Zalecenia od lekarza w kwestii zdrowia

0
318

Pracuj z lekarzem, aby utworzyć plan. Posiadanie planu, który można śledzić, będzie niezwykle pomocne i stworzy krótkoterminowe cele, na które możesz dążyć do utrzymania motywacji. Poproś lekarza, aby pomógł rozbić każdy cel w proste kroki, które możesz rozpocząć.

W zależności od punktu wyjścia, przejęcie kontroli nad stanem zdrowia może być trwającym od jednego do pięciu lat. Twój plan powinien obejmować konkretne cele, które chcesz osiągnąć przez te pięć lat i powinien być podzielony na mniejsze, łatwiejsze do zarządzania cele, aby osiągnąć co miesiąc lub kwartał.

Twój plan jest punktem wyjścia i nie musi być napisany kamieniem. Jeśli coś się zdarzy lub jeśli twoje życie się zmieni, odpowiednio aktualizuj plan.

Skorzystaj z dziennika, aby śledzić krótkie i długoterminowe cele, i czy udało Ci się je osiągnąć. Jeśli nie byli w stanie ich osiągnąć, zrozumieć przyczyny i dodać nowe cele na swoim miejscu.
Zdobądź rutynowe kontrole, aby być na bieżąco z problemami zdrowotnymi. Twój plan opieki zdrowotnej powinien obejmować regularnie zaplanowane badania kontrolne dotyczące chorób sercowo-naczyniowych, nadciśnienia tętniczego i raka. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jakie powinny być screeny i jak często je potrzebujesz.

Choroba układu sercowo-naczyniowego powinna być oceniana w wieku dwudziestu, a następnie co dziesięciu lat później. Wielkim narzędziem podziału ryzyka jest ocena ryzyka Framingham. Głównymi czynnikami ryzyka chorób serca są dieta, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia, otyłość, aktywność fizyczna i cukrzyca.

Zalecane jest badanie nadciśnienia tętniczego u osób dorosłych powyżej 18 roku życia.

Zwykle zaleca się badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy u osób z dyslipidemią i nadciśnieniem tętniczym.

Lekarz może zalecić badania przesiewowe na raka piersi, raka szyjki macicy, raka jelita grubego i innych rodzajów raka w zależności od czynników ryzyka. Zapobieganie nowotworom obejmuje unikanie tytoniu, aktywności fizycznej, utrzymanie zdrowej wagi, spożywanie owoców i warzyw, ograniczenie spożycia alkoholu, ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz unikanie narażenia na słońce.

Dodatkowo, upewnij się, że szczepienia są aktualne i przedyskutuj konkretne potrzeby z lekarzem.

Ważne jest utrzymanie zdrowia psychospołecznego; porozmawiaj z lekarzem o badaniu takich stanów, jak depresja i niepokój.

Wreszcie, kwestie zdrowotne do rozważenia obejmują osteoporozę i choroby naczyniowe.

realife.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here