Ranking E-papierosów. Top 10 najlepszych modeli

0
18172

Najlepszym rozpoczęciem naszego przewodnika dotyczącego e-papierosów będzie postawienie najbardziej podstawowego pytania. Co to jest elektroniczny papieros? W skrócie, ‘e-cig’ to urządzenie elektroniczne, które odparowuje e-liquid. E-liquid zawiera składniki spożywcze i nikotynę. Ostatecznie, pomimo występowania wielu kształtów, wzorów i kolorów, wszystkie e-papierosy dzielą się na trzy podstawowe części: bateria, rozpylacz, e-ciecz i w rankingu e-papierosów podpowiemy jaki model jest najlepszy.

Ranking e-papierosów – jak wybrać dobry model papierosa elektronicznego?

Wybierając e-papierosa należy sprawdzić każdy z jego trzech komponentów, czyli baterię, rozpylacz, e-ciecz . Akumulator może być typu ładowalnego lub jednorazowego użytku. Większość najlepszych e-papierosów opiera się na akumulatorach. Rozpylacz jest elementem grzejnym, który odparowuje e-ciecz. Rozpylacz może być wykonany z dowolnego z wielu metali, w tym Kanthala, stali nierdzewnej, tytanu lub niklu. Większość atomizerów to Kanthal, stop zaprojektowany do wytrzymywania wysokich temperatur.

Zbiornik e-cieczy jest projektowany na wiele sposobów. Niektóre e-cigs używają nabojów lub kapsułek, które są komponentami zawierającymi atomizer i e-liquid w jednym. Niektórzy używają zbiornika vape, w którym w razie potrzeby ręcznie napełniasz e-papieros e-sokiem.

Zagubienie zapalniczki lub zapałek przestanie być twoim problemem, jeśli zdecydujesz się na palenie e-papierosa, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma w nim czego rozpalić. Zamiast tego e-papierosy działają na baterię litową, każdy zawiera także komorę odparowania i wkład wypełniony cieczą. Kiedy zaciągasz się e-papierosem jak zwykłym papierosem, bateria zasila urządzenie, aby podgrzać płyn i odparować go. Niektóre e-papierosy mają papierosową końcówkę LED, która świeci się na czerwono (lub innym kolorze, w zależności od używanego produktu), ale nie wszystkie te bezdymne gadżety przypominają zwykłe papierosy. Ponieważ w e-papierosie nie rozpala się tytoniu, nie ma również dymu, tlenku węgla ani odrażającego dla nie-palaczy zapachu: to co wdychasz jest parą.

Używanie e-papierosów jest powszechnie nazywane vapingiem, ze względu na wydajność jego oparów. Wykorzystanie e-papierosów wzrosło globalnie od momentu wprowadzenia ich na rynek ponad dziesięć lat temu. Choć pierwszy elektroniczny papieros został opatentowany w 1965 roku, ich wykorzystanie nie było widoczne do czasu reekspozycji chińskiego farmaceuty Hon Lik w 2003 roku.

Jak działają e-cigs?

W e-papierosie aromatyzowana e-ciecz – która może zawierać lub nie zawiera nikotyny – jest podgrzewana przez atomizator, który zamienia płyn w mgłę lub parę, którą użytkownik może wdychać. Ciepło jest generowane przez moc, którą atomizer czerpie z akumulatora. E-ciecz jest odparowywana przez parę wytwarzającą ciepło. E-papierosy są w rzeczywistości tzw. parownikami –  zamiast palenia tytoniu mechanizm podgrzewa płyn. Ciecz zamienia się w parę, która jest następnie wdychana lub “wydychana”. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że para z e-papierosa jest bardziej korzystna dla zdrowia w porównaniu z tradycyjnym dymem papierosowym, agencje regulacyjne i niektórzy eksperci ds. zdrowia nie są tego tacy pewni.

Jak działa e-papieros?

