Opieka nad zwierzakiem i zabawa

0
318

Bądź cierpliwy. Uświadom sobie, że może to trochę czasu, aby zbudować trwałe więzi ze swoim zwierzakiem. Niektóre zwierzęta, takie jak szczenięta i kocięta, mogą być o wiele łatwiej wokół ciebie niż mniejsze ssaki i gady, które mogą być bardziej podatne na zachowania obronne.

Jeśli twoje zwierzę nie rozgrzeje się od razu, daj mu czas. Mając konsekwentne, życzliwe i pełne szacunku zachowanie, powinieneś być w stanie wygrać.

Bądź spójny. Bądź konsekwentny we wszystkim, co robisz, od karmienia do treningu, i wszystko pomiędzy nimi. Zwierzęta są jak dzieci, ponieważ potrzebują konsystencji i struktury, aby poczuć się bezpiecznie.

Kiedy wiedzą, czego mogą się spodziewać od ciebie, Twoje zwierzęta bardziej czują się wokół siebie (chyba że czego się spodziewają, są nieprzewidywalne, agresywne zachowanie… które nie będą im się podobać). Ustaw zasady i granice, i trzymaj się ich. Odłóż czas na praktykowanie tych zasad i granic każdego zwierzaka. Jeśli Twój pies złamie regułę, użyj języka ciała i uspokój, ale mocnych słów, aby poinformować ich, że to, co zrobili, nie jest w porządku. Po ustaleniu, że jesteś szefem, w porządku jest być bardziej miękka i kochająca z nimi, a jednocześnie konsekwentnie egzekwować reguły.

Z psami nazywają to “psem alfa”. Psy są najszczęśliwsze, gdy mają pewność, że jesteś ich liderem i mogą podejmować decyzje dla nich. Mogą wtedy mieć wolność od ołowiu, z ludźmi, innymi zwierzętami iw dziwnych sytuacjach, ponieważ szukają dla ciebie wskazówek i przekazują zaufanie. Możesz poczuć, że jesteś “przyjaciółmi” ze swoim psem, ale twój pies musi wiedzieć, że jesteś jego liderem.

Koty mogą być mniej łatwe do kontrolowania, ponieważ często lubią być alfa. Jeśli twój kociak cię (często atakuje lub ignoruje twoje zasady), dobrym sposobem na wyszkolenie jest po prostu zignorowanie tego, gdy robi złe rzeczy i pochwali go, gdy robi to, co zaakceptujesz. Koty mogą nie być kontrolowane, ale lubią być ignorowane jeszcze mniej.

Jedzenie jest dobrym sposobem na ustalenie, że jesteś szefem. Większość zwierząt zauważy, że Ty jesteś tym, który codziennie je karmi, co sprawi, że będą się doczekać zobaczenia Ciebie. Jeśli dasz im traktuje, kiedy robią coś dobrego, będą chcieli sprawić, że będzie szczęśliwa.

starovka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here