Zrozumieć język zwierząt

0
317

Nigdy nie używaj gwałtownych działań ani języka, aby informować o niezadowoleniu zwierzęcia. Jeśli Twój zwierzak robi coś, czego nie akceptujesz, spokojnie i mocno niech wiedzą, że nie jest w porządku bez fizycznego zranienia ich lub krzyczenia na nie. Zniszczenie spowoduje, że będą cię atakować, nie posłuchać. Zrozum język ciała swojego zwierzaka. Język ciała różnie się różni w zależności od rodzaju zwierzęcia, które wybrałeś dla swojego zwierzaka. Jeśli nie jesteś pewny języka ciała swojego zwierzaka, rozważyć zakup książki lub przeczytanie niektórych stron poświęconych konkretnemu zwierzęciu. Zrozumienie języka ciała Twojego zwierzaka pomoże Ci być lepszym komunikatorem, ponieważ możesz nawet naśladować niektóre z ich stanowisk, wyrazów i dźwięków, aby wysłać wiadomość w taki sposób, jaki rozumieją.

Kiedy psy czują się zestresowane lub zagrożone, ich oczy będą wyglądać większe niż zwykle. Jeśli pies nie czuje się dobrze, może wyglądać tak, jakby mrugnął. Jeśli pies nie patrzy bezpośrednio na ciebie, ale spogląda zza oczu tak, że widzisz wiele białych oczu (nazywa się “wielorybnymi oczami”), może mieć zamiar agresywny wybuch. Jeśli twój pies ma uczucie stresu lub agresywności, jego szerokie oczy będą towarzyszyć sztywne ciało.

Jeśli twój kot patrzy na ciebie i miga na ciebie powoli, to prawdopodobnie przekazuje uczucia. Możesz to zrobić z powrotem na kota, aby pokazać swoją miłość, też. Dla kotów, zamykanie oczu w obecności innego jest sposobem na pokazanie zaufania. Jeśli twój kot czuje się zagrożony, jego ogon będzie prawdopodobnie prosto i zwariowany (wyglądający jak koniec szczoteczki do WC); jego plecy prawdopodobnie będą wysklepione.

Ptaki mogą być dość wyraziste przez ich oczy, pióra i głosy. Jeśli twoje ptaków powiększą się i kurczą szybko, może to być oznaką, że są podekscytowani lub bardzo zainteresowani, lub przerażeni lub zły – kontekst jest ważny w mówieniu, które emocje mogą być. Ptaki wyplatają pióra podczas czyszczenia; jeśli ich pióra pozostają splątane, może to oznaczać, że są źle (w takim przypadku zabierz je do weterynarza w celu sprawdzenia).

turistiko

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here