Ranking routerów do neostrady. Top 10 najlepszych modeli

0
415

Router jest urządzeniem, które służy do zapewnienia dostępu do Internetu lub prywatnej sieci komputerowej. W zależności od producenta i modelu może działać w przewodowej sieci lokalnej, w bezprzewodowej sieci LAN lub w mieszanej sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z pola bitwy online na Xbox Live, czy czatujesz z przyjacielem przez Skype, router Wi-Fi jest strażnikiem połączenia bezprzewodowego. Zajmuje się przewodowym połączeniem z Internetem pochodzącym z modemu i przekształca go w sygnał bezprzewodowy.

Czy twój router jest „nieaktualny”?

Większość gospodarstw domowych ma  routery bezprzewodowe,  które liczą dobre kilka lat. Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej podłączonych urządzeń dołącza do sieci, kładąc większy nacisk na przestarzały router. Prawdopodobnie musisz więc dokonać aktualizacji routera. Co dwa lata należy wymieniać swój router, aby być na bieżąco z postępem w technologii Wi-Fi.

Co to jest przenośny router WiFi?

Przenośny router WiFi jest bardzo podobny do twojego routera w domu, ale zamiast być podłączonym do kabla telefonicznego, ma zamiast niego kartę SIM. Jeśli otrzymasz “odblokowane” przenośne urządzenie WiFi, oznacza to, że możesz korzystać z dowolnej karty SIM z dowolnego miejsca na świecie. Zaletą tego jest to, że zawsze można uzyskać najniższe stawki, ponieważ można korzystać z globalnej karty SIM lub lokalnej karty SIM. Przenośne urządzenie Wi-Fi pozwala skonfigurować prywatne połączenie internetowe, praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, na co najmniej 10 urządzeniach jednocześnie, w tym na telefonach, laptopach, tabletach i iPadach, konsolach do gier i aparatach.

Zalety routerów bezprzewodowych

Internet jest dziś obowiązkowym wymogiem świata, ponieważ wszystko obecnie kręci się wokół niego. Każda wykształcona osoba korzysta z tego narzędzia do różnych celów czy to rekreacyjnych czy to związanych z pracą. Może to być czytanie lub wysyłanie wiadomości e-mail, serwisy społecznościowe, badania itp. Istnieje lista rzeczy możliwych do wykonania tylko przy użyciu Internetu. Rewolucja w branży biznesowej wymaga ciągłego korzystania z Internetu do praktycznie każdej wykonywanej czynności. Internet ma tę największą zaletę, że łączy ludzi z różnych zakątków świata, co przekłada się na lepszą komunikację i większe szanse na rozwój branży biznesowej. Jednak obecnie jedynym problemem z Internetem jest to, że potrzebujesz dostawcy. Dawno, dawno temu, połączenie internetowe było pojedynczym połączeniem z komputerem, które pozwalało korzystać z niego tylko użytkownikowi komputera. Reszta rodziny musiała więc czekać na swoją kolej. Ten typ połączenia wymagał naprawdę wielu godzin czekania. Zakup nowego komputera po prostu podwoiłby koszt korzystania z internetu, który i tak nie był wtedy przystępny.

Na szczęście dzięki wynalezieniu routerów bezprzewodowych, korzyściami z Internetu mogą z łatwością cieszyć się wszyscy. Internet jest produktem technologii. Nie można spędzić życia bez Internetu. Nasza zależność od Internetu rośnie z dnia na dzień.

Technologia jest tak zaawansowana, że ​​w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko odbywa się bezprzewodowo. Technologia bezprzewodowa również trafiła w routery. Rynek jest wypełniony mnóstwem producentów produkujących bezprzewodowe routery. Konsumenci mają obecnie wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o routery bezprzewodowe. Niezależnie od tego, który router wybierzesz, wszystkie routery bezprzewodowe będą oferować kilka wymienionych poniżej zalet:

Routery bezprzewodowe wykorzystują technologię fal radiowych do zapewnienia połączenia z Internetem.

