Ranking telefonów do Pokemon GO – Jaki telefon wybrać? Polecane modele

0
385

Pokemon Go to gra, która zelektryzowała świat. Jej niezwykła popularność zadziwiła wszystkich od zwykłych obywateli po socjologów i psychologów. O fenomenie tej aplikacji na smartfon powitało wiele artykułów i tekstów zarówno lifestylowych, jak i naukowych. Fenomen Pokemon Go nie ominął również branży technologii. Wszak gra działa tylko na smartfonach. Stąd też jednym z najczęściej zadawanych pytań było, na jakim smartfonie zadziała Pokemon Go oraz jaki smartfon kupić do Pokemon Go. Odpowiedzi na te pytania pospiesznie udzielali eksperci i specjaliści z zakresu technologii. Czasu na jej udzielenie nie było dużo, wszak każda zmarnowana minuta to o kilka mniej zapalanych Pokemonów. Jeśli nadal fascynujesz się tą apką, zobacz ranking telefonów do Pokemon Go.

Pokemon Go – gra, która zadziwiła świat

Pokemon Go to gra, która na rynek weszła w lipcu 2016 roku. Popularność zyskała od razu po swojej premierze. Twórcą aplikacji jest przedsiębiorstwo Niantic. Pokemon Go uznawana jest za grę miejską należąca do gatunku kamerowych gier fabularnych. W swoim działaniu korzysta z rozszerzonej rzeczywistości. Aby można było w nią zagrać, konieczne jest posiadania smartfonu. Tylko na nim alkilacja może zostać uruchomiona. Co ważne nie każdy sprzęt nadaje się do jej otworzenia. Smartfon do Pokemon Go to ten z żyroskopem i kamerą. Tylko taki telefon umożliwia chwytanie pokemonów, które pojawiają się na ekranie. Aplikacja do działania wykorzystuje również technologię GPS. Jest ona niezbędna do ustalania lokalizacji gracza oraz aparatu generowania świata rozszerzonej rzeczywistości. Jak pokazują statystyki, gra Pokemon Go stała się najczęściej pobieraną aplikacją w Stanach Zjednoczonych. Niemałe zainteresowanie wzbudziła również w Polsce.

Jak grać w Pokemon Go?

Aby móc zbierać popularne pokemony konieczne jest zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji. Przy jej pierwszym uruchomieniu konieczne jest stworzenie swojego wirtualnego awatara. Gracz do wyboru ma kolor skóry, włosów, oczu, a także ubiór. Stworzona postać zostaje zlokalizowana na mapie świata dzięki wbudowanej w telefon technologii GPS. Na mapie automatyczne generowane są obiekty, do których należą m.in. sale walk Pokemon, pokestopy, a także pojedyncze pokemony. Te ostatnie pokazywane są graczowi na mapie, gdy zbliży się do nich na odpowiednią odległość. Stworzony awatar stale zmiana swoje miejsce położenia, które zgodne jest z tym, w jakim znajduje się gracz w realnym świecie.

Gra Pokemon Go nie polega na walce czy zabijaniu pokemonów, a jedynie na ich łapaniu. W tym celu należy rzucić pokeball w odpowiednim miejscu oraz z właściwą siłą. Złapanie pokemona wiąże się z otrzymaniem specjalnego pyłu i cukierków, które mają podnieść siłę bojową pokemonów oraz przyczynić się do przejścia ich w kolejne stadium rozwoju. Siła bojowa w grze to specjalny wskaźnik, który określa moc złapanych pokemonów. Ważną informacją jest, że im wyższy poziom ma gracz, tym znajduje pokemony o wyższej sile bojowej. Gracz swoje doświadczenie zyskuje wraz z aktywnością w grze. Wyrażana jest ona w poziomach. Osoby, którym udało się osiągnąć poziom 5 maja możliwości walki w salach oraz dołączenia do jednej z trzech drużyn. Drużyna ta może przejmować sale należące do przeciwników.

