Sandały robocze – jak wybrać najbardziej odpowiednie buty do pracy?

0
205

Sandały robocze noszone są zwykle w sezonie letnim i w ogrzewanych halach. Podczas kilku godzin spędzonych w pracy, komfort i wygoda stóp są bardzo ważne. Należy więc zapewnić im odpowiednią oddychalność w razie wysokich temperatur. Obuwie przystosowane do warunków pracy powinno też gwarantować użytkownikom możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jak wybrać sandały, które spełnią wszystkie oczekiwania?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Buty do pracy muszą chronić noszącą je osobę przed możliwymi urazami. Wśród dostępnych modeli odnaleźć można sandały robocze (można je kupić w takich sklepach internetowych jak https://demar24.pl/pol_m_Obuwie-ochronne-i-robocze_Sandaly-ochronne-173.html) bez zabezpieczeń lub z podnoskami i wkładkami antyprzebiciowymi. Te pierwsze będą odpowiednie dla osób, które nie mierzą się w pracy ze stałym ryzykiem upuszczenia na stopę ciężkich przedmiotów. To modele często wybierane przez personel placówek, w których wyjątkowo istotne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Przewiewne obuwie zmienne będzie doskonałym wyborem dla osób pracujących w szpitalach lub kuchniach.

Na zakup sandałów roboczych z dodatkowym zabezpieczeniem decydują się zazwyczaj pracownicy magazynów i hal produkcyjnych. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko nadepnięcia na ostry przedmiot lub zmiażdżenia stopy. Obuwie z tej kategorii może posiadać podnoski i wkładki wykonane z różnych tworzyw. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Jakie sandały wybrać?

Popularne i znane od wielu lat modele roboczych sandałów wyposażone są w zabezpieczenia ze stali. Zarówno podnosek, jak i antyprzebiciowa wkładka wykonane z tego materiału zapewnią stopom bezpieczeństwo. Warto jednak rozważyć również zakup butów z kompozytowymi elementami chroniącymi. Takie modele będą przede wszystkim lżejsze od tych ze stalowymi zabezpieczeniami. Przewagą kompozytu nad stalą jest fakt, że dobrze izoluje on zarówno od ciepła, jak i od zimna. Podczas kiedy stal bardzo łatwo nagrzewa się i wychładza, to tworzywo umożliwia utrzymanie wewnątrz buta optymalnej temperatury.

Sandały robocze z kompozytowymi elementami ochronnymi mogą być również bardziej wygodne i praktyczne. Występujące w nich szersze wkładki ochronią stopę przed ostrymi przedmiotami wbijającymi się pod różnym kątem. Elastyczność materiału sprawia, że nawet po zetknięciu z gwoździem but może nadawać się do dalszego noszenia. Takie sandały posiadają wiele zalet, są jednak droższe od stalowych modeli. Te drugie również zapewniają stopom ochronę. Aby wybrać odpowiedni model, zaleca się przymierzyć obuwie. Warto pamiętać o tym, że sandały do pracy muszą być przede wszystkim wygodne.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here