Czego można oczekiwać po współczesnych pasach transportowych?

0
189

Współczesny transport i logistyka rozwinęły się do swojego optymalnego pułapu, gdzie tempo realizacji kolejnych zleceń, czasami bardzo złożonych, jest olbrzymie. Dlatego właściwe przygotowanie każdego elementu procesu logistycznego jest tak kluczowe, a zabezpieczenie ładunku na trasie i podczas załadunku/rozładunku ma szczególne znaczenie. Bezpieczeństwo ładunku uzyskuje się nie tylko poprzez zastosowanie specjalistycznego wyposażenia jak pasy transportowe i przestrzeganie zasad BHP – bardzo ważne jest także planowanie z wyprzedzeniem, a więc logistyka całego procesu.

Zastosowanie pasów transportowych w firmach przewozowych

Stosowanie pasów transportowych ma ogromne znaczenie nie tylko wtedy, gdy ładunek jest masywny albo posiada niestandardowe rozmiary – również jeśli mamy do czynienia z wieloma rozdrobnionymi przesyłkami w dużym luku ładownym, użycie pasa transportowego jest w zasadzie koniecznością. Trudno wyobrazić sobie pracę w firmie kurierskiej bez użycia pasów transportowych, ale nieduże auta – niekiedy prywatna własność pracowników firmy kurierskiej – rzadko kiedy posiadają ładowność pozwalającą na zastosowanie takowych. Firmy meblarskie czy dostawcy dowożący zakupione meble do klientów salonów meblowych wykorzystują nie tylko specjalistyczne pasy transportowe na czas przewozu mebli, ale także odpowiednie pasy transportowe ręczne – do wniesienia nieporęcznych dużych mebli po schodach.

Ułatwienie i przyspieszenie transportu dzięki pasom transportowym

Rola kierowcy firmy transportowej czy magazyniera, sprowadzona jest do przeładunku i przewiezienia w wyznaczonych ramach i normach. W nawet średnich firmach sami pracownicy nie mają prawie żadnej dowolności w realizowaniu zadań, ponieważ ich działanie wpisane jest w konkretny łańcuch procesów, gdzie opóźnienie chociażby jednego elementu natychmiast uderza w całą gałąź powiązanych działań. Dlatego tak ważne jest, aby pracownicy posiadali pełne niezbędne wyposażenie do pracy, co oznacza nie tylko pasy transportowe i podstawowe zabezpieczenie ładunku, ale także odzież ochronną zgodną z BHP – w trakcie załadunku wielkogabarytowego transportu chociażby użycie kasku ochronnego. Oczywiście bardzo ważne jest, aby używane do transporty pasy transportowe za każdym razem były całkowicie bezpieczne, czyli konieczne jest ich dopasowanie do rodzaju przewożonych materiałów i ich masy – nie wszystkie pasy są w stanie utrzymać ładunek powyżej 500 kilogramów lub powyżej tony, więc niekiedy konieczne jest zastosowanie dwóch lub trzech pasów transportowych do prawidłowego zabezpieczenia danego ładunku. Jakościowe pasy są oczywiście wykonane ze sprawdzonych materiałów, a niektóre firmy umożliwiają nawet stworzenie indywidualnie zaprojektowanych, spełniających określone kryteria, pasów transportowych na zamówienie.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here