Aplikacja Pokemon Go jest tą stale się rozwijającą. Ostatnia aktualizacja miała miejsce w połowie 2017 roku. Wtedy to twórca gry ogłosił, że system sal zostanie przebudowany i uruchomiony na nowo, tak aby nakierować rozgrywkę na grę zespołową. W nowych salach udostępniono możliwość zbierania przedmiotów oraz wprowadzono bitwy raidowe.

Wymagania sprzętowe Pokemon Go

Pokemon Go to typowa aplikacja na smartfon. Należy jednak podkreślić, że nie działa ona na wszystkich telefonach. Gra ta, jak i każda inna ma swoje wymagania sprzętowe. Wybierając smartfon do Pokemon Go, pod uwagę należy wziąć takie elementy jak system operacyjny, wyświetlacz czy pojemność baterii. Smartfon do Pokemon Go musi mieć również dodatkowe funkcjonalności, które pozwoli w pełni cieszyć się z rozgrywki.

Smartfon do Pokemon Go: system operacyjny

Jak można się zorientować w rankingu smartfonów do Pokemon Go, odnajdziemy tylko propozycje urządzeń działających na systemie iOS oraz Android. Wynika to z tego, że system Windows nie obsługuje tej aplikacji i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Oprócz samego rodzaju systemu operacyjnego ważna jest również jego wersja. W przypadku smartfonu Apple do Pokemon Go mówimy o wersji 8.0. Na niej już można uruchomić aplikacji, nie oznacza to jednak, że będzie ona działać płynnie i bez zarzutu. Jak pokazuje ranking smartfonów Pokemon Go, gracze zazwyczaj wybierają urządzenia z nowszymi wersjami iOS. W przypadku, gdy woli się urządzenia działające na Androidzie, należy wybrać telefony działające na wersji co niemniej 4.4 KitKat. Jest to podstawa. Jak jednak można dowiedzieć się z opinii graczy, o wiele lepszym rozwiązaniem są smartfony z Androidem 6.0 Marshmallow. Takie modele wyróżniają się lepszymi rozwiązania w zakresie zarzadzania energią i oszczędzania akumulatora, co pozwala na dłuższe wyprawy w poszukiwaniu pokemonów.

Smartfon do Pokemon Go: wyświetlacz

Szukając dobrego smartfonu do Pokemon Go, należy przyjrzeć się temu, czy sprzęt będzie komfortowy w użytku oraz będzie gwarantował dobrą widoczność. Warto również dodać, że dużym plusem jest możliwość obsługi telefonu jedną dłonią. Biorąc pod uwagę te wymagania, smartfon do Pokemon Go powinien mieć ekran o przekątnej co najmniej 5,5 cala oraz minimalna rozdzielczość 1280×720 pikseli. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wyświetlacz telefonu jest czytelny w słońcu. Jest to ważne, ponieważ pokemony łapie się przede wszystkim  na zewnątrz. Jak można zauważyć w rankingu smartfonów do Pokemon Go, wybierane modele mają ekrany wykonane w technologii AMOLED, które oferują intensywne kolory, dobry kontrast oraz wysoką jasność. Tego typu ekrany nie pobierają również energii przy wyświetlaniu czarnej barwy.

Smartfon do Pokemon Go: akumulator

Szukanie pokemonów, które można złapać to zajęcie czasochłonne. Dla telefonu oznacza to, że musi być on w ciągłej gotowości, a to nie działa pozytywnie na akumulator. Stale działanie telefonu sprawia, że szybko się on wyładowuje. Aby poradzić sobie z tym problem, smartfon do Pokemon Go powinien być wyposażony w tryb oszczędzania energii. Oprócz tego zalecany jest wybór sprzętu, który ma pojemną baterię i może na niej długo pracować. Najlepsze telefony w tym zakresie mogą pochwalić się akumulatorem o pojemności 10 000 mAh. W ich przypadku do zakupu zniechęca jedna cena. Standardowo z obsługą aplikacji  Pokemon Go powinny poradzić sobie smartfony mające baterie o pojemności 3000 mAh. Polecanym rozwiązaniem jest również zakup telefonu obsługującego standard szybkiego ładowania. W takich sprzętach uzupełnienie energii trwa ok. półtorej godziny.

