Dlaczego warto zainwestować w monitor gamingowy 240 Hz?

0
146

Monitor gamingowy 240 Hz to produkt z wysokiej półki stworzony dla najbardziej wymagających graczy — także dla profesjonalistów. Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu sprawia, że nawet najbardziej dynamiczne gry odpalisz z przyjemnością, a rywalizacja z innymi użytkownikami stanie się prawdziwą przyjemnością. Poznaj wszystkie powody, dla których warto mieć gamingowy monitor 240 Hz w swoim domu.

Monitor do komputera gamingowy? Poznaj monitor 240 Hz!

Wybór gamingowego monitora obecnie nie jest łatwy. Na rynku jest dostępny szereg produktów, a każdy producent zapewnia, że jego monitor jest tym najlepszym. Jeżeli nie jesteś wymagających graczem, a gry odpalasz hobbistycznie, to prawdopodobnie w Twoim przypadku sprawdzi się monitor o nieco mniejszej częstotliwości odświeżania ekranu. Jeśli jednak należysz do profesjonalnych lub po prostu mega wymagających graczy — monitor LCD 240 Hz to produkt naprawdę godny uwagi.

Monitor do komputera gamingowy musi nadążać nie tylko za komendami gracza, ale także za informacjami spływającymi do niego z wszystkich podzespołów w trakcie grania. Musi być zatem naprawdę mocny i wydajny, ponieważ nawet najlepszy komputer nie osiągnie pełni swoich możliwości, jeśli wszystko wyświetla się na monitorze o słabych parametrach.

Co daje wysoka częstotliwość odświeżania podczas gier?

Jeden z elementów, który wyróżnia monitor 240 Hz na tle innych modeli gamingowych, jest wysoka częstotliwość odświeżania obrazu. W tym monitorze gamingowym wynosi od 240 Hz, czyli ekran wyświetla obraz w czasie rzeczywistym do 240 razy w ciągu jednej sekundy. Co to daje? Dzięki temu obraz jest niesamowicie płynny i harmonijny, dlatego nie występuje efekt klatkowania czy też smużenia.

Monitor gamingowy 240 Hz — kto powinien po niego sięgnąć?

Nie ukrywajmy — gamingowy monitor 240 Hz to jest już inwestycja. Musisz zatem przemyśleć sprawę i zastanowić się, czy naprawdę potrzebujesz sprzętu aż tak wysokiej klasy. Może lepiej zainwestować w nieco tańszy, ale również chętnie polecany gamerom model 144 Hz?

Monitor 240 Hz w szczególności polecamy zapalonym miłośnikom e-sportu i wszystkich gier komputerowych, w których liczy się precyzja, celność i szybki czas reakcji. Sprawdzi się zatem we wszystkich strzelankach (w szczególności FPS). Co więcej, ten monitor gamingowy będzie świetnym uzupełnieniem najwyższej jakości podzespołów. Jeśli zatem zainwestowałeś w kartę graficzną, RAM czy procesor — uzupełnij ten zestaw o monitor również najwyższej jakości.

Podsumowanie

Monitor gamingowy z częstotliwością 240 Hz to produkt z wysokiej półki — tego nie ma co ukrywać. Przeznaczony jest zatem dla świadomych graczy, którym nie umknie żaden detal na ekranie, a milisekundy spowolnionej reakcji doprowadzają ich do frustracji. Co więcej, musisz wziąć także pod uwagę, że wszystkie korzyści z używania monitorów 240 Hz zauważysz tylko z odpowiednim sprzętem o równie wysokiej jakości i wydajności. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here