TOP3 – tani telefon z dobrym aparatem

0
334

Jakość wykonywanych zdjęć to jedna z tych kwestii, która może przesądzić o wyborze konkretnego modelu telefonu. Gdy w grę wchodzi zakup o wartości przynajmniej 1500-2000 złotych, nie trudno będzie znaleźć wysokiej jakości smartfon fotograficzny. Okazuje się jednak, że nawet niska półka cenowa oferuje telefony z dobrym aparatem; na które jej pozycje warto zwrócić szczególną uwagę?

Duża szczegółowość detali, brak szumów, naturalne odwzorowanie kolorów czy wysoka jakość zdjęć robionych w nocy – droższy smartfon fotograficzny zapewni dostęp do wszystkich tych korzyści jednocześnie. Telefon, którego cena nie przekracza 1000 zł nie będzie wykonywał świetnych fotografii w każdych warunkach, ale pozwoli na przykład przywieźć ładne zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu. We współpracy z serwisem https://doladowania.orange.pl przygotowaliśmy trzy propozycje tanich smartfonów z dobrym aparatem, którego możliwości powinny zadowolić niejednego użytkownika.

Samsung Galaxy J5 (2017)

Model J5 z 2017 roku to jeden z najlepszych wyborów dla osób poszukujących możliwie jak najtańszego telefonu ze stosunkowo dobrym aparatem. Jego moduł fotograficzny bazuje na 13-megapikselowym sensorze z jasnym obiektywem (f/1.7) i daje możliwość wykonywania zadowalającej, choć nie najwyższej jakości zdjęć. Te ostatnie, odznaczają się niskim poziomem szumów i niezłą reprodukcją barw, ale zarazem niedostateczną ostrością na rogach. Aparat posiada też kilka ciekawych i przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak choćby możliwość rozmycia tła, opcję PRO, która pozwala ustawić czułość ISO, balans bieli czy sposób pomiaru światła. Smartfon wyposażono również w przedni aparat do selfie o wysokiej, 13-megapikselowej rozdzielczości. Minusem obydwu aparatów jest jednak brak stabilizacji optycznej obrazu, który bywa niestety bardzo odczuwalny.

Pod względem pozostałych parametrów technicznych, Samsung Galaxy J5 stanowi mocną pozycję na liście smartfonów ze średniej półki. Posiada ceniony w Samsungach wyświetlacz Super AMOLED HD, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji modelu), 3 GB pamięci operacyjnej, a także czytnik linii papilarnych. Poza tym, odznacza się ciekawym wzornictwem i solidnym wykonaniem.

Asus Zenfone3

Aparat w modelu Asusa prezentuje się dobrze zarówno na papierze, jak i w praktycznym zastosowaniu. Główna kamera posiada 16-megapikselowy sensor, obiektyw o jasności f/2.0, laserowy autofocus, podwójną lampę LED, jak również – w przeciwieństwie choćby do Samsunga J5 – optyczną i cyfrową stabilizację obrazu. Jeśli chodzi natomiast o same zdjęcia, to cechuje je wysoka szczegółowość, naturalne odwzorowanie kolorów, a także satysfakcjonująca ostrość. Bardziej zaawansowani użytkownicy docenią możliwość wyboru balansu bieli, wartości ekspozycji, czułości ISO czy czasu trwania migawki. Uwadze nie powinna również umknąć dobra jakość wideo, które można nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 4K.

W zakresie pozostałych pozycji specyfikacji technicznej, Asus Zenfone3 prezentuje się podobnie do Samsunga J5 (3GB pamięci wewnętrznej, 32 GB RAM-u, funkcja dual SIM, czytnik linii papilarnych), przy czym posiada nieco lepszy procesor (Snapdragon 625) oraz mniej korzystną, zawierającą wiele własnych rozwiązań Asusa, nakładkę na Androida.

Lenovo Moto G4 Plus

To najtańszy spośród przedstawionych telefon z dobrym aparatem – dobrym jak na tę półkę cenową. Jego niska cena to zasługa między innymi niewielkiej pamięci operacyjnej (2 GB) oraz wewnętrznej (16 GB), a także braku kilku popularnych funkcji dodatkowych, na przykład dual SIM czy technologii NFC. Z drugiej strony, ponieważ nakładka systemowa G4 Plus jest pozbawiona wielu zbędnych dodatków, mała pamięć operacyjna oraz słabszy niż u niektórych bezpośrednich konkurentów procesor Snapdragon 617 w pełni wystarczają do płynnego działania smartfona.

Moto G4 Plus wyposażony jest w aparat tylni 16 Mpx, f/2.0 oraz przedni 5 Mpx, f/2.2, które w dobrych warunkach oświetleniowych wykonują bardzo dobrej jakości zdjęcia. Zastosowana w głównym module 16 Mpx rozdzielczość zapewnia wysoką szczegółowość. Można też liczyć na wierne odwzorowanie kolorów, a także dobrze działający autofocus, który szybko i sprawnie ustawia odpowiednią ostrość. Aparat ma jednak trudności z wydobywaniem szczegółów z cieni, a także przeciętnie radzi sobie z robieniem zdjęć w nocy. Trzeba jednak pamiętać, że występowanie tego typu niegodności jest czymś całkowicie naturalnym wśród tańszych modeli smartfonów. Dlatego też, Moto G4 Plus, obok Samsunga Galaxy J5 oraz Asusa Zenfone3, stanowi mimo wszystko jeden najlepszych wyborów dla osób poszukujących taniego telefonu z możliwie najlepszym aparatem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here