Smartfon do Pokemon Go – procesor i pamięć RAM

Kupując telefon, który pozwoli grać w Pokemon Go, warto również przyjrzeć się wbudowanej w niego pamięci RAM oraz zastosowanemu procesorowi. Ten pierwszy parametr powinien mieć wielkość co najmniej 1 GB, przy czym jak wynika z powyższego rankingu smartfonów do Pokemon Go, o wiele większym zainteresowaniem cieszą się modele z pamięcią 2 GB. W zakresie procesora pod uwagę należy wziąć, że aplikacja nie będzie uruchamiana na produktach marki Dell i ASUS. Gry nie obsługują również procesory Intel. Oznacza to, że najlepszy smartfon do Pokemon Go to ten oparty na architekturze ARM.

Smartfon do Pokemon Go – co musi posiadać?

Smartfon do Pokemon Go to także telefon, który musi być wyposażony w dodatkowe funkcjonalności. Najwięcej kontrowersji budzi żyroskop. Jest to element, który trudno znaleźć w tanich modelach telefonu. Na takich nie będzie dało się używać aplikacji. Smartfon z żyroskopem pozwala na korzystanie z trybu AR, w którym pokemony wyświetla się na tle obrazy z kamery urządzenia. Co prawda pokemony można łapać z wyłączonym lub dezaktywowanym AR, jednak nie oddaje to w pełni możliwości aplikacji. Stąd też wydaje się, że smartfon z żyroskopem jest podstawą, jeśli chce się łapać stworki.

Kolejną dodatkową funkcjonalnością, jaka jest ważną w przypadku smartfona do Pokemon Go, jest technologia LTE. W jej przypadku nie ma dużego problemu, ponieważ niemal każdy nowy telefon jest w nią wyposażony. Trzeba pamiętać, że szybki Internet jest niezbędny, jak chce się komfortowo łapać Pokemony. Tutaj warto także pomyśleć o pakiecie danych, jaki mamy do wykorzystania. Nie we wszystkich miejscach, w których chowają się pokemony, dostępne jest WiFi. Aby nie zapalić horrendalnie wysokich rachunków za telefon, koniecznie trzeba zapoznać się z ofertą swojego operatora sieci komórkowej w zakresie internetu i wybrać opcję, która pozwoli na dość spory transfer danych.

Przydatną funkcjonalnością jest również wodoszczelność. Fani Pokemon Go muszą wiedzieć, że stworki chowają się przede wszystkim na zewnątrz. Spotkać można nie tylko w słoneczne dni, ale i w deszczową pogodę. Aby łapać pokemony w deszczu i nie uszkodzić sprzętu przyda się wodoszczelny smartfon. Pozwoli to na komfortowe toczenie rozgrywki bez ryzyka, że uszkodzi się sprzęt. Wodoszczelność pozwala także wyeliminować mokry wyświetlacz, który będzie słabo reagował na dotyk.

Do poprawnego działania aplikacji Pokemon Go ważny jest również odbiornik GPS w smartfonie.

Gra Pokemon Go to świetne źródło rozrywki, które już dziś określane jest społecznym fenomenem. Je fani prześcigają się w wymienianiu zalet aplikacji. Co ważne nie mówią oni tylko o aspektach technicznych, ale i społecznych. Podkreślają, że szaleństwo na punkcie zbierania i odnajdywania pokemonów pozwoliła wyjście z domu nie jednej osobie. Trzeba jednak podkreślić, że aby czerpać radość z gry, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt. Fani, którzy chcą toczyć długie rozgrywki oprócz tego, że powinno zakupić odpowiedni smartfon do Pokemon Go, muszą pomyśleć o dodatkowych akcesoriach. Do tych podstawowych zalicza się m.in. powerbank. Dzięki niemu telefon zawsze będzie gotowy do łapania chowających się stworków, a stale włączony ekran oraz transmisja danych nie będzie stanowić problemu.

[Głosów:4    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here