Różne oblicza śmierci

0
232

Śmierć bliskiej osoby, to zawsze traumatyczne przeżycie dla rodziny i najbliższych osób zmarłego. Strata bliskiego zawsze wiąże się z ogromnym bólem i rozpaczą nie do opisania. Często zmarła osoba bywa jedyną najbliższą osobą, światełkiem, które w jednej chwili gaśnie i zabiera odbiera cały sens życia.
Na odejście kogoś bliskiego nigdy nie można się przygotować.To moment bolesny i bardzo trudny dla każdego człowieka, który musi pożegnać bliskiego. Pogrzeb jest takim pożegnaniem, chwilą, w której ostatni dotyk i widok zmarłego na zawsze już pozostanie w pamięci jego rodziny.
Śmierć niesie ze sobą ogromne pokłady bólu i rozpaczy dla rodzin zmarłego, która często zastanawia się, czy śmierć boli i czy ich bliski cierpiał.Osoba chora, przykuta do łózka często pozostaje nieobecna, żyje w swoim świecie i bywa, że nie jest świadoma stanu, w którym się znajduje. Bliscy jej ludzie odczuwają niepokój i obawy, czy nie cierpi i nie odczuwa bólu.
Wiadomo, że osoby chorujące na raka zmagają się z bólem i walczą z nim każdego dnia.Taki stan jest bardzo trudny do zniesienia dla ich rodzin, osób, które patrzą na ich cierpienie i nie mogą im ulżyć w żaden sposób.Środki przeciwbólowe nie działają i ból jest bardzo dotkliwy,a chory przestaje już wierzyć w pomyślność leczenia.
Chory zastanawia się, czy śmierć boli, czy przychodzi niepostrzeżenie i nagle,czy też trzeba jej wyczekiwać z utęsknieniem.
Nigdy nie wiadomo jaki rodzaj śmierci spotka człowieka. Dla jednych okaże się łaskawa, dla innych wyjątkowo okrutna i bolesna.
Szybka, bezbolesna śmierć to marzenie wielu osób zmagających się z nieuleczalnymi chorobami, które przynoszą im mnóstwo cierpienia.Ci chorzy pragnęliby, aby śmierć zabrała ich po cichu i bezboleśnie, bo już tyle wycierpieli w swojej chorobie. Jednak często osoby chore muszą zmagać się z ogromnym bólem i cierpieniem, a śmierć nie jest dla nich ani łaskawa ani bezbolesna.
Długotrwałe przebywanie w chorobie i zmaganie się z bólem, powoduje utratę nadziei na lepszy los i dobrą, spokojną i bezbolesną śmierć.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyczyść to sam
Następny artykułElement dekoracyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here