Kiedy zwykłe kremy nie pomagają, czyli jak dbać o stopy, które wymagają profesjonalnej pielęgnacji?

0
400

Kiedy stopy stają się suche i popękane, a paznokcie tracą swój naturalny zdrowy wygląd, najczęściej sięgamy po drogeryjne kremy i problem sam znika w krótkim czasie. Zdarzają się jednak przypadki, gdy zastosowane działania nie przynoszą oczekiwanej ulgi, a niepokojący stan zdaje się pogłębiać. Wtedy warto się zastanowić nad zastosowaniem specjalnych kremów, przeznaczonych na grzybicę stóp lub paznokci. Jak można sobie pomóc w warunkach domowych?

Problem pierwszy: twarda i zrogowaciała skóra stóp, szczególnie pięt

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka to jeden z ważniejszych elementów codziennej higieny i pielęgnacji stóp. Nieścierana systematycznie skóra pięt narasta, tworząc szorstką i nieprzyjemną w dotyku warstwę. Co gorsza, ostry naskórek stóp potrafi w kilka chwil podrzeć ulubione pończochy czy rajstopy. Problem ten można rozwiązać na kilka sposobów.

Z pomocą przychodzą produkty marki Scholl, między innymi peeling złuszczający do stóp. Połączenie ekstraktów owocowych z naturalnym pumeksem daje świetne efekty, które są zauważalne natychmiast po zastosowaniu preparatu. Po usunięciu części zrogowaciałego naskórka, możemy wzmocnić efekty zabiegu, sięgając po pilnik elektryczny do stóp. Dzięki grubo- i drobnoziarnistym głowicom, skóra jest skutecznie i – co ważne! – bezpiecznie oczyszczona z martwego naskórka. Pilnik marki Scholl zawiera drobne kryształki diamentu, które mają działanie złuszczające. Zwolennicy rozwiązań manualnych mogą też sięgnąć po dwustronną tarkę do stóp.

Zabieg peelingu kończy wmasowanie w oczyszczone pięty kremu zmiękczającego skórę stóp. Preparat ma działanie natychmiastowe – z jednej strony zapobiega rogowaceniu naskórka, z drugiej chroni skórę przed pękaniem i wysuszaniem. Krem intensywnie nawilża, pozostawiając stopy przyjemnie gładkie.

W trudniejszych przypadkach, na przykład w sytuacji powstawania bolesnych i głębokich pęknięć na piętach, których nie rozwiążą drogeryjne kremy, niezbędna może okazać się wizyta u podologa, czyli specjalisty od chorób stóp.

Problem drugi: nieprzyjemny zapach stóp

Upały, noszenie rajstop i pończoch wykonanych ze sztucznych tkanin oraz mało przewiewne obuwie sprawiają, że skóra w niektórych okresach roku poci się bardziej niż zazwyczaj. Dyskomfort związany z wilgocią i nieprzyjemnym zapachem można łatwo zniwelować, sięgając po dezodorant do stóp i obuwia, na przykład ten marki Scholl. Preparat zwalcza bakterie i grzyby odpowiedzialne za powstawanie przykrych zapachów.

Problem trzeci: grzybica stóp i paznokci

Wbrew pozorom, na grzybicę wcale nie cierpią osoby, które nie dbają na co dzień o higienę. Chorobę tę można łatwo złapać na basenie, kąpiąc się w kompleksie sanitarnym przy polu namiotowym czy korzystając z natrysków, znajdujących się na siłowni. Jeżeli dolegliwość jest faktem, można z nią skutecznie walczyć – i to bez konieczności wizyty u lekarza. Należy tylko pamiętać, że nieleczona grzybica, nie dość, że wywołuje przykre objawy w postaci świądu i pieczenia, może prowadzić do infekcji wtórnych i problemów z samooceną – zmieniona chorobowo skóra stóp oraz paznokcie mogą być powodem do wycofania się z letnich aktywności i do poczucia wstydu.

Jednym ze skuteczniejszych preparatów przeciwko grzybicy paznokcia jest Scholl Fungal Nail Treatment. Preparat niszczy grzyby i bakterie pojawiające się przy płytce paznokciowej. Zapobiega też rozprzestrzenianiu się zakażenia oraz nawrotom choroby. Aplikacja płynu jest bardzo prosta i należy ją powtarzać przez cztery kolejne tygodnie. W zestawie, oprócz preparatu, znajdują się również jednorazowe pilniki do paznokci.

Produkty Scholl słyną ze specjalistycznej ochrony stóp przed nawrotem nieprzyjemnych chorób. Jednym z ważniejszych preparatów tej marki do walki z grzybami i bakteriami jest kompleksowy zestaw na grzybicę, składający się z aplikatora i spray’u do butów. Przy pomocy aplikatora można łatwo nanieść krem na zakażone miejsce. Spray z kolei pozostawia wnętrze butów czyste i wolne od grzybów.

Szereg produktów marki Scholl przeznaczonych do walki z infekcją stóp można znaleźć w drogerii internetowej http://horex.pl/scholl.html.

Problem czwarty: bolesne odciski i nagniotki

Chodzenie w zbyt małym obuwiu czy na wysokich obcasach może sprawić, że na skórze, zarówno na palcach stóp, na ich spodzie, jak też pomiędzy palcami, powstają bolesne bąble i nagniotki. Ulgę stopom może przynieść aplikator na odciski, wielokrotnego użytku. Choć najlepsze efekty stosowania preparatu można zauważyć po siedmiu dniach, uczucie złagodzenia bólu jest odczuwalne od razu.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here