Sycylia Last Minute

0
315

Sycylia jest pełna superlatyw, a wiele z nich odnosi się do skarbów starożytnego świata. Na przykład: w Dolinie Świątyń w Agrigento można zobaczyć jedną z trzech najdoskonalszych świątyń w świecie greckim, w Selinunte jest jedna z największych ze wszystkich znanych greckich świątyń, a znajdująca się tam Villa Romana del Casale w Enna, z ponad 3500 metrami kwadratowymi mozaiki, jest jedną z najlepiej zachowanych willi w Cesarstwie Rzymskim. Potwierdza to fakt, iż została zapisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno oszałamiające mozaiki, jak i wspaniałe krużganki w Monreale są uważane za czołowe przykłady sztuki europejskiej, a zbiory w Muzeum Archeologicznym w Palermo uznane są za jeden z najlepszych włoskich.

Sycylia – nie tylko piękno architektury

Naturalne cuda również mają swoje miejsce w tej przepięknej krainie – znajdująca się tam Etna jest najwyższym czynnym wulkanem w Europie. Poza atrakcjami turystycznymi, będziesz cieszyć się Sycylią przez zatopienie się w jej tętniącej życiem lokalnej kulturze i gościnności mieszkańców.

Ponadto Sycylia ma do zaoferowania:

  • piękne plaże z unikatowym piaskiem,
  • tereny do jazdy na nartach
  • potrawy, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy.

Właściwie jest tam całe mnóstwo miejsc, w których można dobrze zjeść, zrobić zakupy i się rozerwać. Szczególnie mocno warto polecić lokalne sklepiki prowadzone przez Sycylijczyków – można tam dorwać naprawdę niesamowite pamiątki! Nie można też zapomnieć o sycylijskim winie, które niegdyś wychwalał nawet sam Juliusz Cezar.

Last Minute Sycylia

Chcąc przekonać się o tym osobiście i posmakować tego wszystkiego, wcale nie trzeba pieczołowitej organizacji wyprawy na Sycylię. Czasem wszystko, co jest potrzebne to adres taki jak ten: https://www.wycieczka.pl/szukaj/region/sycylia, gdzie czekają wyselekcjonowane oferty dla wszystkich chętnych na spontaniczną, sycylijską przygodę. Co ważne, można załapać się na naprawdę fantastyczne oferty cenowe – i mieć więcej oszczędności na sycylijskie przyjemności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here