Zastosowanie elektrycznych osuszaczy powietrza

0
287

Zbyt wysokie zawilgocenie powietrza w domach to częsty problem. Wilgotne mury są również przyczyną powstawania pleśni i grzybów. Warto zwrócić uwagę, że mokre ściany przyczyniają się również do konieczności zwiększenia kosztów ogrzewania. Dodatkowo zawilgocone powietrze przyczynia się od powstawania nieprzyjemnych skutków, takich jak opóźnienie w pracach remontowych czy nieprzyjemny zapach. Aby skutecznie radzić sobie z tego typu problemami, warto zastosować elektryczny osuszacz powietrza. Urządzenia tego rodzaju radzą sobie doskonale z wszelkimi niedogodnościami tego typu.

Rodzaje elektrycznych osuszaczy powietrza

Urządzenia tego rodzaju dzielą się na różne modele, które przeznaczone są do innego zastosowania w zależności od problemu, z jakim mają sobie poradzić lub przestrzeni, w której mają być użytkowane. Przedstawiamy, jakie rodzaje elektrycznych osuszaczy powietrza można znaleźć na rynku i podpowiadamy, gdzie najlepiej je stosować.

Domowe osuszacze

Najczęściej kupowane i doskonale sprawdzające się urządzenie cechują się wydajności od 5 do 40 litrów na 24 godziny. Obudowa najczęściej wykonana jest z tworzyw sztucznych. Przed zakupem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres działania oraz hałas, jaki wydobywa się z urządzenia, ponieważ może on być nieco drażniący w przestrzeniach domowych. Jeśli poszukujemy elektrycznego osuszacza powietrza do piwnicy, warto wcześniej skonsultować się z producentem i wybrać nieco bardziej profesjonalny sprzęt, który pozwoli na osuszanie bardziej zawilgoconego powietrza.

Budowlane osuszacze

Osuszacze tego typu nie różnią się wiele od profesjonalnych urządzeń tego typu. Cechuje je jedynie odporna budowa, która doskonale sprawdzi się w przestrzeniach budowlanych. Dodatkowo warto, aby urządzenie posiadało wygodny uchwyt oraz duże koła, które ułatwiają transport. Tego typu osuszacze cechują się również prostą konstrukcją, która pozwala na częste wymiany filtra, a także doskonałą wydajnością. Wynosi ona często w zakresie 30-80 litrów na 24 godziny.

Profesjonalne osuszacze

Tego typu urządzenia cechują się bardzo wysoką wydajnością, bo w zakresie 20-100 litrów na dobę, ale nie posiadają specjalnie przystosowanej stalowej budowy. Elektryczne osuszacze domowe profesjonalne nie wpisują się w zastosowanie domowe. Najczęściej miejscem ich zastosowania stają się magazyny, hale czy pralnie. Warto jednak wziąć je pod uwagę, gdy niektóre miejsce w naszym domu, takie jak piwnica, są bardzo zawilgocone i potrzebują urządzenia o większej wydajności, niż osuszacz domowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here