Do czego służą kątowniki stalowe?

0
266

Dzięki kątownikom ze stali można dziś ułatwić sobie wiele zadań związanych z remontami oraz budownictwem, jednakże zakres zastosowań dla takich elementów może być w praktyce znacznie szerszy. Trzeba tutaj wskazać krótkie kątowniki stalowe jako elementy odpowiednie w kontekście rozmaitych prac ciesielskich – prostszych, jak i bardziej skomplikowanych. Z uwagi na swoją charakterystykę techniczną – doskonałą wytrzymałość i łatwość łączenia z drewnem – są jednym z najbardziej elastycznych i wszechstronnych połączeń.

Solidny kątownik – nierdzewny i użyteczny

Niska waga, sztywność, odporność na uderzenia i świetne walory izolacyjne – na temat zalet kątowników ze stali można mówić i pisać naprawdę długo. Rozwiązania te są przy tym relatywnie tanie, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie nimi. Trzeba jednak kierować się pewną zasadą przy ich zakupie. Oczywistym jest, że źródło kątowników powinno być sprawdzone, a producent nie może budzić wątpliwości w aspekcie jakości. Poza tym, gdy chcemy mieć pewność, że konstrukcja będzie spełniać nasze oczekiwania, elementy powinny być wyrobami tego samego wytwórcy i co za tym idzie mieć identyczne wymiary i parametry.

Każdy kątownik stalowy powinien być zabezpieczony pod kątem ryzyka korozji. Ta może występować z uwagi na rozmaite czynniki zewnętrzne i nie ma w tym nic dziwnego. Standardowo do wykonania kątowników stosuje się blachę stalową ocynkowaną typu DX51. Nabywając kątowniki stalowe, trzeba zawsze zwracać uwagę na ich specyfikację i sięgać po takie, które okażą się właściwe z punktu widzenia efektów, jakie chcemy uzyskać. Poszczególne warianty mogą posiadać przetłoczenie lub nie, mogą też być krokwiowe, konsolowe, z dodatkowym wzmocnieniem lub bez… Opcji jest sporo.

Ceniony sojusznik przy pracach ciesielskich

Kątownik przydaje się przy łączeniu belek i to jego najbardziej elementarne zastosowanie. Wybrane typy kątowników sprawdzają się też przy działaniach związanych z montażem mebli, w tym także wyrobem elementów umeblowania na zamówienie. – Posiadamy w naszym asortymencie wiele rodzajów kątowników. Łącznikowych, belkowych, kotwowych czy krokwiowych – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu online e-Armet.pl. To jeden z czołowych dystrybutorów złącz ciesielskich na polskim rynku. – Z uwagi na bardzo dobrą specyfikację i niskie ceny popyt na kątowniki stalowe jest niezmiennie duże – kończy ekspert.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here