Nie masz pomysłu na prezent? Oto 5 porad jak wybrać niebanalny gadżet

0
292

Zbliżają się urodziny wujka? A może jedziesz z wizytą do chrześniaka, którego ostatnio widziałaś pięć lat temu i naprawdę nie wiesz, co mogłoby się dzieciakowi spodobać? Dowiedziałaś się o istnieniu Bożenki z działu kadr podczas losowania osób na firmowych mikołajkach i nie masz pojęcia, co jej kupić? A może idziesz z dziewczyną na ślub jej kuzyna z Holandii?

Sytuacje są różne, ale problem ten sam: musisz kupić komuś prezent i zupełnie nie masz pomysłu. Nie panikuj! Przygotowaliśmy dla ciebie listę pomysłów na fajne prezenty, które spodobają się każdemu (a przynajmniej taką mamy nadzieję). Do każdego dołączyliśmy też wskazówki, jak taki prezent uczynić specjalnym i wyjątkowym.

  1. Książka

Wiemy, klasyka. Nie wiesz co kupić, kup książkę. Można postawić na półce, i nawet jeśli nigdy się jej nie przeczyta, i tak będzie wyglądać ładnie. Żeby jednak prezent nie wydawał się anonimowy, możemy się wysilić i sprawić komuś książkę nietypową, nie z półki “top 10” w najbliższej księgarni. Ładnie wydany album to książka, do której obdarowany zajrzy choćby z ciekawości, a reportaż, który nas wciągnął możemy z serca polecić, choćby umieszczając w nim dedykację – można na osobnej kartce, wetkniętej za okładkę. W ten sposób pokażesz, że zależy ci na obdarowywanym, a nie tylko na dopełnieniu obowiązku. Dla tych, którzy pragną poszukać perełek, mamy kody rabatowe Empik – sprawdź sam, co można znaleźć w największej sieci księgarni w Polsce.

2 i 3. Subskrypcja lub prenumerata

Tu musimy już znać naszego obdarowywanego i wiedzieć co lubi, co czyta i co ogląda albo wiedzieć, jak go do tego zachęcić. Jeśli do półrocznej subskrypcji w serwisie streamingowym dołączymy listę filmów, które chcielibyśmy, by obejrzał, prezent od razu nabierze wyjątkowego charakteru. Możemy też znaleźć ciekawe platformy z kursami, które pomogą naszemu solenizantowi czy innemu obdarowywanemu się rozwinąć w dziedzinie, którą się interesuje. Jeśli natomiast chcemy dać mu coś, z czego wiemy że korzysta, warto taki prezent w jakiejś formie uzgodnić – dobrze funkcjonuje sytuacja, w której babka kupuje wnuczce prenumeratę gazety co roku na gwiazdkę – babka nie musi myśleć, co kupić, a wnuczka ma stały dostęp do swojej ulubionej gazety.

Nietypowym rodzajem prenumeraty jest np. prenumerata kawowa. Taki pomysł może nie wyjść w sieciówce, ale w lokalnej kawiarni, w której jest mnóstwo stałych klientów – w tym nasz prezentobiorca – jak najbardziej! Jak działa prenumerata kawowa? Właściciel kawiarni sprzedaje nam z góry X kaw, a my dajemy je komuś w prezencie w postaci np. kuponu. Taka osoba może “płacić” kuponem za kawy w danym miejscu.

  1. Warsztaty rękodzieła

Możemy też sprezentować komuś zajęcia – warsztaty wyplatania toreb ze sznurka, malowania ceramiki, podstaw elektroniki czy czegokolwiek innego. W ten sposób zamiast dawać komuś wazon na kwiatki, damy mu możliwości stworzenia własnego wazonu! Nie każdy jest fanem rękodzieła, ale większość tego typu warsztatów to świetna zabawa i sposób na spędzenie czasu z dala od komputerowego ekranu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here