Czego nie kupować w sieci?

0
433

Zakupy przez internet ciągle zyskują na popularności. Nic dziwnego – są wygodne (nie musimy wychodzić z domu) oraz korzystne (darmowa dostawa, liczne promocje). Nawet duże sieci spożywcze posiadają w swojej ofercie sklepy internetowe. Istnieje jednak kilka produktów, które lepiej kupować offline, czyli po prostu przyjść do centrum handlowego. Dlaczego? Oto kilka przykładów z wyjaśnieniem.

Ubrania, szczególne spodnie

O ile w przypadku t-shirta można trafić w rozmiar i fason, tak przy zakupie sukienki czy spodni lepiej osobiście je przymierzyć. Producenci decydują się na różne rozwiązania, a modele występujący w kampaniach reklamowych mają wymiary zdecydowanie inne niż przeciętny użytkownik ubrań. Dlatego zamiast odsyłać niepasującą część garderoby po kilka razy, warto zaoszczędzić sobie nerwów, po prostu wybierając się do sklepu.

Bielizna

Od kilku ostatnich sezonów z mody nie wychodzą kroje oversize. To znacznie ułatwia szukanie rozmiaru w przypadku ubrań i okryć wierzchnich, lecz zupełnie nie sprawdza się, jeśli chodzi o bieliznę. Ta część garderoby powinna być jak „druga skóra”: pasować idealnie rozmiarem i krojem, a my nie powinniśmy w ogóle czuć jej na sobie. Zatem jeśli zamierzamy zakupić idealną bieliznę, warto na bieżąco korzystać z usług brafitterki oraz ekspedientek w profesjonalnych sklepach.

Warzywa i owoce

Chociaż większość produktów spożywczych z powodzeniem możemy kupić w internecie, z owocami i warzywami lepiej nie ryzykować. Sami najlepiej wiemy, jak uważnie wybieramy najładniejsze i najbardziej obiecujące egzemplarze, odrzucając wszystkie, które nie odpowiadają naszej wizji idealnego jabłka czy pomidora. Tylko osobiście wybierając się do sklepu, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym kryteriom.

Pendrive’y, pamięci USB

Internet pęka w szwach od korzystnych ofert sprzedaży tych mini pamięci danych. Jednak warto pamiętać, że kupno pendriva w sieci wiąże się z ryzykiem spotkania nieuczciwego sprzedawcy. Efektem mogą być „znikające dane” oraz mniejsza ilość pamięci, niż zapewniano w sklepie lub na aukcji internetowej. Już nie wspominając o tym, że od liczby ofert w internecie przeciętnemu użytkownikowi może zakręcić się w głowie. W sklepach stacjonarnych problemem niekiedy okaże się jedynie wyższa cena – pożyczka chwilówka sprawdzi się w nagłej potrzebie. Zdarza się przecież, że potrzebujemy dodatkowej pamięci jak najszybciej, a wybór spośród kilku modeli w jednym sklepie będzie dużo prostszy.

Zakupy internetowe to niezaprzeczalne dobrodziejstwo naszych czasów. Bez ruszania się z ulubionego fotela możemy zamówić prezenty świąteczne oraz zrobić tygodniowe zakupy. Warto jednak przed włączeniem komputera zastanowić się, czy decyzja będzie trafiona. W niektórych przypadkach bowiem lepszym rozwiązaniem jest poświęcenie czasu na dojazd do sklepu, niż leczenie nadszarpniętych nerwów spowodowanych nieudaną transakcją.

Artykuł partnera.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here