Ranking słuchawek dla graczy. Top 10 najlepszych modeli

0
585

Fani gier komputerowych muszą zatroszczyć się o wiele elementów, które ułożone w całość pozwolą cieszyć się ulubioną rozrywką. Konieczne jest zainwestowanie nie tylko w dobory komputer z wydajnym procesorem i kartą graficzną, ale także w urządzenia zapewniające optymalny odbiór dźwięku. Jednym z takich urządzeń są słuchawki dla gracza. Pozwalają one cieszyć się najwyższą jakością brzmieniem. Jednak dobra jakość dźwięku to nie jedyne parametry, jakie należy wziąć podczas wyboru słuchawek dla gracza. Konieczne jest również to, aby były one komfortowe i wygodne. Z wyborem odpowiedniego modelu nie jest więc łatwo. Szczególnie że producenci prześcigają się z wypuszczeniem na rynek coraz to nowszych opcji. Zobacz jakimi parametrami kierować się wybierając słuchawki dla gracza.

Spis treści

Polecane słuchawki dla graczy

Najlepsze słuchawki dla gracza do 25 PLN

Słuchawki Rampage SN-R1 (SN-R1 R/B)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 50 PLN

Słuchawki Natec Fury Hellcat (NFU-0863)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 75 PLN

Słuchawki MODECOM MC-828 Striker (S-MC-828-STRIKER)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 100 PLN

Słuchawki Tracer 7.1 HYDRA (TRASLU44890)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 150 PLN

Słuchawki Patriot Viper V360 Virtual 7.1 Ultra Bass (PV3607UMLK)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 200 PLN

Słuchawki HyperX Cloud Stinger (HX-HSCS-BK/EM)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 250 PLN

Słuchawki Roccat KAVE XTD Stereo Gaming (ROC-14-610)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 300 PLN

Słuchawki HyperX Cloud Black (KHX-H3CL/WR)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 350 PLN

Słuchawki Razer Kraken 7.1 V2 Black Oval (RZ04-02060100-R3M1)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 400 PLN

Słuchawki HyperX Cloud Revolver (HX-HSCR-BK/EM)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 450 PLN

Słuchawki SteelSeries Arctis 5 Black PC (61443)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 500 PLN

Słuchawki Logitech G633 Artemis Spectrum RGB 7.1 Surround (981-000605)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 600 PLN

Słuchawki HyperX Revolver S Gun Metal (HX-HSCRS-GM/EM)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 700 PLN

Słuchawki SteelSeries Siberia 650 Black PC (51193)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 800 PLN

Słuchawki Logitech G933

Najlepsze słuchawki dla gracza do 900 PLN

Słuchawki Razer Tiamat 7.1 V2 (RZ04-02070100-R3M1)

Najlepsze słuchawki dla gracza do 1000 PLN

Słuchawki Astro Gaming A40 Headset + MixAmp Pro TR (3AS4T-AGU9N-506)

Akcesoria dla gracza

Gracze to wdzięczna grupa docelowa dla producentów sprzętu komputerowego i akcesoriów. Chętnie inwestują oni w przeznaczone dla nich sprzęty, które pozwalają podwyższyć komfort wirtualnych przygód. Wśród komputerowych gadżetów dla graczy można wyróżnić myszki czy klawiatury, a także słuchawki. Czy jednak słuchawki dla gracza różnią się od tych zwykłych?

Rodzaje słuchawek dla graczy

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek, które mogą wykorzystywać fani gier komputerowych. Najczęściej w rankingach słuchawek dla graczy dominują dwa typy. Pierwszy z nich to powszechnie znane słuchawki dokanałowe. Są one małe i sprawdzają się, jeśli w gry gra się podróżując. Jednak ich podstawową wadą jest to, że są niewygodne. Nie sprzyjają one długim sesjom i zatapianiu się w wirtualnej rzeczywistości. Stąd też o wiele bardziej popularnymi i docenianym słuchawkami dla graczy są te pełnowymiarowe. To one również królują w rankingu słuchawek do gier komputerowych. Dzięki temu, że małżowina uszna nie jest dociskana, a otoczona specjalnymi nausznicami zapewniają maksimum komfortu. Słuchawki wokółuszne dla graczy można dodatkowo podzielić na:

