Wybierasz się na jacht? Zaopatrz całą rodzinę w buty żeglarskie

0
213

Spędzanie czasu na jachcie może być świetną zabawą dla całej rodziny. Decydując się na wspólny wyjazd na urlop, należy jednak pamiętać, że na pokładzie statku każdy będzie potrzebował jak najlepszego i bezpiecznego obuwia. Oznacza to, że należy w nie zaopatrzyć nawet małe dzieci, gdyż bieganie boso – choć wydawałoby się fajną zabawą – może skończyć się bolesnym upadkiem.

Dlaczego warto wybrać się całą rodziną na jacht?

Małe dzieci mogą cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i w nietypowym otoczeniu. Starsze oraz młodzież na pewno chętnie wezmą udział w pokładowych zadaniach, a dla dorosłych będzie to zarówno ciekawa, nowa przygoda, jak i okazja do zacieśnienia więzów z pozostałymi członkami rodziny.

Istotną zaletą spędzenia w taki sposób urlopu jest również możliwość zwiedzenia w nietypowy sposób ciekawych zakątków. Już w samej Polsce zakątków do żeglowania nie brakuje. Najbardziej popularne są oczywiście jeziora w regionie Mazur, ale ci, którzy posiadają możliwość wpłynięcia na morze, na pewno nie wzgardzą także Bałtykiem. A jeśli to nadal a mało, zawsze można wybrać się w dalszy, zagraniczny rejs.

Dzieci i dorośli zawsze z butach

Jak już wspomnieliśmy, choć znane jest nam z wielu filmów, chodzenie i bieganie po statku na bosaka raczej nie jest wskazane. Pokład zawsze może być nieco śliski, wystarczy więc jeden nieostrożny krok, aby nastąpił upadek. W najlepszym przypadku skończy się on jedynie siniakami, ale s najgorszym może nawet doprowadzić do bolesnego urazu czy zwichnięcia.

Na upadki szczególnie narażone są małe dzieci, które nie potrafią jeszcze poruszać się w „takt” jachtu i nie mają takiej koordynacji ruchowej, jak dorośli czy ich starsze rodzeństwo. Pomimo że to one będą więc najchętniej przebywać bez butów, należy zadbać, aby jednak je zakładały. Ale jak je do tego zachęcić?

Przede wszystkim należy zacząć od założenia swoich butów. Dzieci chętnie korzystają z przykładów starszych osób, więc będzie je łatwiej przekonać, jeśli i dorośli będą w nich chodzić.

Po drugie warto wybrać dla nich jak najwygodniejsze, a jednocześnie najmodniejsze obuwie. Na pewno wówczas, jeśli maluchy będą dobrze się w nim czuły, rzadziej zechcą je zrzucić w nieoczekiwanym momencie.

Dziecięce buty żeglarskie

W sklepie Szopeneria przygotowano specjalnie dla dzieci ciekawe i wygodne buty żeglarskie. Aby zagwarantować bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania, ich podeszwa została wykonana z mielonego, miękkiego kauczuku. Dzięki niemu są one antypoślizgowe i zapewniają możliwość poruszania się po jednostkach pływających bez obawy o utratę równowagi i poślizgnięcie.

Dodatkowym atutem butów żeglarskich dziecięcych VICKY jest ich ręczne wykonanie przez portugalską firmę, która specjalizuje się w tego typu obuwiu. W oparciu o ich wieloletnie doświadczenie powstał niezwykły, atrakcyjny model, który posiada ciekawe przeszycia, jest modny i estetyczny. Co więcej, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów takie buty przetrwają długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here