8 pomysłów na niezapomniany wieczór kawalerski

0
207

Wieczór kawalerski jest tradycją bardzo ważną dla większości przyszłych Panów Młodych – jest to ostatnia okazja do bezkarnego szaleństwa przed ślubem. Choć wieczór kawalerski jest okryty złą sławą i pierwsze nasuwające się z nim skojarzenie to impreza w stylu filmu „Kac Vegas” pełna alkoholu, striptizu i klubów nocnych, wcale tak nie musi być. Nie każdy przyszły Pan Młody uznaje ten wieczór za okazję do porzucenia granic i obecnie coraz więcej mężczyzn odchodzi od koncepcji tego „klasycznego” typu imprezy. Jednak każdy zasługuje na uczczenie tego ostatniego wieczoru przed wejściem w związek małżeńskim.

Decyzja o tym, jak ma wyglądać wieczór kawalerski, należy do Pana Młodego, bo jest to przecież jego święto. Pomysłów i inspiracji na niekonwencjonalne, ale niezapomniane wieczory kawalerskie jest coraz więcej, więc jest w czym wybierać, jeśli sam nie masz pomysłów. Jak zorganizować udany wieczór kawalerski? Jakie są najlepsze propozycje na spędzenie tego wieczoru? W tym artykule zawarte zostały wszelkie wskazówki, dotyczące tego wydarzenia praz zestawienie kilku sprawdzonych pomysłów – sprawdź już teraz!

wieczór kawalerski, impreza

Organizacja wieczoru kawalerskiego

Wieczór kawalerski jest wyjątkową okazją na spędzenie w męskim towarzystwie „ostatniego wieczoru wolności” i nie warto z niego całkowicie rezygnować, jeśli nie chce się typowego kawalerskiego lub nie ma się pomysłów. Organizacja tego wydarzenia nie jest trudna, a inspiracji na ciekawe atrakcje jest wiele, wystarczy tylko dobrze rozplanować kilka spraw, za to zabawa jest niezapomniana.

Kto zajmuje się organizacją?

Organizacją wieczoru kawalerskiego Panu Młodemu zajmuje się on sam lub jego świadek. Często pomagają też zaproszeni koledzy. Jeśli sam jesteś Panem Młodym i chcesz zorganizować to wydarzenie, zawsze w organizacji może pomóc świadek, którego trzeba dobrze wybrać. Zwykle jest to najlepszy przyjaciel, osoba najbliższa i najbardziej zaufana. Koszty pokrywane są zwykle przez uczestników wydarzenia lub Pana Młodego. Kwestie kosztów warto załatwić przed imprezą, by podczas zabawy nie zakłóciły nieporozumienia związane z pieniędzmi.

Kiedy zorganizować kawalerski?

Zwykle wieczór kawalerski odbywa się tydzień lub 2 przed ślubem. Przygotowania dobrze jest rozpocząć 2 tygodnie wcześniej, co pozwoli na dokładne wszystkiego rozplanowanie i potwierdzenie obecności przez zaproszonych osób. Dzięki temu łatwiej będzie obliczyć potrzebny budżet i zarezerwować odpowiednią ilość miejsc.

Kogo zaprosić na wieczór kawalerski?

Oczywiście wieczór kawalerski najlepiej spędzić z najbliższymi przyjaciółmi. Niekoniecznie trzeba zapraszać jak najwięcej gości i organizować wielkiego i głośnego wydarzenia. Ważne by atmosfera była swobodna i komfortowa, by dobrze czuć się w towarzystwie zaproszonych uczestników i świetnie się bawić.

Jedzenie i alkohol

Wieczór kawalerski nie może odbyć się bez solidnego posiłku, przekąsek i alkoholu. Na rozpoczęcie zabawy świetnie sprawdzi się ciepły posiłek typu hamburgery, kebab czy pizza. Przekąski np. chipsy i paluszki nadadzą się idealnie do zajadania w czasie trwania imprezy. Co do alkoholu, na wieczorze kawalerskim zwykle gości wódka lub whisky. Ogólnie panuje dowolność w wyborze trunku, ale ważne jest, aby nie mieszać różnych gatunków. Dobrze by pojawiły się również lżejsze alkohole takie jak piwo oraz napoje bezalkoholowe: woda, cola, napoje, soki.

Wieczór bez ograniczeń?

