Ranking plecaków na laptopa. Top 10 najlepszych modeli

0
458

Laptop to urządzenie, które często się przenosi. Większość osób zabiera go ze sobą wszędzie; na wakacje, w podróże służbowe, na uczelnie czy do szkoły. Jednak podróżowanie z laptopem nie jest proste, szczególnie jeśli jest on sporych rozmiarów. Należy również pamiętać, że oprócz samego notebooka należy za sobą zabrać cały zestaw niezbędnych gadżetów, takich jak zasilacz, myszkę, podkładkę. Wszystko to sprawia, że trudno zabrać laptopa po prostu do ręki czy włożyć go do walizki. Takie przeniesienie jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne dla urządzenia. Aby ułatwić sobie podróżowanie z notebookiem, konieczne jest zainwestowanie w specjalnie przeznaczony do tego transporter. Może on być torbą lub plecakiem przeznaczonym do przenoszenia sprzętu mobilnego. Wybór w tym zakresie jest spory. Na rynku bez problemu można znaleźć plecak na laptopa dopasowany do wielkości urządzenia oraz wpisujący się w indywidualny gust.

Spis treści

Polecane plecaki na laptopa

Najlepszy plecak na laptopa do 50 PLN

Targus TBB571EU Prospect 15,6″

Najlepszy plecak na laptopa do 100 PLN

Natec Camel 2 15,6″ (czarny)

Najlepszy plecak na laptopa do 150 PLN

HP Outdoor Sport grey/blue 15.6″ (F4F29AA#ABB)

Najlepszy plecak na laptopa do 200 PLN

Targus Drifter Backpack TSB238EU 16″

Najlepszy plecak na laptopa do 250 PLN

Samsonite Qibyte 17,3″ (niebieski)

Najlepszy plecak na laptopa do 300 PLN

CAT Derrick 15,6″ (czarny)

Najlepszy plecak na laptopa do 400 PLN

Razer Rogue Backpack RC81-02410101-0500

Najlepszy plecak na laptopa do 500 PLN

Everki 14.1cal EKP118 Studio Slim (37251)

Najlepszy plecak na laptopa do 600 PLN

Everki 14.1′ EKS620 Urbanite (34003)

Najlepszy plecak na laptopa do 700 PLN

Crumpler Street Burrito (copper)

Plecak na laptopa – wady i zalety

Plecak na laptopa to jedna z dwóch standardowych możliwości transportowania notebooka. Pierwszą jest niezwykle popularna torba, wybiera głównie przez Panie. Dzieje się tak ze względu na to, że torba nie wymaga zakładanie jej na plecy, ma mniejszy rozmiar oraz bardziej elegancki wygląd. Torby to również często wybierane rozwiązanie przez biznesmenów. Nie oznacza to jednak, że plecaki na laptopy są mniej popularne. Decydują się na nie przede wszystkim młodsze osoby, studenci oraz ci, których w pracy nie obowiązuje sztywny dress code. Plecaki postrzegane są jako te wygodniejsze i większe. Ich niewątpliwą zaletą jest także to, że pozwalają na bardziej komfortowe transportowanie notebooka, dzięki temu, że ciężar urządzenia w plecaku rozkłada się równomiernie. Pozwala to na przenoszenie większych i ciężkich laptopów. Trzeba jednak pamiętać, że klasyczny plecak na laptopa trudno dopasować do wielkości komputera.

Plecak na laptopa – specjalistyczny czy zwykły?

Wśród akcesoriów do laptopa bez problemu można odnaleźć liczne modele plecaków na notebooka. Dostępne są one w wielu wymiarach, kolorach i wzorach. Różne są także ceny takich placków. Wiele osób przed jego zakupem zastanawia się, czy zainwestować w specjalistyczne akcesorium, czy też zakupić zwykły plecaka. Rozwiewają te wątpliwości, należy zaznaczyć, że laptopa można przenosić również w zwykłym plecaku. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że transportowanie komputera może być mniej komfortowe, a także mniej bezpieczne dla urządzenia. Jeśli więc zależy nam na tych dwóch elementach, warto wybrać dedykowany plecak na laptopa. Zanim jednak się go kupi, warto przeanalizować najważniejsze parametry poszczególnych modeli plecaków. Pozwoli to na wybór optymalnego transportera. Osoby, które nie wiedzą jaki transporter wybrać mogą skorzystać z modeli uwzględnionych w rankingu placków na laptopa.

