Warszawskie atrakcje

0
248

Warszawa jest stolicą Polski, jest także jednym z miast, które są odwiedzane przez turystów najchętniej. W tym administracyjnym centrum Polski funkcjonuje wiele atrakcji i zabytków, które z pewnością podczas planowania swojego wyjazdu warto uwzględnić.
Warto nadmienić, że Warszawa jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią kraju, ale także i Europy. Dobre połączenia lotnicze i kolejowe oraz sprawna komunikacja miejska są dużym ułatwieniem dla kogoś kto wybiera się do Warszawy po raz pierwszy. Jeśli zastanawiamy się co warto zobaczyć w Warszawie, pierwsze co należy zrobić to udać się pod centralny i chyba najbardziej rozpoznawalny punkt tego miasta, czyli pod Pałac Kultury i Nauki. Warto skorzystać z tarasu widokowego umieszczonego na szczycie budynku, na niższych piętrach zlokalizowane jest Muzeum Techniki oraz kawiarnia i teatr. Dla tych, którzy lubią otaczać się luksusowymi markami szczególnie polecane będą Złote Tarasy – galeria handlowa umieszczona tuż przy dworcu centralnym.
Jedną z najbardziej charakterystycznych placówek kulturalnych Warszawy jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Stworzone w nowoczesnym stylu, przedstawia tragiczną historię miasta w sposób ciekawy i wielowątkowy.
W Warszawie jest też wiele ciekawych zabytków sakralnych. Ciekawym więc miejscem może być np. kościół św. Anny, kościół Wszystkich Świętych czy Dominikanów.
Przepięknym miejscem rozwiewającym w stu procentach pytanie “co warto zobaczyć w Warszawie” są Łazienki Królewskie. Ten pałacowy kompleks z bogatym i pięknie zadbanym ogrodem przyciąga do Warszawy tłumy turystów. Można tam poczuć się niczym król.
Wymienione powyżej atrakcje to tylko przedsmak tego, co oferuje stolica Polski. Warto tu wybrać się na dłużej niż weekend.

alebutik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe odchudzanie
Następny artykułStolica Dolnego Śląska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here