Wyczyść to sam

0
230

Wykładzina jest tańszą alternatywą od dywanów. Poza tym producenci oferują szeroki wybór wzorów, kolorów, wysokości runa. Można użyć jej w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu nasze wnętrza stają się przytulne i komfortowe. Wykładziny świetnie się prezentują, zwłaszcza te jaśniejsze, jednakże ulegają one również szybszemu zabrudzeniu. Czyszczenie wykładzin jest w takim przypadku czymś nieuniknionym. Również te o ciemniejszych kolorach potrzebują raz na jakiś czas przeprowadzenia gruntownego czyszczenia. Oczywiście na co dzień nie możemy zapominać o bieżącym odkurzaniu, zamiataniu powierzchni wykładzin. Co kilka miesięcy powinniśmy czyścić specjalistycznie nasze wykładziny, by móc się cieszyć ich estetycznym wyglądem. Pranie ich w warunkach domowych nie zawsze jest możliwe, dlatego nieuniknione jest oddawanie ich do firm, specjalizujących się w tym.
Czyszczenie wykładzin w domu jest także możliwe i powinniśmy to przeprowadzać, zwłaszcza, jak pojawiła się na nich plama lub doszło do zgromadzenia dużej ilości sierści zwierzaka i nasz odkurzacz nie daje sobie z tym rady. Oto kilka sposobów na radzenie sobie z zabrudzeniami wykładzin:
1. Plamy. Często zdarza nam się coś wylać na naszą wykładzinę, nie musimy od razu oddawać ją do pralni, można spróbować wyczyścić ją domowymi środkami.
– plamy z kawy i herbaty lub wina można usunąć roztworem z wody, octu i spirytusu, należy rozprowadzić roztwór na plamie i delikatnie wetrzeć w powierzchnię wykładziny, pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać czystą wodą
– na inne rodzaje plam można stosować sól lub proszek do pieczenia, którymi obficie obsypujemy plamę i pozostawiamy na kilka godzin, by sól/proszek wchłonęła brud, później wystarczy odkurzyć to
– wosk usuwamy za pomocą żelazka, papier śniadaniowy lub do pieczenia układamy na plamie i prasujemy rozgrzanym żelazkiem, wosk powinien przykleić się do papieru.
2. Czyszczenie lekko zabrudzonej wykładziny można zrobić za pomocą ciepłej wody i cytryny (2 litry wody i sok z 4 cytryn).
Wykładzina to komfortowy element naszego wnętrza, dlatego regularnie powinniśmy dbać o jej powierzchnię.

przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiąża a opalanie
Następny artykułRóżne oblicza śmierci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here