Stolica Dolnego Śląska

0
253

Podróżując po Polsce nie należy zapominać o malowniczym Dolnym Śląsku. A jeśli Dolny Śląsk, to zdecydowanie Wrocław.
Miasto zostało odznaczone tytułem European Best Destination 2018, pozostawiając w tyle takie stolice, jak chociażby Amsterdam czy Paryż, co dobitnie świadczy o tym, że jest to zdecydowanie miasto warte odwiedzenia.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Na pierwszym miejscu zdecydowanie należy udać się na wrocławski rynek – i to najlepiej kilka razy o kilku różnych porach, żeby zobaczyć, jak wiele ma twarzy.Tam na obejrzenie zasługuje zdecydowanie przepiękny, późnogotycki ratusz, urocze kamieniczki “Jaś i Małgosia”, a potem spocząć przy stole Piwnicy Świdnickiej – jednej z najstarszych karczm w Europie.
A kiedy już jesteśmy na rynku, warto udać się śladem wrocławskich Krasnali – jest ich podobno ponad dwieście, ale ich liczba wciąż się zmienia, ponieważ co roku jedne znikają, a inne pojawiają się zupełnie znikąd.

Kolejną atrakcją Wrocławia jest Ostrów Tumski – ta część miasta sięga czasów Mieszka I. Jego następca Bolesław Chrobry ustanowił tutaj jedno z pierwszych biskupstw na polskich ziemiach. Dlatego Ostrów Tumski to piękny zespół zabytków architektury sakralnej.

Będąc we Wrocławiu nie wolno pominąć Wrocławskiego Zoo – swego czasu tak chętnie pokazywane w programie “Z kamerą wśród zwierząt”. Obecnie jedną z głównych atrakcji z tym miejscu jest fantastyczne Afrykanarium oraz znajdujące się w nim przepiękne Oceanarium, które będzie ciekawostką dla zwiedzających w każdym wieku.

yoggi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarszawskie atrakcje
Następny artykułPiosenki w radiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here