Ranking komputerów do 3000 zł

0
384

Planują zakup komputera domowego, każdy szuka modelu, którego cena będzie szła w parze z jakością i wydajnością. Nie ma też co ukrywać, że zwykle budżet, jaki może przeznaczyć się na komputer, nie zawsze jest bardzo wysoki. Osoby, które komputer wykorzystują jedynie do podstawowych czynności takich jak oglądanie zdjęć i filmów, słuchania muzyki, przeglądanie Internetu mogą kupić sprzęt niskobudżetowy. Wynika to z faktu, że w czasie wykonywania codziennych czynności aż tak bardzo nie poczują różnicy pomiędzy różnej klasy kartami graficznymi czy procesorami, za to bardziej wyrazista będzie dla nich różnica pomiędzy ergonomią i funkcjonalnością sprzętu. Nie oznacza to jednak, że należy zupełnie nie zwracać uwagi na konfigurację komputera. Dysponując budżetem w wysokości 3000 złotych, można wybrać urządzenie, które nie tylko będzie ergonomiczne, ale i wyposażony w dobrej jakości podzespoły. Zobacz ranking komputerów do 3000 zł.

Spis treści

Polecane komputery

Najlepszy komputer do 1500 PLN

Komputer Morele KABY G1300

Najlepszy komputer do 2000 PLN

Komputer Morele ENDER BOOSTED G1951

Najlepszy komputer do 2500 PLN

Komputer Morele ENDER BOOSTED G2450

Najlepszy komputer do 3000 PLN

Komputer Morele ELITE G3060

Komputer za 3000 złotych, czy to możliwe?

Większość osób myśli, że zakup komputera dobrej jakości, wiąże się z wysokim budżetem. Tymczasem powszechność tych sprzętów sprawiła, że nawet dysponując kwotą 3000 złotych, można myśleć o sprzęcie, który nie tylko pozwala na wykonywanie podstawowych czynności np. przeglądanie Internetu, ale i umożliwi granie w najnowsze gry. Jednak to czy będzie to możliwe, zależy od tego, na jaki model się postawi. Mając do dyspozycji wyżej wskazaną sumę, należy dobrze się zastanowić, na jakich podzespołach nam zależy. Dla jednych duże znaczenie będzie miała dobra karta graficzna, inni postawią na procesor, a jeszcze inni na dużą pojemność pamięci komputera. To jakie podzespoły wybierze się w lepszej jakości, powinno się uzależnić od głównych celów, do których będzie się wykorzystać komputera. Warto też w trakcie zakupu zadbać o to, aby pozostałe elementy również nie odstawały od reszty. O tym, jakie parametry należy uwzględnić, szczegółowo mówi ranking komputerów do 3000 zł.

Na co zwrócić uwagę kupując komputera do 3000 złotych? Parametry sprzętu komputerowego

Kupując komputer do 3000 zł, trzeba zwrócić uwagę na takie same parametry jak w przypadku zakupu droższego sprzętu. Trzeba jednak pamiętać, że w takim budżecie nie otrzymamy najwyższej jakości podzespołów czy innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Komputery do 3000 zł to wydajne maszyny, ale bez fajerwerków. Wybierając je, należy więc przede wszystkim zadbać o to, aby nie utrudniały lub nie umożliwiały pracy. W tym pomoże m.in. dobra karta graficzna. Komputer za 3000 zł spokojnie może być wykorzystywany do gier, specjalistycznych programów projektowych czy też oglądania filmów w wysokiej jakość. Jeśli właśnie w takich celach chce się wykorzystywać sprzęt, konieczne jest zainwestowanie w dedykowaną kartę graficzną. W wyżej wymienionym budżecie można pozwolić sobie na zakup jednostki z 4-6 GB pamięci GDDR5, których taktowanie rdzenia będzie zamykać się w granicy 1500 MHz. Taka moc obliczeniowa umożliwia granie w niemal wszystkie najnowsze gry. Problem może pojawić się jednak za rok lub dwa, kiedy to na rynek wyjdą nowe produkcje, potrzebujące większych parametrów.

