Technologia OLED czyli uczta dla twoich oczu

0
374

Telewizory OLED to dziś jedne z najchętniej wybieranych urządzeń. Za ich ogromną popularność odpowiada przede wszystkim znakomita jakość obrazu, jaki oferują. Technologia OLED nie bez powodu nazywana jest bowiem przyszłością telewizorów. Jest to bowiem zdecydowanie największe osiągnięcie ostatnich lat, jeśli chodzi o jakość obrazu oraz wrażenia z użytkowania telewizora. Czym charakteryzuje się ta technologia i dlaczego warto postawić właśnie na telewizor OLED?

Telewizor OLED – idealne i realistyczne kolory

W przeciwieństwie do ekranów LCD opartych na technologii LED, nowoczesny telewizor OLED nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Jego matryca zbudowana jest bowiem z samoświecących się diod organicznych. Same w sobie są one źródłem światła.

W efekcie możliwe jest uzyskanie realistycznych, żywszych i bardziej intensywnych kolorów, czego nie jest nam w stanie zaoferować nawet najlepszy telewizor LED. Co jednak najważniejsze, przewaga technologii OLED wynika także z intensywności oraz głębokości wyświetlania koloru czarnego.

Głęboka i intensywna czerń

Czerń od zawsze była bolączką telewizorów. Przy zastosowaniu tradycyjnych technologii nie było bowiem możliwe uzyskanie jej idealnej, głębokiej barwy. Wynikało to głównie z konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia. W efekcie czerń była bardziej szara niż czarna, a jej intensywność była różna w poszczególnych miejscach ekranu.

Ten problem zupełnie nie dotyczy jednak technologii OLED. Telewizor OLED jest bowiem w stanie wyświetlić idealną, smoliście czarną czerń, bez jaśniejszych odcieni. Wynika to właśnie z zastosowania samoświecących diod organicznych, które wyeliminowały konieczność dodatkowego podświetlenia.

Najwyższy kontrast i szerokie kąty widzenia

Oprócz żywych, realistycznych kolorów i głębokiej czerni, telewizor OLED oferuje także doskonały kontrast, który zbliżony jest do dotychczas nieosiągalnego ideału. Wysoką jakość oferowanego przez niego obrazu docenią także osoby, które chcą cieszyć się znakomitą jakością obrazu bez względu na kąt patrzenia. Telewizor OLED posiada bowiem szerokie kąty widzenia, co oznacza, że jakość obrazu pozostaje tak samo dobra, bez względu na to, czy patrzymy na niego dokładnie na wprost, czy też może znajdujemy się po jego bokach.

Telewizor OLED to dobry wybór dla wymagających użytkowników, którzy chcą czerpać maksimum przyjemności z oglądania telewizji. Jego jakość docenią zwłaszcza osoby, które wymienią swój stary odbiornik pracujący w technologii LED na nowoczesny telewizor OLED. Za wysoką jakość trzeba, co prawda, zapłacić nieco więcej, ale popularność technologii OLED sprawiła, że telewizor OLED w Neonet.pl to już nie tylko sprzęt dla najbogatszych. Online znajdziemy bowiem wiele modeli telewizorów OLED w całkiem rozsądnych cenach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here