Rozmiar plecaka na laptopa

Wybierając plecak na laptopa, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar. Powinien on być uzależniony od przekątnej posiadanego komputera. Należy jednak pamiętać, że w przypadku plecaka bardzo trudno jest dopasować jego wymiar idealnie do wymiarów komputera. Na pewno trzeba zadbać o to, aby nie był on za mały. Warto również rozważyć zakup plecaka na dwa urządzenia o różnych wymiarach. Pozwoli to nie wymieniać plecaka, jeśli zakupi się nowe urządzenie przenośne. W rankingu plecaków na laptopa dużą popularnością cieszą się poręczne modele, z którymi można komfortowo podróżować w środkach komunikacji zbiorowej. Takie plecaki mają zazwyczaj wymiary 45x33x20 centymetrów (wysokość, szerokość, głębokość). Większe plecaki są niewygodne i ciężko ich używać na co dzień. Jeśli dużo się podróżuje transportem lotniczym plecak na laptopa, należy również dobrać do wymiarów bagażu podręcznego, określanych przez linie lotnicze.

Waga plecaka na laptopa

Przy wyborze plecaka na laptopa należy zwrócić uwagę na jego wagę. Noszony na plecach i skrywający notebooka stanowi znaczne obciążenie. Waga plecaka jest szczególnie ważna, jeśli posiada się ciężki komputer. W tym wypadku najlepiej wybierać lekkie modele. W przypadku, gdy posiada się standardowe urządzenie, można wybrać dowolny plecak, ponieważ waga nie ma tu większego znaczenia. Jak wynika z rankingu plecaków na laptopa, najchętniej kupowane są modele, które nie ważą więcej niż 1,2 kilograma.

Materiał wykonania plecaka na laptopa

Dziś plecaki na laptopa można dostać w różnych kolorach, wzorach i fasonach. Wybór tego, który się nam podoba, nie jest trudny. Producenci oferują plecaki dopasowane do stylu życia, zawodu czy wieku. Plecaki dostępne są z wieloma kieszeniami i przegrodami, w modelach bardziej ekscentrycznych, jak i klasycznych.  Wygląd plecaka na laptop to coś, na co zwracamy dość dużą uwagę, należy jednak pamiętać, aby atrakcyjny design był szedł w parze z jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Plecaki na laptopy zazwyczaj wykonuje się nylonu lub poliestru. Dobrej jakiś plecaki na notebooka wykonywane są natomiast ze skóry sztucznej lub prawdziwej. Oprócz materiału warto również sprawdzić, czy sposób wykonania transportera będzie skutecznie dbał o bezpieczeństwo urządzenia. W tym zakresie sprawdzają się wodoodporne materiały, które będą skutecznie chronić plecak, a więc i laptop przed zamoczeniem w czasie padającego deszczu lub śniegu. Warto również wybierać transportery, które posiadają usztywnione konstrukcje. Jest to niemal konieczność, jeśli plecak chce się używać codziennie. Wzmocniona konstrukcja i starannie wykonane szwy sprawią, że plecak nie będzie się pruł, pękał w szwach czy pękał. W przypadku wyboru plecaka dobrze jest również zwrócić uwagę na paski. Nie powinny one wżynać się w ramiona. Najlepiej, jeśli mają regulacje, są mocne, grube i solidne. W dobrych plecakach na laptopa paski mają przeszyta gumowe nakładki, które dodatkowo zwiększa komfort noszenie transportera.

Zabezpieczenia i utwardzenie w plecakach na laptopa

Plecak ma nie tylko ułatwić przenoszenie laptopa, ale i zapewnić mu właściwą ochronę. Chcąc taką zapewnić, producenci plecaków na laptopy stosują różnego rodzaju zabezpieczenia. Podstawowym, jakie można znaleźć nawet w tanich plecakach na notebooki, są specjalne usztywniane przegrody. Są one usztywniane dodatkowym materiałem, a w przypadku lepszych transporterów dużą ilością pianki, która chroni urządzenie przed uszkodzeniem. Wielu producentów wyposaża również plecaki w szyfry lub kłódki. Mają one chronić laptop przed kradzieżą np. w komunikacji zbiorowej oraz zwiększać ochronę danych przechowywanych na urządzeniu.

