe w kilkudziesięciu konfiguracjach: od liquidów truskawkowych, mentolowych, ananasowych, po żelkowe, gumo-balonowe lub te o aromacie kawy.

Zasadniczo wyróżnia się:

 • Smaki tytoniowe
 • Smaki deserowe
 • Aromaty owocowe
 • Kremowe smaki
 • Mentolowe smaki
 • Słodkie smaki
 • Smaki napojów
 • Smaki żywności

Popularnością cieszą się też koncentraty eLiquidów, które można łatwo skomponować samodzielnie. Koncentraty eLiquidów są przeznaczone do mieszania z podstawową mieszanką VG i PG, poprzez wlanie określonego aromatu do mieszanki. Dzięki temu, sami regulujemy mieszankę eLiquid tworząc jego silny lub słaby aromat.

Vaping smakowych eLiquidów a palenie zwykłych papierosów

Vaping ma znacznie mniej szkodliwe chemikalia niż palenie.

Tradycyjne papierosy zawierają w sobie około 5000 różnych chemikaliów. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej co najmniej 30 z nich jest bezpośrednio rakotwórczych. Badania wykazały również, że filtry papierosów potrafią zawierać małe włókna szklane.

Jeśli porównasz to do vapingu,  te rodzaje palenia znajdują się na dwóch biegunach! Glikol propionyny i gliceryna roślinna są głównymi składnikami e-papierosa, a koncentraty smakowe i nikotyna stanowią resztę. Wiadomo, że dwie pierwsze wiadomo są bezpieczne do spożycia, a sama nikotyna nie jest gorsza niż kawa – to oczywiście bardziej uzależniające, ale nie bardziej szkodliwe.

Schody, jeśli chodzi o vaping, rozpoczynają się w koncentratach smakowych. Niektóre z nich są znane jako drażniące drogi oddechowe.

Dym papierosowy pachnie okropnie i pozostawia długotrwały zapach na ubraniach, palcach i w oddechu przez wiele godzin, jeśli nawet nie dni. Porównaj to z eliquidami, które są bezwonne lub mają przyjemny zapach owoców, mięty lub słodyczy itp. Co więcej, gdy  tylko przestaniesz ‘palić’, zapach znika.

Liquidy do papierosów elektronicznych – podsumowanie

 • E-LIQUID lub LIQUID VAPE jest płynem stosowanym w parownikach i osobistych papierosach elektronicznych, które tworzą rzeczywistą parę. Zwykle zawiera nikotynę, ale można ją wytwarzać bez nikotyny w zależności od osobistych preferencji.
 • Parownik nagrzewa e-liquid do poziomu pomiędzy 200 a 400 stopni Celsjusza, który zamienia go w parę, następnie wdychaną przez użytkownika
 • E-LIQUID lub LIQUID VAPE jest mieszaniną wody, aromatu spożywczego, wyboru poziomu nikotyny lub o zerowej zwartości nikotyny oraz glikol propylenowy (PG) lub roślinną glicerynę (VG).
 • Aromaty o jakości spożywczej: to ten sam rodzaj aromatu, który jest stosowany w żywności. Jest bezpieczny do spożycia, a często bardzo smaczny.
 • Glikol propylenowy jest substancją stosowaną w wielu środkach aromatyzujących, które pomagają równomiernie rozprowadzić smak i smak o jakości spożywczej w całej cieczy. PG jest stosowany w ekstraktach waniliowych, barwnikach do żywności oraz w różnego rodzaju lekach.
 • Gliceryna roślinna to ciecz na bazie warzyw, która jest gęsta i słodka.
 • VG i PG stanowią około 90% zawartości e-liquidu, a nikotyna i dodatki do żywności stanowią pozostałe 10%.

Jeśli nadal masz wątpliwości jak wybrać liquid do swojego papierosa skorzystaj z naszego rankingu. Znajdziesz w nim najchętniej kupowane i najlepiej oceniane produkty w atrakcyjnych cenach.

[Głosów:629    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here