Myśląc o wydajności komputera do 3000 zł, dużo uwagi trzeba poświęcić procesorowi, jaki on posiada. W tym przypadku konieczne jest przejrzenie się układowi CPU, a dokładnie ilości rdzeni. W wyżej wskazanym budżecie bez problemu można kupić komputer z procesorem czterordzeniowym, którego taktowanie wynosi ok. 3GHz. W rankingu komputerów do 3000 zł polecane ą również modele, które opierają się na technologii Hyper Threading. Pozwala ona na podwojenie liczby obsługiwanych wątków, co szczególnie dobrze wpływa na wydajność komputerów przeznaczonych do gier.

Osobom, którym zależy na szybkim komputerze, dedykowane są modele z pojemniejszą pamięcią RAM. Im jest ona większa, tym komputera działa wydajniej. Jeśli na sprzęcie chce się grać w konkretną grę lub też obsługiwać wybrany program przed zakupem komputera warto sprawdzić wymagania techniczne tych aplikacji.  Najnowsze gry i programy zazwyczaj wymaga minimum 8GB RAM. To one gwarantują płynną i bezproblemową pracę. Decydując o ilości gigabajtów pamięci, warto również wrócić na częstotliwość taktowania, ta minimalna musi wynosić minimum 2133 MHz.

Istotnym parametrem każdego komputera jest także dysk twardy. W przypadku przestrzeni dyskowej  jej pojemność powinna być dopasowane do tego, ile danych chce się gromadzić i do czego wykorzystywany będzie sprzęt. Jeśli na dysku wewnętrznym komputera chce się trzymać filmy i zdjęcia, warto wybrać urządzenie z dyskiem HDD. Jest on pojemniejszy i tańszy, w przypadku, gdy ilość przechowywanych danych nie będzie duża albo planuje się je trzymać na zewnętrznych nośnikach danych, można zainwestować w komputer z dyskiem SSD. Dyski SSD, chociaż droższe i mniej pojemne zapewniają większą wydajność i szybsze działanie komputera, a przez to i najważniejszych programów. Ich zaletą jest również to, że nie przegrzewają się oraz mają wysoką kulturę pracy.

Wybierając komputer do użytku domowego, trzeba również zwrócić uwagę na jego design i komfort użytkowania. Najlepiej, jeśli sprzęt jest energooszczędny i cichy. Dla wielu osób znaczenie ma również obudowa komputera. Pożądanym rozwiązaniem jest to, aby była ona kompaktowa i w standardowych kształtach, dzięki temu urządzenie nie będzie zajmować dużo przestrzeni i z łatwością będzie można mu znaleźć miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając małe komputery, konieczne jest zastosowanie mniejszych podzespołów.

Komputer do 3000 tysięcy. Co wybrać komputer stacjonarny czy laptop?

Budżet 3000 złotych wystarczy na zakup albo komputera stacjonarnego lub laptopa. W tym przypadku lepsze parametry i jakość podzespołów będzie można uzyskać, wybierając komputera mobilny, jednak trzeba pamiętać, że nigdy nie będą one tak dobre, jak te znajdujące w sprzęcie stacjonarnym. Laptop jest jednak dobrym rozwiązaniem, jeśli często i dużo korzysta się z komputera za domem. Jego transportowanie jest proste, a samo urządzenie poręczniejsze. Tutaj zachodzi jednak pytanie, czy do domowego użytku laptop będzie optymalnym sprzętem. Aby tak było, najlepiej jest wybierać też o dużym ekranie, co najmniej 17 calowym. Większy ekran oznacza natomiast większe gabaryty komputera oraz jego wagę.

Komputer do 3000 zł – czy taki zakup się opłaca?