Wszyscy znamy znaczenie Internetu w dzisiejszych czasach. Po ustanowieniu prawidłowego połączenia, Internet może być używany w dowolnym miejscu i czasie. Router bezprzewodowy umożliwi Ci łatwy dostęp do Internetu bez konieczności użycia przewodów. Teraz możesz korzystać z Internetu za pomocą routerów bezprzewodowych 24/7.

Routery bezprzewodowe są zwolennikami przenośności. Zapewniają wysoką mobilność. Teraz możesz kontynuować swoją pracę podczas przemieszczania się w różne zakątki miasta, świata czy po prostu w pracy-w domu. Połączenia kablowe mogą ograniczać ruch użytkownika, co może być niewygodne. Router bezprzewodowy pozwoli Ci swobodnie poruszać się po obszarze sieci.

Połączenia przewodowe ograniczają liczbę połączeń. W przypadku połączeń przewodowych można korzystać tylko z jednego urządzenia naraz. Będziesz potrzebować dodatkowych przewodów i sprzętu, aby użyć więcej niż jednego urządzenia, co dodatkowo zwiększy niedogodności. W tym scenariuszu routery bezprzewodowe są zbawienne.

Router bezprzewodowy pomaga nie tylko czerpać radość ze „swojej” części Internetu, ale także pomaga wykonywać całą pracę, kiedy tylko masz na to ochotę, ponieważ Internet jest cały czas dostępny. Zamiast problemów z połączeniem można korzystać z routera bezprzewodowego i łączyć się z Internetem za pomocą telefonów, komputerów, tabletów i laptopów. Za pomocą jednego połączenia możesz podłączyć wiele urządzeń. Wprawdzie wpływa to na szybkość twojego internetu, ponieważ wówczas przepustowość jest podzielona.

Router bezprzewodowy ma inny adres IP dla każdego urządzenia podłączonego do tego samego internetu, dzięki czemu każdy gadżet jest łatwo połączony z Internetem. Router bezprzewodowy może również zapewniać połączenie internetowe zwane WiFi. Laptopy, telefony i inne gadżety z funkcją Wi-Fi mogą mieć dostęp do Internetu.

Router bezprzewodowy nie tylko pomaga w dostępie do Internetu:  pomaga także pozbyć się bałaganu tworzonego przez liczne kable. Korzystanie z przewodowego połączenia z Internetem tylko zwiększa ten bałagan.

Wiadomo, że oprócz sieci domowej, sieci bezprzewodowe w lokalizacjach komercyjnych często wymagają użycia wielu urządzeń bezprzewodowych, a różne wzorce sieciowe powinny zostać przyjęte w oparciu o środowisko i wymagania. Tryb sieciowy routera bezprzewodowego jest względnie jednolity. Z drugiej strony, AP ma wiele trybów do wyboru, które miały być bardzo elastyczne, takie jak AP Simplex, Klient bezprzewodowy, Most bezprzewodowy, Most wielopunktowy itp. I można nim zarządzać w sposób scentralizowany przy współpracy bezprzewodowego kontrolera AP.

Wady sieci bezprzewodowych

Routery bezprzewodowe, a co za tym idzie sieci bezprzewodowe pomimo wielu zalet, nie są wolne od wad. Jak już wspominaliśmy, sieci bezprzewodowe umożliwiają wielu użytkownikom dostęp do dużej ilości informacji bez konieczności podłączania przewodów do każdego komputera. Może to być niezwykle pomocne, jeśli istnieje pewna liczba użytkowników, którzy muszą się przemieszczać i / lub uzyskiwać dostęp do sieci. Jednak sieci bezprzewodowe są dalekie od doskonałości i istnieje wiele wad, z którymi może spotkać się osoba lub organizacja podczas korzystania z sieci bezprzewodowej.

Koszt

Sieci bezprzewodowe są zazwyczaj niedrogie, ale w niektórych przypadkach mogą kosztować nawet czterokrotnie więcej niż korzystanie z sieci przewodowej

Zasięg

Zasięg sieci bezprzewodowej jest ograniczony, a typowy domowy router bezprzewodowy zezwala na dostęp do sieci tylko osobom w odległości do około 50 metrów.

