Przyciski głośności w iPhone nie działają – co jest przyczyną?

0
285

Uszkodzone przyciski głośności w iPhone to jedna z najczęściej występujących usterek. Na pierwszy rzut oka wydaje się to mało istotny problem, jednak korzystanie z telefonu bez możliwości zmiany poziomu głośności nie jest zbyt komfortowe. Dlatego warto znać przyczynę i odpowiednio zająć się problemem. Jakie są najczęstsze powody niedziałających przycisków głośności? Co możemy z tym zrobić? 

Najczęstsze przyczyny niedziałających przycisków głośności

Uszkodzone przyciski głośności w iPhone to dość często występujący problem u użytkowników tych urządzeń. Przyciski volume umiejscowione są z boku telefonu, dlatego narażone są na uszkodzenia, zabrudzenia czy obtarcia (np. podczas wkładania do kieszeni). Przyczyn tego problemu może być naprawdę wiele. Do najczęściej występujących należą:

  • Błąd w oprogramowaniu — jeśli przyczyną jest oprogramowanie, to pozbycie się problemu powinno być banalnie proste. Taki błąd można zniwelować poprzez wyłączenie i ponowne uruchomienie urządzenia lub wykonanie tzw. miękkiego resetu. Przyczyną błędu może być także brak aktualnej wersji systemu. W tej sytuacji wystarczy taką aktualizację po prostu wykonać.
  • Zabrudzenie lub zakurzenie — ten aspekt dotyczy nie tylko przycisków głośności, ale także portu ładowania. Zanieczyszczenia znajdujące się w tym miejscu mogą spowodować, że urządzenie będzie „myślało”, że podłączaliśmy do niego jakieś akcesorium, co z kolei może powodować właśnie problem z przyciskami volume.
  • Upadek telefonu — upadek iPhone nawet z niewielkiej wysokości może doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń niektórych elementów bocznych. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana przycisków głośności.
  • Zalanie telefonu — gdy do naszego urządzenia dostanie się woda, należy go natychmiast wyłączyć, a następnie osuszyć w miarę możliwości (absolutnie nie suszarką). W niektórych przypadkach niestety może dojść do uszkodzenia pewnych elementów, np. przycisków głośności. Tutaj również konieczna będzie specjalistyczna naprawa.
  • Zużycie przycisków — często zdarza się, że przyciski boczne po prostu się zużywają, zwłaszcza jeśli z urządzenia korzystamy już kilka lat. W tej sytuacji oczywiście także potrzebna będzie wymiana poszczególnych elementów.

Ile kosztuje naprawa przycisków głośności?

Cennik napraw wygląda różnie, w zależności od serwisu, do jakiego się udamy. Dodatkowo cena usługi może różnić się w zależności od modelu iPhone oraz rodzaju naprawy. Pamiętajmy, aby wybrać profesjonalny serwis Apple, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oddajemy urządzenie w dobre ręce.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here