Konstrukcja plecaka na laptopa – dodatkowe kieszenie, schowki i skrytki

Dużą zaletą plecaka na laptopa jest to, że oprócz samego urządzenia może on pomieścić również dodatkowy sprzęt, akcesoria oraz inne przydatne przedmioty takie jak dokumenty, zeszyty, organizery, książki. Aby jednak nie uszkadzały one notebooka, powinny znajdować się w osobnych przegrodach lub kieszeniach. Stąd tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na konstrukcję wewnętrzną plecaka. Powinna ona zapewnić dobrą organizację przestrzeni, która umożliwi szybki dostęp do notebooka i pozostałych noszonych w plecaku rzeczy. W standardowych modelach plecaków można spotkać:

  • specjalną przegrodę na laptopa – jest to podstawowa kieszeń w każdym plecaku; jej wielkość należy dopasować do rozmiarów posiadanego laptopa;
  • kieszenie ogólnego przeznaczenia  – do kieszeni tych można włożyć akcesoria do laptopa lub inne przydatne przedmioty np. zeszyty czy książki; często jako kieszenie do ogólnego przeznaczenia są tymi dedykowanymi dla kabli i zasilacza komputerowego;
  • kieszonki na długopisy/ pióra itd. – są to małe kieszonki, w których można schować narzędzia biurowe niewielkich rozmiarów; dzięki temu nie dostęp do nich jest szybki i bezproblemowych, nie trzeba ich szukać w ogólnych dużych kieszeniach;
  • przegródki na dokumenty – w lepszej jakości plecaków na laptopy można spotkać specjalnie przygotowane kieszonki na dokumenty; pozwala to ograniczyć liczbę teczek, które trzeba ze sobą zabierać;
  • wyprowadzanie kabli – w niektórych modelach plecaków na laptopa można również spotkać specjalne otwory na słuchawki; pozwalają one schować odtwarzacz mp3 lub smartfonu w plecaki i jedynie wyciągnąć słuchawki.

Czy warto kupić plecak na laptopa i czy to się opłaca?

Noszenie laptopa w torbie, szczególnie tego, który jest ciężki i duży jest niewygodne. Dlatego też w przypadku większych notebooków, których przekątna ekranu przekracza 15 cali, lepiej wybrać plecak zamiast torby. Dzięki temu, że równomiernie rozkłada on ciężar urządzenia, nie będzie aż tak bardzo obciążał kręgosłupa, jak zwykła torba. Trzeba jednak pamiętać, że aby tak było, konieczny jest zakup plecaka usztywnionego i wyprofilowanego z tyłu. Ważne są również szerokie pasy na ramiona. Plecaki, które nie mają takich elementów, będą tak samo negatywnie wpływać na kręgosłup, jak zwykła torba na laptopa.

Ile kosztuje dobry plecak na laptopa? Ranking plecaków na laptopa

W zakresie cen plecaki na laptopa niewiele różnią się od kosztów zakupu torby. Na rynku dostępne są zarówno podstawowe modele, jak i bardzo ekskluzywne kierowane do osób z zasobnym portfelem. W rankingu plecaków na laptopa można znaleźć przede wszystkim modele, których ceny wahają się od 120 do 200 złotych. Są one najpopularniejszymi wyborami osób szukających transportera, w którym jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Jak wskazuje raport, bardzo dużą popularnością cieszą się plecaki na laptopa 17 cali. Osoby, które szukają właśnie takich modeli, mogą posiłkować się opiniami zawartymi w spisie. Pomoże to w wyborze dobrego plecaka, który będzie dobrze służył przez dłuższy czas. Osoby wybierające plecak na laptopa na własną rękę powinny pamiętać, że w ich przypadku liczy się nie tylko wygląd i design, ale przede wszystkim jakość i funkcjonalność. O wiele bardziej ekonomicznym wyborem jest dopłacić kilkanaście złotych, niż co kilka miesięcy kupować nowy plecak na laptopa w miejsce tego, który się popsuł. Dobry plecak na laptopa powinien bowiem służyć kilka lat i sprawdzać się w każdych warunkach atmosferycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here