Rzetelność sygnału

Sieci bezprzewodowe są wyjątkowo podatne na zakłócenia, więc sygnały radiowe, promieniowanie i wszelkie inne podobne rodzaje zakłóceń mogą powodować awarię sieci bezprzewodowej.

Bezpieczeństwo

Dostęp do sieci bezprzewodowych jest możliwy przez dowolny komputer znajdujący się w zasięgu sygnału sieci, dzięki czemu informacje przesyłane przez sieć (w tym zaszyfrowane informacje) mogą zostać przechwycone przez nieautoryzowanych użytkowników.

Prędkość

Sieci bezprzewodowe są zwykle wolniejsze niż sieci przewodowe, czasami  działają nawet 10 razy wolniej.

Przewodowe routery wifi

Dzięki takim bezprzewodowym połączeniom internetowym jak wymienione powyżej popularne niegdyś  routery przewodowe są pomijane. Ten rodzaj routerów wciąż posiada naprawdę sporo fanów, którzy nie wyobrażają sobie stosowania według nich niebezpiecznej dla ważnych danych sieci LAN. Przewodowe routery są ich zdaniem znacznie lepsze pod względem bezpieczeństwa i szybkości połączenia internetowego. Przewodowe routery oferują znacznie lepszą ochronę niż bezprzewodowe, ponieważ sygnał jest bezpośrednim połączeniem z routera do komputera, a nie sygnałem bezprzewodowym przeskakującym w przestrzeni publicznej. Prędkości wysyłania i pobierania z przewodowego routera są często znacznie szybsze, ponieważ połączenie jest znacznie silniejsze.

Połączenie przewodowe jest tak proste, jak przewód ethernetowy między komputerem a routerem. Dzięki temu są one bardzo łatwe w instalacji dla początkujących. Połączenia bezprzewodowe i przewodowe mają zalety godne uwagi. Jednakże, jeśli szukasz najszybszego i najbezpieczniejszego połączenia internetowego dla twojego komputera, router bezprzewodowy to zaoferuje.

W przypadku niektórych scenariuszy – w zależności od liczby komputerów, z którymi pracujesz, układu biura i innych czynników – sieć przewodowa może mieć więcej sensu niż sieć bezprzewodowa.

Bezpieczeństwo

Ponieważ sieci przewodowe są połączone fizycznie kablem z jednego urządzenia do drugiego, dostęp do nich jest znacznie trudniejszy bez autoryzacji. Nie ma możliwości, aby ktoś przechodził obok okien twojego biura, i np. włamał się do twojej sieci bezprzewodowej. Nie ma potrzeby wydawania kluczy dostępu bezprzewodowego – jest to urządzenie fizycznie podłączone do sieci. Jeśli chcesz, aby Twoja sieć była zamknięta i bezpieczna, jak to możliwe przy pomocy właśnie sieci przewodowej.

Niezawodność

Sieci przewodowe zapewniają niezawodną, ​​stałą prędkość pobierania i wysyłania danych bez wpływu na środowisko. Ponieważ sieci te są zamknięte i nie podróżują w powietrzu, nie są podatne na wahania prędkości lub zakłócenia od innych urządzeń bezprzewodowych. Podczas gdy najnowszy standard 802.11ac Wi-Fi może teoretycznie osiągnąć prędkość 1000MB na sekundę, starszy sprzęt nie spełnia tego standardu – maks. 802.11n przy 600MB / s. Gigabit Ethernet zapewnia stabilne, stałe połączenie 1000MB/s.

Łatwość użycia

Szczegóły zależą od komputerów i urządzeń w sieci, ale mówiąc ogólnie, podłączenie kabla Ethernet do laptopa lub drukarki wystarczy, aby rozpoznać sieć i uzyskać połączenie. Nie ma problemu, jak wówczas, gdy skanujesz dostępne sieci, wprowadzasz klucze bezpieczeństwa lub próbujesz zlokalizować obszar z silnym sygnałem Wi-Fi. Wygoda stosowania metody sieci przewodowej dla Twojej firmy zależy od tego, jak dobrze wyposażone jest Twoje biuro oraz jaki masz zasięg istniejącego okablowania sieciowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here