Kupując sprzęty elektroniczne, zawsze chce się dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Często więc podejmując decyzję o zakupie, szuka się komputerów, które będą dysponować najwyższymi parametrami. Wiele osób jest nawet w stanie więcej wydać, jeśli okaże się, że sprzęt będzie dysponował lepszą kartą graficzną czy procesorem. Bardzo często jednak zakupy te są robione zupełnie nierozważnie. Wiele osób, które inwestuje w drogie sprzęty komputerowe, zupełnie nie wykorzystuje ich możliwości i funkcjonalności. Do zwykłego przeglądania Internetu czy użytkowania programów biurowych wystarczy podstawowy komputer, który może być nawet tańszy niż 3000 zł. Zanim więc wyda się bajońskie sumy na nowy sprzęt komputerowy, warto przemyśleć, do czego tak naprawdę będzie się go wykorzystywać i czy modele z najwyższej półki są odpowiednim rozwiązaniem. O wiele lepiej niż w drogie komputery jest zainwestować w dobrej jakości akcesoria np. monitor, myszkę, klawiaturę. To one dla podstawowych użytkowników komputera mają największe znaczenie.

Trzeba też zaznaczyć, że komputer do 3000 zł to sprzęt ze średniej i wcale nie najniższej półki cenowej. Pozwala on na wiele aktywności, nie tylko na tę podstawową, a często inwestują w nie nawet profesjonalni gracze. Osoby, które szukają gotowego zestawu w tym przedziale cenowym, swój wybór mogą oprzeć na rankingu komputerów do 3000 . Trzeba też wspomnieć, że pasjonaci technologii mogą zdecydować się na samodzielnie złożenie komputera. Pozwoli to im na dobranie takich podzespołów, które odpowiadają ich potrzebom.

Komputer do 3000 zł – jaka marka?

Wybierając sprzęt komputerowy, nie można także zapominać o jego marce. Na rynku działa wielu producentów. Dysponując budżetem 3000 zł, spokojnie można przeglądać oferty od tych czołowych i celować w średniej klasy sprzęt. Dobrze jest też zapoznać się z tym, dla kogo marki te tworzą swoje komputery. Chociaż może kupić je każdy, to zazwyczaj w branży mówi się o specjalizacjach i konkretnych cecha komputerów danej marki. Jedne z nich są typowo biznesowe, inne przeznaczone do rozrywki, a jeszcze inne uważane za solidne, wytrzymałe i trwałe. Tutaj znowu wybór zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb. Wybierając markę sprzętu komputerowego, trzeba pamiętać o tych uwarunkowaniach oraz zadbać o to, aby w późniejszym czasie model był łatwo obsługiwany. Mowa tutaj przede wszystkim o dostępności części serwisowych i samego serwisu, a także dedykowanym oprogramowaniu. W tym ostatnim zakresie należy zdecydować czy chce się pracować na Windowsie, czy na autorskim systemie Apple, a może też na Linuxie. Przy wyborze komputera warto również uwzględnić gwarancję, jaką na niego oferuje procent.

Ranking komputerów do 3000 zł – jak z niego korzystać?

Wybór komputera bez względu na to, jakim budżetem się dysponuje, nie jest prostą rzeczą. Duże problemy mają z nim przede wszystkim te osoby, którym nowinki techniczne i zagadnienia branżowe są zupełnie obce. Czytanie o częstotliwości taktowania, ilości rdzeni czy pojemność pamięci RAM niewiele pomaga, ponieważ trudno im ocenić, jakie tak naprawdę parametry są dla nich. To właśnie dla laików stworzyliśmy ranking komputerów do 3000 zł, który pomoże w prosty sposób wybrać najlepszy i optymalny model. Ranking pokazuje modele, które cieszą się największą popularnością i są doceniane przez faktycznych użytkowników. Każdy z komputerów może być wykorzystywany zarówno do użytku domowego, jak i do podstawowych prac biurowych. Propozycje dobrych komputerów znajdą w nim również fani gier oraz aplikacji.  Warto też pamiętać, że w przypadku wyboru PC, czyli komputera stacjonarnego, w kolejnych latach użytkowania będzie możliwość jego rozbudowywania i wymieniania poszczególnych części na te nowszej generacji. Czasem takie odświeżenie jest alternatywą dla kupna nowego sprzętu, a wymianie mogą podlegać takie elementy jak dysk twardy czy karta graficzna lub pamięć RAM.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here