  • te o konstrukcji zamkniętej – słuchawki zamknięte to królowie rankingu słuchawek dla graczy; ich nauszniki wykonane są ze skóropodobnych materiałów, dzięki czemu zapewniają pełne wyciszenie dźwięków z zewnątrz; ich konstrukcja sprawia również, że głosy słyszane w słuchawkach, nie wydostają się na zewnątrz, co gwarantuje, że nie będzie się przeszkadzać osobom  postronnym; trzeba jednak zaznaczyć, że ten model słuchawek dla gracza nie zapewnia odpowiedniej wentylacji ucha; długie noszenie tego typu słuchawek może powodować potliwość ucha;
  • te o konstrukcji otwartej – słuchawki otwarte dla gracza sprawiają, że dźwięk rozgrywki rozchodzi się równomiernie dzięki otworom; zapewniaj one przewiew i odpowiednią wentylację oraz sprawiają, że ucho nie męczy się szybko, przez co gracz można dłużej uczestniczyć w rozgrywce; konstrukcja otwarta nie jest jednak wolna od wad – sprawia, że dźwięki gry słyszane są przez otoczenie, a do samego gracza docierają odgłosy z zewnątrz, co nie często utrudnia zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości; oznacza to, że nie będą one sprawdzać się w głośnych pomieszczeniach czy w czasie podróży;
  • o konstrukcji półotwartej – kompromisem pomiędzy słuchawkami zamkniętymi i otwartymi są modele półotwarte; łączą one w sobie najlepsze cech wyżej wymieniony modelu; zapewnią umiarkowane odizolowanie od odgłosów (chociaż nie pełne) z zewnątrz oraz zachowują równowagę dźwięków i ich prawidłowy balans; mogą pochwalić się też  dobrą wentylacją ucha oraz  komfortem użytkowania.

Słuchawki gamingowe – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Słuchawki do gier wcale nie muszą być tymi dedykowanymi dla tego segmentu rynku. Aby sprzęt ten sprawdził się podczas wirtualnych przygód, należy zadbać jednak o jego parametry. Jako słuchawki gamingowe nie sprawdzą się pierwsze lepsze modele. Dobre brzmienie zapewni zestaw właściwych parametrów.

Przede wszystkim słuchawki dla graczy powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów. Jest to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie. Analizie należy poddać nie tylko nauszniki, ale i sam pałąk. Materiał ich wykonania powinien być trwały i przyjemny w dotyku. Najlepiej jest sprzęt przymierzyć bezpośrednio i sprawdzić, czy nie uciska zbyt mocna. Nawet jeśli dobrze dobierze się rozmiar słuchawek, mogą one uwierać. Takie będą niewygodne podczas długich godzin grania. Wysoka jakość materiałów powinna również dotyczyć kabla. Ten w słuchawkach dla graczy najlepiej, jeśli jest wyposażony w dodatkowy oplot. Dzięki temu będzie on odporny na uszkodzenia i bardziej trwały. Warto również zadbać o to, aby przewód był wystarczająco długi. Pozwoli to na bezproblemowe odwracanie się i grę. Osobom, które nie lubią plątających się podczas gry kabli, dedykowane są bezprzewodowe słuchawki dla graczy. Są one wygodniejsze, jednak należy liczyć się z możliwością występowania zakłóceń. Bezprzewodowe słuchawki gamingowe są też droższe niż standardowe modele z kablem.

Przy wyborze słuchawek dla gracza nie bez znaczenia jest również technologia dźwięku, w jakiej one działają. Droższe i bardziej zaawansowane modele opierają się na najnowszej technologii dźwięku przestrzennego 7.1. Oferują one o wiele lepsze efekty niż standardowe słuchawki gamingowe. Przy wyborze słuchawek trzeba jednak uważać na ten parametr. W wielu tanich modelach efekt przestrzenności dźwięku jest jedynie symulowany, co w praktyce sprawia, że można dochodzić do zniekształceń oryginalnego brzmienia czy problemów rozróżnieniem kierunku, z którego płynie dźwięk. Jeśli faktycznie chce się zainwestować w dobre słuchawki dla graczy wyposażone w technologię 5.1 lub 7.1, należy sprawdzić liczbę przetworników na danej słuchawce. Gdy jest ona właściwa, to efekt przestrzenności nie będzie symulacją, a prawdziwym dźwiękiem dobiegającym z wielu stron.

Wybierając słuchawki, nie można także zapomnieć o takim parametrze jak pasmo przenoszenia. Jest ono niczym innym jak częstotliwością. W przypadku słuchawek dla graczy im częstotliwość jest większa, tym lepszej jakości dźwięk się odbiera. Następną istotną rzeczą są zniekształcenia harmoniczne. Chcąc sprawdzić ich poziom, należy szukać w specyfikacji technicznej parametru TDH. W większości modeli ujętych w rankingu słuchawek dla graczy poziom tego parametru nie przekracza 1%, oczywiście najlepsze są urządzenia, który ten współczynnik mają jak najniższy. W słuchawkach gamingowych znaczenie ma również poziom natężenia dźwigu, który oznaczany jest symbolem SPL. Jest to ilość decybeli, a więc głośność słuchawek. Im parametr jest wyższy, tym głośniej będzie można odtwarzać towarzyszący grze dźwięk.

