Ciąża a opalanie

0
255

Witam wszystkie mamy na forum, zapisałam się wczoraj, ponieważ zauważyłam, że wspólnie sobie pomagacie, doradzacie i odpowiadacie na nurtujące was pytania związane z ciążą i macierzyństwem. a mam również parę pytań na które mam nadzieje znajdę odpowiedź u was na portalu.
W zeszłym roku kierowani impulsem i bardzo niską cenę przelotu samolotem i tanim hotelem postanowiliśmy, wykupić wycieczkę z mężem na Teneryfę. Sęk w tym, że wycieczkę wykupiliśmy na początku tamtego roku na rok obecny a dokładnie na lipiec. Większość sobie pomyśli zwariowała kupiła tanią wycieczkę po okazji i to jeszcze w sezonie i narzeka. No może nie narzekam ale mam trochę dylemat, ponieważ okazało się, że zaszłam w ciążę obecnie jestem w czwartym miesiącu ciąży, rozmawiałam z lekarzem i pytałam się czy taka wycieczka jest bezpieczna dla mnie i czy będąc przy nadziej mogę lecieć samolotem, lekarz jak najbardziej był za nawet powiedział, że to jest bardzo dobry pomysł i że odpoczynek i relaks się nam jako przyszłym rodzicom przyda przed zbliżającym się porodem i obowiązkami związanymi z pojawieniem się maleństwa. To my oczywiście w euforii, bo już się baliśmy, że będą jakieś przeciwwskazania i że trzeba będzie zrezygnować z wyjazdu przez co stracilibyśmy ponad połowę pieniędzy wydanych na bilety.
Jak się jednak później okazało zapomniałam się swojego lekarza prowadzącego spytać o bardzo istotną sprawę, a że jest właśnie na wakacjach nie mam możliwości kontaktu z nim, dlatego zwracam się z tym pytaniem do was czy w ciąży można się opalać. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ strasznie się cieszymy, że będziemy mieli maleństwo i nie chcę mu w żaden sposób zaszkodzić. Przy okazji proszę o rady jak przygotować się do porodu, ponieważ teorię znam i powiem szczerze, że i tak jestem strasznie spanikowana jak sobie o tym pomyślę.
Z góry dziękuję bardzo za poświęcony czas i za odpowiedź i życzę każdej mamie z osobna chociaż odrobinę wolnego czasu w zbliżającym się okresie urlopowym, bo z tego co wiem z opowieści, mamy na nadmiar wolnego czasu nie narzekają.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here