Turystyczne skarby województwa kujawsko-pomorskiego

0
214

Czasami niektóre piękne i pełne atrakcji zakątki zwyczajnie nie spotykają się z należną im uwagą. Tymczasem każdy region Polski ma do zaoferowania naprawdę sporo i wystarczy jedynie trochę bardziej się zainteresować tymi okolicami, które być może nie dla każdego są ciekawą destynacją w kontekście turystyki i zwiedzania naszego kraju. Czasami województwo kujawsko-pomorskie jest w tym aspekcie niedoceniane, ale zdecydowanie warto to zmienić. Mamy bowiem do czynienia z regionem naprawdę pięknym, ze wspaniałą przyrodą, bogatą historią i unikalnymi w skali całego kraju zabytkami. To po prostu dobre miejsce na weekendowy wyjazd lub dłuższy urlopowy pobyt.

Perełki, których nie sposób zignorować

Są w kujawsko-pomorskim miejsca dość oczywiste, o których każdy słyszał i które każdy zna. Można tu wskazać chociażby Toruń, gdzie oko cieszą wspaniałe zabytki rodem ze średniowiecza, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO starówka, muzeum piernika czy elementy związane z Mikołajem Kopernikiem. Jest oczywiście Bydgoszcz, największe miasto regionu z ciekawymi akcentami architektury i bogatą historią. To jednak miejsca, o których powiedziano i napisano już sporo. A co z pozostałymi?

Warto szczególnie wyróżnić Ziemię Dobrzyńską, która jest przesycona historycznym bogactwem i skomplikowanymi relacjami polsko-krzyżackimi. Ich symbolem jest majestatyczny zamek w Golubiu-Dobrzyniu, jeden z najciekawszych i największych w Polsce. Nie tylko jest miejscem, w którym można poznać dzieje okolicy, ale stanowi też arenę rozmaitych wydarzeń organizowanych w ciągu całego roku. Można powiedzieć, że stanowi jeden z głównych ośrodków życia kulturalnego Ziemi Dobrzyńskiej, co jest dobrą wiadomością także dla turystów.

zamek golub dobrzyn

Golubski klimat – wyjątkowy i urzekający

Historia jest w Golubiu-Dobrzyniu czymś, co towarzyszy codzienności. Na każdym kroku spotyka się miejsca przypominające o dawnych dziejach miasta. Poza wspomnianym już zamkiem krzyżackim warto zwrócić uwagę na pozostałości średniowiecznych murów obronnych oraz miejskich fortyfikacji. Na rynku czekają również interesujące elementy, jak słynny daleko poza granicami regionu Dom z Podcieniami czy zabytkowe kamienice. W tym wszystkim kryje się swoista magia miejsca, którą można poznawać dłuższy czas, a potem chętnie do niej wracać.

Naturalnie pobyt w kujawsko-pomorskim i na Ziemi Dobrzyńskiej musi opierać się o dobry, komfortowy nocleg. Jedną z ciekawych opcji jest zlokalizowany w Golubiu-Dobrzyniu hotel Dwór Fijewo. Powstały na bazie dawnej posiadłości szlacheckiej zachwyca architekturą i malowniczym położeniem. Poza wygodnymi pokojami kusi też cenioną restauracją serwującą dania kuchni europejskiej i polskiej, w tym również lokalne specjały. Z racji swojej lokalizacji hotel stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Golubia-Dobrzynia i okolicznych terenów.

Więcej informacji na stronie hotelu.

Dwór Fijewo ul. PTTK 21, 87-400 Golub-Dobrzyń, rezerwacja – recepcja hotelowa – + 48 (56) 682 01 16.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here