Co w swojej ofercie posiadają producenci karm dla zwierząt?

0
213

O tym, jak ważnym elementem jest prawidłowa dieta, wie z pewnością każdy właściciel czworonożnego przyjaciela. Nie tylko pomaga w utrzymaniu zdrowia, ale również jest gwarantem dobrego samopoczucia. Dlatego współcześni producenci karmy dla zwierząt prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz pożywniejszych i lepszych jakościowo produktów, które w znacznym stopniu wyeliminują ryzyko powstawania wielu chorób.

Pełnoporcjowe i uzupełniające

Choć najlepszym sposobem żywienia jest to wykonywane samodzielnie w domu, to jednak wymaga dużej wiedzy na temat potrzeb żywieniowych, metabolizmu składników odżywczych oraz sposobu trawienia. Nie jest to niemożliwe do wykonania, ale dość skomplikowane i czasochłonne. Dlatego wygodniejszym rozwiązaniem jest stosowanie gotowego jedzenia, dostarczanego przez wielu producentów karm dla zwierząt. Można je podzielić na pełnoporcjowe i uzupełniające. Ich receptura została tak opracowana, aby spełniała potrzeby żywieniowe wszystkich zwierząt, dla których jest polecana. Wyróżnia się kompletnością i odpowiednim zbilansowaniem. Co więcej, nie wymaga dodatkowej suplementacji preparatami witaminowo-mineralnymi, które mogłyby zaburzać zastosowane w nich proporcje. Pełnoporcjowe karmy są bezpieczne dla zwierzaków. Są smaczne i nie zaburzają trawienia. Co ciekawe, ich skład jest stały, co chroni przed biegunkami wywołanymi nagłymi zmianami w diecie.

Niejeden producent karm dla zwierząt posiada w swojej ofercie również produkty uzupełniające. Mowa oczywiście o wszelkich przysmakach, które chętnie wykorzystują właściciele jako formę nagrody w procesie szkolenia. Co ważne, tego rodzaju przekąski zaspakajają potrzebę żucia i gryzienia, a także budują więź z opiekunem. Nie mogą być jednak stosowane w nadmiarze, gdyż spowodują nadwagę lub otyłość. Zaleca się, aby dostarczały nie więcej niż 10 % energii, jakiej potrzebuje zwierzak w ciągu dnia.

Przekąski prozdrowotne

Oddzielną kategorię przysmaków stanowią przekąski o właściwościach prozdrowotnych. Zaliczają się do nich między innymi produkty stomatologiczne, których receptura została tak opracowana, aby pomagała utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Każdy producent karm dla zwierząt powinien mieć je w swojej ofercie, dlatego z ich zakupem nie powinno być większego problemu.

Etykieta

Czytanie informacji zawartych na opakowaniu jest bardzo ważnym elementem dostarczającym wiedzy na temat gatunku, etapu życia czworonoga (junior, senior), składu czy sposobu dawkowania. Dane, które podaje producent karmy dla zwierząt ułatwiają zakup idealnego produktu żywieniowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb naszego pupila.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here