 • Zasilanie z akumulatora podgrzewa rozpylacz
 • Rozpylacz ogrzewa i odparowuje e-ciecz
 • Wytworzona para jest wdychana przez użytkownika

Komórka baterii zasila e-papierosa. Nie wszystkie baterie są takie same! Jakość akumulatorów litowo-jonowych zależy od jakości komponentów. Im wyższa czystość metalu litowego w baterii, tym płynniejszy jest przepływ naładowanych cząstek.

Bateria łączy się z atomizerem, kartridżem lub zbiornikiem. Opór elektroniczny rozpylacza określa, ile energii można pobrać z akumulatora. Niektóre z zaawansowanych modów vape pozwalają użytkownikowi ustawić moc wyjściową. Im więcej mocy, tym więcej pary. Ale więcej pary niekoniecznie oznacza większą satysfakcję. Znalezienie odpowiednich e-papierosów powinno skupiać się na zadowoleniu i przyjemności.

Urządzenia e-papierosowe są zasilane bateryjnie i tak długo, jak pamięta się o naładowaniu baterii, są wielokrotnego użytku (chociaż konserwacja i użyteczność zależą od rodzaju używanego urządzenia e-papierosowego). I podobnie jak wiele innych urządzeń, z których korzystamy na co dzień (takich jak smartfony i tablety), wiele e-papierosów posiada możliwość ładowania przy pomocy USB. Nie tylko ładowalna bateria sprawia, że urządzenia te nadają się do ponownego użycia: wiele z nich można również uzupełnić. Ciecz w kasetach należy regularnie uzupełniać, wkładając nowy wkład lub uzupełniając pusty.

Skład e-papierosów

E-papierosy są wolne od dymu i tytoniu, ale nie są wolne od nikotyny. Ciecz w e-papierosach jest zwykle kombinacją nikotyny, środków aromatyzujących (takich jak guma balonowa lub arbuz), glikolu propylenowego (rozpuszczalnik) i innych dodatków. Ilość nikotyny zależy od mieszaniny konkretnej wkładki z ciekłą nikotyną zainstalowanej w urządzeniu. Niektóre produkty zawierają ilości nikotyny porównywalne ze zwykłymi papierosami tytoniowymi, podczas gdy inne zawierają poziomy bliższe papierosom lekkim lub ultralekkim. Dostępne są również wkłady, które zawierają płyn smakowy bez nikotyny, dla użytkowników, którzy chcą doznać wrażeń sensorycznych palenia papierosa bez szkodliwych skutków. Ponieważ przepisy dotyczące urządzeń do e-papierosów nie są restrykcyjne tak bardzo jak w przypadku zwykłych papierosów, producenci mają swobodę w sprzedaży swoich produktów jako e-papierosy, które można palić w dowolnym miejscu, przedstawiając je jako bezdymne produkty tytoniowe, nie stanowiące zagrożenia dla zdrowia. Z tego powodu ‘e-cigs’ są często dozwolone w miejscach, gdzie zabronione jest palenie ich tytoniowych odpowiedników.

Poziom wydajności

Wydajność jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego e-papierosa.

 • Pojemność baterii
 • Moc wyjściowa
 • Opór atomizera
 • Jakość e-liquidu

Baterie mają różne kształty i rozmiary. Producenci opisują swoje akumulatory według oceny mAh. Ocena mAh (lub miliamperogodzin) określa, ile energii można zgromadzić w danej baterii. Im wyższe mAh, tym dłużej urządzenie będzie działało po ładowaniu. Akumulatory o wyższym mAh mają zazwyczaj większą masę, więc użytkownik musi określić, czy woli przenośny e-papieros o krótszej żywotności baterii, czy większy e-papieros o dłuższej żywotności baterii.

Pojemność baterii nie ma związku z mocą wyjściową. Moc wyjściowa modemu e-papierosa lub vape zależy od urządzenia i rezystancji rozpylacza. Wysokiej jakości urządzenie dobrze zarządza baterią i dokładnie kontroluje moc wyjściową. Im niższy opór atomizera, tym więcej energii można czerpać z akumulatora. Łącząc niski opór z dużą mocą, dostajesz więcej pary.

