Witaminy w trosce o zdrowe stawy psów

0
271

 

O mocne i zdrowe stawy twojego pupila powinieneś dbać w sposób szczególny – bez względu na to, czy twój pies uwielbia aktywność na świeżym powietrzu, czy jest typowym kanapowcem, powinieneś włączyć do jego codziennej diety preparaty witaminowe stanowiące źródło glukozaminy, chondroityny oraz innych substancji, niezbędnych do zachowania zdrowych i silnych stawów.

Spis treści

Silne stawy, a zdrowie i kondycja psa

Nie od dziś wiadomo, że kości i stawy zwierząt – tak samo, jak ludzi – narażone są na trudy codziennej eksploatacji, dlatego w codziennej pielęgnacji należy zadbać o dostarczenie substancji, które pomogą odbudowywać i regenerować poszczególne elementy układów kostno-stawowych. Zaniedbywanie tych kwestii może prowadzić do poważnych chorób, takich jak dysplazja stawów, a w przypadku tych ras psów, które mają naturalną, zwiększoną potrzebę aktywności na świeżym powietrzu – utrata chrząstki stawowej lub inne dolegliwości.

Preparaty wzmacniające i ich wpływ na stawy psów

Aby uniknąć tak drastycznych scenariuszy, należy zadbać, by w codziennej diecie pupila pojawiły się suplementy bogate m.in. w chondroitynę, glukozaminę, kolagen, miedź, czy witaminę C – to właśnie one odpowiadają za regenerację chrząstki stawowej i podnoszą odporność psich stawów. Przydatne będą również: L-Karnityna, Magnez, Cynk, Mangan oraz Jod.

Jak wybrać witaminy dla psa?

Wszystkie te substancje znajdziemy w suplementach diety oraz mieszankach witaminowych dla psów. Wybierając preparat dla swojego psa, należy kierować się wymaganiami konkretnej rasy – zapotrzebowanie na poszczególne składniki jest bowiem uwarunkowane od takich czynników jak: wiek psa, zakres jego codziennej aktywności, masa ciała, ogólny stan zdrowia czy kondycja fizyczna. Właśnie dlatego, przed zakupem odpowiedniego preparatu warto zasięgnąć porady specjalisty, albo dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta danego suplementu.

Dbaj o zdrowe stawy swojego pupila

Jak widać oferta preparatów i odżywek witaminowych dla psów jest bardzo szeroka. Sęk w tym, by wybierać te suplementy, które posiadają optymalne, właściwie zbilansowane dawki substancji w pełni dopasowanych do potrzeb czworonoga. Najlepsze suplementy wzmacniające stawy znajdziesz na https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Zdrowie_Witaminy-odzywki_Podzial-ze-wzgledu-na-przeznaczenie-witamin_Witaminy-dla-psa-na-kosci-i-stawy-2532.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here