Banana Kush – kultowa odmiana w Twojej kolekcji

0
129

Banana Kush to odmiana marihuany, która powstała w wyniku krzyżowania dwóch innych popularnych odmian: Ghost OG i Skunk Haze. Ghost OG to odmiana z Kalifornii, która charakteryzuje się silnym i relaksującym działaniem, natomiast Skunk Haze znana jest ze swojego intensywnego zapachu i smaku. W wyniku ich połączenia powstała unikatowa odmiana, która szybko zyskała sobie popularność na całym świecie.

Specyfika Banana Kush 

Banana Kush jest odmianą z mocnym udziałem genów Indica. Zyskała popularność ze względu na swoje unikalne cechy chemiczne i genetyczne, a także niespotykany wśród innych odmian aromat. Według opisów użytkowników, Banana Kush ma intensywny, słodki smak, który przypomina nieco banany. Pod kątem chemicznym, zawartość THC w Banana Kush jest wysoka i wynosi zwykle od 18% do 25 procent. To czyni ją jedną z mocniejszych odmian dostępnych w ogóle. 

Ponadto Banana Kush została doceniona ze względu na swoje właściwości lecznicze. Jest często stosowana w łagodzeniu objawów różnych chorób, zwłaszcza intensywnego i długo utrzymującego się bólu, stresu i lęków. 

Historia powstania Banana Kush

Banana Kush to hybryda marihuany, która powstała poprzez skrzyżowanie dwóch innych odmian – Skunk Haze i Ghost OG. Nie ma jednak jednoznacznej historii, która opisuje dokładnie, kto i kiedy stworzył Banana Kush. Wiadomo jednak, że pojawiła się po raz pierwszy w Kalifornii, gdzie zyskała dużą popularność wśród tamtejszych kolekcjonerów.

Obecnie Banana Kush jest dostępna w wielu sklepach z medyczną marihuaną oraz seedbankach. W naszym kraju jest oferowana przez seedbank GanjaFarmer, z którego ofertą zapoznasz się tutaj: https://ganjafarmer.com.pl/574-banana-kush. Poszukując dobrej jakości ziaren, warto ograniczyć się wyłącznie do tych pochodzących od zaufanych dostawców, którzy zaopatrują się z kolei w oryginalnych seedbankach z Holandii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych.

Banana Kush i jego unikatowy skład chemiczny 

Banana Kush jest znana nie tylko z uwagi na jej specyficzny bananowy (i lekko miodowy aromat), ale również dzięki zawartości atrakcyjnych związków chemicznych. Wśród nich znajdują się nie tylko THC, ale też terpeny, flawonoidy, CBD i inne kannabinoidy. 

Odmiana ta zawiera pewne ilości CBD, które wpływają na jej prozdrowotne działanie na organizm. Dlatego często stosuje się ją w przemyśle medycznym jako suplement pozwalający na uzyskanie dobrych wyników w terapii bólu i schorzeń chronicznych. Wśród flawonoidów znajdują się takie substancje jak katechiny, kwercetyna i kemferol. Ich działanie na organizm człowieka również jest bardzo korzystne, co skłania do prowadzenia dalszych eksperymentów w obszarze hodowli medycznej marihuany.

Ponadto Banana Kush występuje w wielu wersjach hybrydowych 

Popularna jest odmiana Blue banana, czyli hybryda Banana Kush i Blue dream, która charakteryzuje się relaksującym działaniem i aromatem jagód. Warto też zwrócić uwagę na Banana split, która łączy w sobie Banana Kush i Tangie – ma orzeźwiający aromat pomarańczy i cytrusów oraz zwiększony udział THC. Banana OG to natomiast korzystają z genów OG Kush, która jest bardziej relaksująca i uspokajająca niż Banana Kush i ma głębszy aromat ziemisty. Ponadto chętnie wybierana jest wersja Strawberry banana oraz Banana sherbert.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here