Jest to bardzo ważne przy poszukiwaniu najlepszego e-papierosa. Im więcej pary wytwarza urządzenie, tym więcej używasz e-liquidu. Gdy rezystancja rozpylacza jest mniejsza niż 1,0 oma, to jest sub omu. Sub ohm vaping to inny styl niż do tej pory. Zamiast wciągać opary do ust, a następnie wdychać, zamiast tego bezpośrednio wdychać opary do płuc. To jest MTL vs. DL vaping. O ile subwoofer DL vaping ma wyższą wydajność, może nie być odpowiedni dla kogoś nowego do vapingu.

Jak ważna jest jakość e-papierosa?

Przy wyborze produktu rozważ dokładnie markę e-papierosa lub reputację dostawcy. Przyjrzyj się dokładnie gwarancjom produktu. To dobry znak, że firma będzie stać za swoim produktem.

Jeśli jesteś zainteresowany importowanym produktem, upewnij się, że otrzymałeś autentyczną wersję. Podrobione produkty są teraz dużym problemem. To kolejny powód do zakupu bezpośrednio od amerykańskiej marki. Wreszcie, szukaj firm, które produkują e-liquidy w profesjonalnym laboratorium, a nie na zapleczu sklepu vape.

Mini e-papierosy

Mini e-papierosy lub cygara to rodzaje elektronicznych papierosów, które naśladują wygląd papierosa tytoniowego. Cygalik jest najbardziej podstawowym i łatwym w użyciu urządzeniem typu vape. Wykorzystuje dwuczęściowy projekt. Dołączasz kasetę do baterii i zaczynasz vaping. Akumulator ma zazwyczaj moc około 280 mAh. Kartridż do napełniania z kauczuku ma zwykle od 0,7 ml do 1,0 ml e-liquidu i wytrzymuje od 150 do 200 wdechów.

Średniej wielkości e-papierosy

Średniej wielkości modemy e-papierosów mogą być standardowe lub sub-omowe. Urządzenia, które należałyby do tej kategorii, zwykle mają większe baterie o pojemności od 1500 mAh do 2500 mAh. Zamiast kartridża użyją zbiornika vape. W systemie zbiornikowym ręcznie wymieniasz rozpylacze i uzupełniasz e-ciecz w razie potrzeby.

Praktyczne porady dotyczące e-papierosów:

 • Upewnij się, że masz odpowiednią ilość e-liquidu w zbiorniku lub clearomizerze. Jeśli nie masz wystarczającej ilości e-liquidu, aby knot mógł go wchłonąć, możesz uzyskać spalony smak e-papierosa. Większość clearomizerów ma linię określającą, ile e-liquidu możesz wypełnić; nie wypełniaj clearomizera powyżej tej linii, ponieważ może to spowodować przeciek e-cieczy.
 • Po pierwszym napełnieniu, pozostaw atomizer lub clearomizer w pozycji pionowej przez co najmniej pięć minut, aby knot był w pełni nasycony e-sokiem.
 • Wskazane jest cotygodniowe czyszczenie e-papierosa. E-liquid może kapać w miejscu, w którym bateria łączy się z atomizerem, znanym również jako połączenie 510. Kiedy to nastąpi, e-liquid może wyschnąć. Ta luka może zakłócać moc płynącą przez baterię do rozpylacza.
 • Słaby smak lub zmniejszona produkcja pary jest oznaką, że cewka w e-papierosiw wymaga wymiany. Kolejną oznaką zużytej cewki jest spalony smak podczas wapowania. Cewki należy wymieniać średnio raz na trzy tygodnie.
 • Baterie mogą również z czasem ulec osłabieniu. Jeśli jesteś częstym użytkownikiem e-papierosa, możesz oczekiwać, że baterie stracą pojemność po upływie sześciu miesięcy. Aby przedłużyć żywotność baterii e-papierosów, zaleca się, aby w rotacji były co najmniej dwie.
[Głosów:932    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here