Serum – skoncentrowana siła przeciw zmarszczkom

0
245

Serum na zmarszczki to preparat kosmetyczny o znacznie silniejszym działaniu niż zwykły krem przeciwzmarszczkowy. I choć rzeczywiście poprawa stanu skóry następuje dość szybko, to warto wiedzieć, jak używać tak mocnego kosmetyku. Niewłaściwy sposób stosowania serum sprawi bowiem, że skóra uodporni się na jego działanie i o efektach będzie można zapomnieć. Jakim kosmetykiem jest serum na zmarszczki i jak należy je stosować, aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami na twarzy?

Każde serum jest w zasadzie skoncentrowaną wersją kremu. Serum na zmarszczki jest więc ekstraktem kremu przeciwzmarszczkowego. Taki kosmetyk polecany jest zwykle do cery, która obciążona jest jakimś poważnym już problemem. Najczęściej stosuje się go do cery dojrzałej, na której pojawiły się już zmarszczki, nastąpiła utrata jędrności lub nadmierne przesuszenie. Dzięki jego aplikacji uzyskuje się stosunkowo szybką poprawę stanu skóry.

Serum na zmarszczki, czyli większa moc w małym opakowaniu

Każde serum to preparat o znacznie wyższym stężeniu aktywnych substancji, a dzięki temu działa o wiele szybciej i z większą mocą. Bardzo szybko można zauważyć efekty jego stosowania. W zależności o zdefiniowanego celu serum działa w różnych obszarach. Preparat nawilżający niemal błyskawicznie likwiduje efekt przesuszenia skóry. Serum ujędrniające wyraźnie poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Serum na zmarszczki powoduje spłycenie zmarszczek i spowalnia powstawanie kolejnych. Niektórzy uważają, że serum działa jak cudowny lek. I choć to może nieco przesadzone stwierdzenie, to jednak trzeba przyznać, że efekty stosowania takiego kosmetyku bywają fantastyczne.

Serum na zmarszczki – jak je stosować?

Są dwie metody stosowania serum. Pierwsza z nich to ta, według której serum jest stosowane jako czasowa kuracja, w celu uzyskania poprawy kondycji skóry lub wprost po to, aby zniwelować zmarszczki. Czas trwania takiej kuracji wyznacza pojemność jednego opakowania kosmetyku. Serum nakłada się na starannie oczyszczoną skórę, poprzedzając nałożenie kremu. Pomiędzy aplikacjami obu kosmetyków powinno upłynąć przynajmniej 10 minut, aby skóra zdążyła wchłonąć wszystkie cenne składniki.

Druga metoda polega na zastąpieniu zwykle używanych kremów właśnie przez serum. To sposób, który należy stosować do cery o bardzo poważnym problemie, więc panie wybierają go znacznie rzadziej. Przy jednej i drugiej metodzie należy pamiętać, że długotrwale stosowane serum przestanie działać na skórę tak silnie. Ta bowiem zanadto przyzwyczai się do dostarczanych jej składników i przestanie mobilizować się do samodzielnej odnowy i regeneracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here