Rower miejski – prawdziwy hit ostatnich lat

0
175

Rower to jeden z tych pojazdów, które większość z nas zna od dziecka. Poruszamy się nim chętnie po szlakach, wybieramy na wycieczki, a także do szkoły lub pracy. Wzrastająca popularność codziennego wykorzystania rowerów sprawiła, że w ciągu ostatnich lat największym zainteresowaniem cieszyły się rowery miejskie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Charakterystyka roweru miejskiego

Rower miejski, nazywany także “city” lub holenderką, został specjalnie przeznaczony do poruszania się na stosunkowo krótkich odcinkach w mieście. Jest środkiem transportu chętnie wykorzystywanym do przemieszczania się z domu do pracy, szkoły lub sklepu.

Jego najważniejszą cechą, odróżniającą go od innych typów rowerów, jest obniżona rama. Dzięki temu jest on niezwykle wygodny do wsiadania i zsiadania, zwłaszcza według kobiet, które lubią poruszać się na nim nawet w spódnicy. Jest to także ułatwienie dla nieco niższych osób, które mogą dzięki temu wygodniej podróżować na tym jednośladzie.

Kolejną cechą charakterystyczną roweru miejskiego jest profil ramy oraz kierownicy, który pozwala na zachowanie na nim wyprostowanej postawy. Dzięki temu idealnie sprawdza się on do lekkiej jazdy rekreacyjnej oraz zwyczajnych, codziennych podróży. Naturalna, wyprostowana pozycja, którą pozwala zachować, gwarantuje komfort i nie powoduje bólu kręgosłupa nawet u osób, które cierpią na jego schorzenia.

Nie można zapomnieć także o stosunkowo szerokim siodełku, które w rowerach miejskich powinno być wyposażone w amortyzujące sprężyny. Ze względu na to, iż rower ten nie służy do poruszania się po wymagających trasach, zazwyczaj nie posiada innych rodzajów amortyzacji. Powinien z kolei posiadać błotniki.

Rower, którym można podróżować także na krótkie wycieczki

Decydując się na zakup roweru miejskiego warto wybrać taki, który będzie doskonale nadawał się również na krótkie, lekkie wycieczki poza miasto. Z tego względu polecamy kupno roweru ze wzmocnionymi kołami oraz posiadającego przynajmniej trzy biegi. Ułatwi to poruszanie się po takich miejscach jak parkowe, nieutwardzone ścieżki czy krótkie leśne odcinki. Doskonale sprawdzi się także na wiejskich, szutrowych drogach oraz przy pokonywaniu niewielkich pagórków, które można spotkać zarówno w miejskiej, jak i dalszej okolicy.

Miejski rower to lekki rower

Ze względu na to, iż w mieście czasem konieczne jest przeniesienie roweru, w szczególności panie powinny decydować się na zakup lżejszych modeli. Dzięki temu pokonanie przejścia podziemnego czy kładki nad szosą nie będzie dla nich wyzwaniem. Bez wątpienia ułatwi im to także chowanie go na przykład do piwnicy, jeśli mieszkają w budynkach, w których nie zainstalowano windy.

Idealny na zakupy

Ostatnia cecha, która nierzadko przesądza o kupnie roweru miejskiego do codziennych podróży, to możliwość łatwego wykorzystania go podczas zakupów. Zainstalowany bagażnik oraz możliwość zaczepienia z przodu koszyka to znaczące ułatwienie, które jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez kobiety.

Na koniec chcielibyśmy zaproponować internetowy sklep rowerowy, w którym można znaleźć szeroki wybór polskich rowerów miejskich. Panie na pewno ucieszą się nie tylko z powodu ich funkcjonalności, ale także ciekawej kolorystyki, która pozwoli im znaleźć wymarzony jednoślad.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here