Wieczór kawalerski nie jest zwolniony całkowicie z obowiązku przestrzegania pewnych zasad. Udany wieczór kawalerski to taki, na którym każdy się dobrze bawił, nie przesadzono z ilością spożytego alkoholu i coś tam się z niego pamięta oraz nie przekroczono granic moralnych, szczególnie ustalonych zarówno przez Pana Młodego, jak i Pannę Młodą. Dlatego, jeśli Pan Młody nie zajmuje się bezpośrednio organizacją, ważne by określił uprzednio swoje oczekiwania i stanowisko co do wieczoru kawalerskiego.

organizacja wieczoru kawalerskiego, alkohol

Wieczory kawalerskie – najlepsze pomysły

A teraz kilka sprawdzonych propozycji na udanych i niezapomnianych wieczorów kawalerskich.

1. Wyjście do pubu lub klubu

Na początek najprostsza, klasyczna opcja, czyli wyjście na miasto. Taki wieczór kawalerski nie wymaga wielu wcześniejszych przygotowań i jest stosunkowo niedrogi. Jeśli jednak wasze miasto już Wam się znudziło, zawsze można pojechać do innego, w którym jeszcze nie byliście i poszaleć w tamtejszym klubie. Można też zorganizować wyjazd na weekend w jakieś ciekawe miejsce.

2. Paintball lub paintball laserowy

Większość mężczyzn uwielbia gry typu „strzelanki”, dlatego przeniesienie ich do rzeczywistości będzie świetnym przepisem na atrakcję wieczoru kawalerskiego. Mowa oczywiście o paintballu. To aktywna rozrywka, która pozwoli na chwilę przenieść się na pole walki, gdzie liczy się celność, szybkość, kamuflaż i strategia. Alternatywą klasycznego paintballu jest paintball laserowy, który zamiast strzelania kulkami z farbą działa na zasadzie fal podczerwieni.

3. Strzelnica

Jeśli jednak Panu Młodemu marzy się obcowanie z prawdziwą bronią, strzałem w dziesiątkę będzie wypad na strzelnicę, gdzie można opanować podstawy i technikę strzelania pod opieką profesjonalistów.

4. Quady

To propozycja wieczorów kawalerskich dla tych, którzy mają upodobanie w niecodziennych rozrywkach dostarczających trochę adrenaliny. Wypad na quady będzie idealny dla tych, którzy lubią przygody, wycieczki off-road i wyścigi w terenie. Nawet jeśli wcześniej tego nie próbowaliście, po krótkim przeszkoleniu szybko opanujecie tę umiejętność, jednak dobrze jest w takim wypadku wynająć instruktora.

5. Gokarty

Dla miłośników wyścigów idealne będą gokarty. Jednak stanowią one dosyć krótką rozrywkę jak na główną atrakcję wieczoru, dlatego sprawdzą się na przykład jako wstęp do wieczoru lub jedna z atrakcji.

6. Survival

To kolejna forma aktywnej atrakcji idealnie nadająca się na wieczór kawalerski. Szkoła przetrwania będzie wyjątkową przygodą, która może połączyć kilka aktywności, dostarczyć sporą dawkę adrenaliny i nauczyć nowych umiejętności. Można wybrać jedno- lub dwudniowy pobyt w dziczy z różnymi zadaniami i wyzwaniami oraz sprawdzić się w warunkach, kiedy jesteście zdani tylko na siebie.

7. Escape-room

Dla tych, którzy preferują wysiłek umysłowy zamiast fizycznego, ale również lubią od czasu do czasu dostarczyć sobie trochę adrenaliny, rozwiązaniem jest escape-room, z którego można uciec poprzez rozwiązanie zaskakujących zagadek logicznych.

8. Impreza tematyczna

Organizacja wieczorów kawalerskich z motywem przewodnim to świetny pomysł, gdy wolicie jednak bawić się w domu, ale chcecie dodać temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. To niepowtarzalna okazja do wcielenia się w ulubione postacie. Można np. zorganizować wieczór kawalerski w przebraniach dżentelmenów, ulubionych postaci filmowych czy członków mafii. Wszystko zależy od poczucia humoru uczestników i Pana Młodego.

Sprawdź: https://strojeprzebrania-krakow.pl/

wieczór kawalerski, przebrania

Podsumowanie

Wieczór kawalerski jest ważnym zwyczajem dla wielu przyszłych Panów Młodych. To świetna okazja, by poszaleć w towarzystwie najbliższych kolegów i pozwolić sobie na niecodzienne atrakcje. Dobrze zorganizowaną imprezę z tej okazji Pan Młody i jego goście zapamiętają na długo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here