Kiedy warto sięgnąć po olej antykorozyjny?

0
146

Ze względu na antyadhezyjne właściwości olejów mineralnych preparaty zawierające węglowodory organiczne są powszechnie stosowane jako rodzaj tymczasowej powłoki ochronnej, która zapobiega przywieraniu do siebie różnych elementów. Cześć tego typu preparatów wykazuje również silne właściwości antykorozyjne, co pomaga chronić elementy stalowe przed rdzewieniem. Olej antykorozyjny to najczęściej olej mineralny bez parafin, smarów i dodatku rozpuszczalników.

Ochrona przed wilgocią

Jedną z podstawowych funkcji realizowanych przez oleje antykorozyjne jest ochrona elementów konstrukcji stalowych i metalowych części przed niszczącym działaniem wody. Mineralny olej o silnych właściwościach antyadhezyjnych odpycha wilgoć, a dzięki obecności substancji o działaniu przeciwutleniającym, zmniejsza również ryzyko korodowania i to nawet wówczas, gdy na elemencie stalowym już pojawiły się rdzawe wżery. Nowoczesny, dobrej jakości olej antykorozyjny warto stosować zatem wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko korodowania metalowego (stalowego) elementu, również na elementach już częściowo pokrytych rdzą. Profesjonalne preparaty antykorozyjne nie tylko chronią przed korozją, ale także spowalniają już rozpoczęty proces rdzewienia.

Konserwacja części, maszyn i konstrukcji stalowych

Profesjonalnych olejów antykorozyjnych używa się przede wszystkim jako środków, które przez określony czas zabezpieczają metalowe elementy przed korodowaniem. Takie produkty warto stosować do zabezpieczania przechowywanych części i elementów konstrukcyjnych wykonanych ze stali, a także do konserwowania nieużywanego sprzętu, na przykład maszyn rolniczych wyłączonych z pracy na okres zimy. W porównaniu z klasycznymi powłokami bitumicznymi olej antykorozyjny jest zabezpieczeniem mniej trwałym, ale zdecydowanie tańszym i łatwiejszym w użyciu. Powłoka ochronna z preparatu antykorozyjnego na bazie oleju mineralnego z czasem odparowuje i nie pozostawia po sobie śladu, nie trzeba jej zatem usuwać mechanicznie, co pozwala oszczędzić czas i zmniejsza ryzyko uszkodzenia metalowych elementów.

Profesjonalnego oleju antykorozyjnego można używać na każdym rodzaju stalowej powierzchni surowej lub lakierowanej, również wówczas, gdy jest ona już przynajmniej częściowo skorodowana. Olej tworzy powłokę ochronną o właściwościach antyadhezyjnych i antykorozyjnych. Czasowo zabezpiecza przed wilgocią i spowalnia proces rdzewienia. Warto sięgnąć po niego w celu konserwacji elementów stalowych narażonych na rdzewienie, wystawionych na działanie wilgoci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here