Co zrobić, kiedy zamknie się giełda bitcoina? 

0
191

Kryptowaluty od jakiegoś czasu kuszą inwestorów. Można na nich szybko zarobić, ale też wiele stracić. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ strata jest bezpowrotna. Okazuje się jednak, że z dnia na dzień giełda kryptowalut potrafi zniknąć. W tym wpisie wyjaśnimy Co zrobić, kiedy nastanie taka sytuacja. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/zamkniecie-gieldy-bitcoina-co-zrobic-gdy-gielda-kryptowalut-znika/ 

Czy kryptowaluty mogą upaść? 

Kryptowaluty są to cyfrowe waluty, których wytwarzanie oraz handel przebiega oficjalnym systemem bankowo państwowym. Sprzedawać i kupować Bitcoin, Lisk czy inną kryptowalutę możemy na przeznaczonych do tego giełdzie. Podobnie do kryptowalut i giełdy in deklarowane znajdują się poza kontrolą administracji urzędnicze. Oznacza to, że nic nie sprawuje nad nimi piecze, oprócz właścicieli. 

Wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dana giełda kryptowalutowa nagle zniknęła. Może mieć to różne przyczyny. Najczęściej są to ataki hakerskie, aż po samą nieuczciwość założycieli giełdy. Sporo inwestorów swoje kąty na giełdzie kryptowalut traktuje jako zwykłe konto do przechowywania środków. Zapominają o tym, że nigdy nie wiadomo kiedy na na giełdę zostanie zamknięta, ośrodki przepadną. 

Co zrobić, kiedy giełda Bitcoina upadnie? 

W przypadku kryptowalut najlepszym sposobem jest “zapobieganie, niż leczenie”. Wszystkie środki ostrożności należy przedsięwziąć jeszcze przed rozpoczęciem handlu na giełdzie. Po pierwsze nie powinniśmy lokować wszystkich pieniędzy na giełdzie kryptowalut. Handel bitcoinami ma być tylko dywersyfikacja portfela inwestującego, czyli dodatkowym dochodem. Handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem, więc nie powinniśmy przeznaczać wszystkich swoich zarobków. Co więcej powinniśmy korzystać jedynie ze sprawdzonych i uznanych dzieł, choć jak wiemy i to nie daje nam stuprocentowej gwarancji. 

Zobacz też: http://www.atvn.pl/jak-rozpoczac-prace-w-policji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here