Słuchawki dla gracza z mikrofonem

Lepsze zestawy słuchawek gamingowych zazwyczaj mają wbudowane mikrofony. Nie jest on co prawda potrzebny we wszystkich grach, ale bardzo często się przydaje. W przypadku, gdy zdecyduje się zainwestować w słuchawki dla gracza bez mikrofonu, ten gadżet można dokupić oddzielnie. Oddzielny mikrofon do gier przypina się do ubrania lub kabla od słuchawek.

Dodatkowe funkcjonalności słuchawek do gier

Coraz częściej na rynku pojawią się słuchawki dla graczy z dodatkowymi funkcjonalnościami. Rozbudowane zestawy wyposażone są w przejściówki pozwalające na przedłużenie kabla, dodatkowe nauszniki czy karty dźwiękowe USA. Wybierając słuchawki z takimi gadżetami, koniecznie trzeba sprawdzić ich jakość oraz to czy pozytywnie wpłyną one na odbierane dźwięki. W rankingu słuchawek dla graczy dużą popularnością cieszą się modele z kartą dźwiękowa USB. Funkcja ta pozwala poprawić jakość dźwięku, jeśli w komputerze karta dźwiękowa nie jest najwyższych lotów.

Wielozadaniowość słuchawek dla graczy

Wybierając słuchawki do gier, warto również zwrócić uwagę na możliwość wykorzystywania ich przy innych sytuacjach. Aby nie inwestować dodatkowo w kolejny zestaw słuchawek, te gamingowe powinny umożliwić także słuchanie muzyki czy oglądanie i nagrywanie filmów. Zazwyczaj nie ma problemu z wykorzystywaniem ich podczas takich zadań. Słuchawki o dobrych parametrach technicznych są bowiem wielozadaniowe i sprawdzają się w niemal każdej sytuacji.

Ile kosztują słuchawki gamingowe? Ranking słuchawek dla graczy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek dla graczy. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Podstawowe modele, które dobre będą dla początkujących graczy lub tych niedzielnych można kupić już za 100 zł. Zazwyczaj słuchawki dla gracza za 100 zł nie mają wbudowanego mikrofonu, ten trzeba dokupić oddzielnie. Trzeba też zaznaczyć, że tak niski budżet nie pozwala na zakup modeli, które pozwolą na odbiór dźwięku w wysokiej jakości.  Z takiego modelu nie będą zadowoleni profesjonalni gracze i osoby czułe na otaczające nas dźwięki. Lepszą jakość dźwięku oraz dobre brzmienie można uzyskać, inwestują w modele powyżej 200 zł. Zapewniają one przyzwoitą jakość dźwięku, wbudowany mikrofon oraz dość dobre wykonanie. O zakupie wysokiej klasy słuchawek dla graczy można myśleć, posiadając budżet ok. 500 zł. Wtedy to istnieje możliwość zakupu sprzętu z technologią dźwięku 5.1, wysokim komfortem użytkowania i doskonałym brzmieniem. Jeszcze wyższy budżet oznacza, że słuchawek należy szukać  w kategorii tych profesjonalnych. Trzeba również zaznaczyć, że na cenę słuchawek dla graczy ma wpływ marka producenta. Modele renomowanych marek są droższe, ale przez to trwalsze i bardziej solidne. Objęte są one również gwarancją.

Wybór słuchawek gamingowych nie jest łatwy, szczególnie jeśli dysponuje się niewielkim budżetem. Trzeba jednak pamiętać, że przy ich zakupie nie zawsze należy kierować się etykietką dla gracza, często ona podwyższa cenę modelu, a sam sprzęt nie oferuje więcej niż standardowe słuchawki, które można wykorzystywać do słuchania muzyki czy oglądania filmów. O wiele ważniejsze w przypadku słuchawek, które chce się stosować do wirtualnych rozrywek, niż ich nazwa jest wygoda oraz komfort użytkowania, a także parametry. Jak pokazuje ranking słuchawek dla graczy, na najwyższych miejscach często znajdują się uniwersalne słuchawki, które często producenci wcale nie tworzyli z myślą o sympatykach wirtualnej rzeczywistości. Warto wziąć to pod uwagę wybierając idealny model dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here