Program do prowadzenia magazynu

0
367

Jestem kierownikiem w sporym magazynie, w którym przechowujemy produkty spożywcze dla dużych dyskontów. To bardzo odpowiedzialna praca, więc ucieszyłem się jak okazało się, że szef postanowił dać nam program do prowadzenia magazynu. To bardzo ułatwia nie tylko moją pracę, ale też pracę ludzi, którymi zarządzam. Naszym największym problemem było to, że ciągle gubiliśmy jakieś papiery, na których spisywaliśmy stany magazynowe.

Teraz to zupełnie zniknęło, dzięki temu, że mamy program do prowadzenia magazynu. To prosta aplikacja, którą mamy zainstalowaną na służbowych tabletach. Dzięki niej możemy monitorować stan magazynu i wiedzieć czy wszystko jest na swoich miejscach. Kiedy się otwiera tą aplikację, widać dokładne plany naszego magazynu i dzięki temu już nikt się w nim nie gubi.

Kiedyś często było tak, że nowi pracownicy nie mogli czegoś w nim znaleźć i chodzili bez celu przez kilka godzin. To była zwykła strata czasu, więc cieszę się, że nie mamy już z tym problemu i teraz możemy skupić się na innych, dużo ważniejszych rzeczach. Ale to tylko jedna z opcji, które oferuje ten program do prowadzenia magazynu. Jeszcze nie doszedłem do najfajniejszych możliwości, które mamy dzięki niemu. To, co jest najbardziej przydatne to opcja wspomagania inwentaryzacji. Nasza praca tak naprawdę opiera się na ciągłych inwentaryzacjach, bo kiedy wydajemy jakiś towar albo otrzymujemy nowy, zawsze musimy sprawdzić stany magazynowe, żeby upewnić się, że niczego nie brakuje i, że dostaliśmy wszystko, co zamawialiśmy z hurtowni. To bardzo ważne, bo dzięki temu później klient dostaje to, czego od nas oczekiwał i nie jest zawiedziony. Szczęśliwy klient oznacza dobrze prosperujący biznes. Program do prowadzenia magazynu jest tutaj bardzo pomocny, bo mamy tam wprowadzone wszystkie produkty, jakie akurat przechowujemy i dzięki temu możemy dużo sprawniej sprawdzać czego nam brakuje.

Kiedy już mamy wprowadzone wszystkie dane, pojawiają się one na mapie, o której wcześniej mówiłem i dzięki temu, kiedy potrzebujemy czegoś na szybko, możemy to w bardzo łatwy sposób znaleźć. Nie ma potrzeby grzebania się w papierach czy biegania na oślep. Nasz magazyn jest naprawdę spory, więc coś takiego okazuje się być niesamowicie pomocnym. Nie wiem jak wyglądałaby moja praca bez tej aplikacji, ale wiem, że na pewno byłaby dużo trudniejsza. Nigdy nie podejrzewałem, że technologia może się okazać taka pomocna. Zawsze jakoś w nią wątpiłem i byłem tradycjonalistą. Uważałem, że człowiek zrobi wszystko lepiej, niż robi to maszyna, więc sceptycznie patrzyłem na wszystkie nowe wynalazki, które przynosił nam szef. Teraz jednak zmieniłem zdanie i myślę o tym wszystkim w zupełnie inny sposób. Program do prowadzenia magazynu zmienił nie tylko moją pracę, ale i ogólnie moje podejście do technologii. To niesamowite, bo nigdy nie podejrzewałem, że powiem coś takiego o jakimkolwiek urządzeniu. Teraz jednak mogę otwarcie przyznać, że jestem wdzięczny tej aplikacji, bo moja praca byłaby udręką, gdyby nie ten sprzęt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here