Ranking Gier od 12 lat na Xbox ONE. Najlepsze gry na Xbox ONE. Jakie wybrać?

0
562

Gry to popularna rozrywka nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale także dla dorosłych. Gracze przed konsolą potrafią spędzać wiele godzin, oddając się w pełni wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie jedna z najpopularniejszych platform do gier jest Xbox One. Grają na niej dzieci, młodzież i dorośli. Uruchomić można na niej wiele rozgrywek, jednak wybór najciekawszych tytułów  nie jest prosty. Wpisując w wyszukiwarkę hasło gry na Xbox One od lat 12, pojawiają się miliony stron i jeszcze więcej propozycji tytułów. Przejrzenie ich wszystkich jest niemal niemożliwe. Stąd też kupując gry, należy posiłkować się ogólną charakterystyką rozgrywki, jej typem, a także opiniami faktycznych graczy. Te ostatni można znaleźć w rankingu gier na Xbox One od lat 12. Poznaj najpopularniejsze tytuły i sprawdź, czym kierować się wybierając dobre gry na konsolę.

Spis treści

Polecane gry od 12 lat na Xbox ONE

FIFA 18

Call of Duty: WWII

Battlefield 1

Forza Motorsport 7

Grand Theft Auto V

Forza Horizon 3: Hot Wheels

Wolfenstein II: The New Colossus

Assassin’s Creed Origins

Star Wars: Battlefront II

Pro Evolution Soccer 2018

Gry na Xbox One powyżej 12 lat – o czym trzeba pamiętać?

Na Xbox One mogą grać wszyscy. Na rynku nie brakuje propozycji dla najmłodszych, które obejmują rozgrywki edukacyjne czy te inspirowane historiami z kreskówek, bajek i znanych animacji. Jednak takimi grami nie są zainteresowane starsze dzieci czy dorośli. Szukają oni większych wrażeń i bardziej wymagających tytułów. Nic więc dziwnego, że producentów gier na Xbox One otwierają dla nich nowe kategorii klasyfikacji rozgrywek. Są one dedykowane wszytym tym, którzy ukończyli 12 lat. Oferta tyłów znajdujących się w kategoriach niedostępnych dla maluchów jest przeogromna. Powstaje więc pytanie, jaka gra będzie odpowiednia dla 12 – latka oraz dla starszego dziecka. Zanim jednak sięgnie się po konkretny tytuł, warto sprawdzić, czy faktycznie jest od dedykowany dzieciom, które 12 lat mają. W ustaleniu tego pomoże klasyfikacja PEGI. Jest ona oficjalnym ratingiem wiekowym, którym objęte są wszystkie tytuły wirtualnych rozgrywek zarówno tych, w które można grać na konsoli Xbox One oraz PlayStation, jak i na komputerze stacjonarnym/laptopie.

Czym jest klasyfikacja PEGI?

Klasyfikacja PEGI jest ratingiem gier, który pozwala ustalić, do jakiej grupy wiekowej ma zastosowanie dana produkcja. Pomaga ona zdezorientowanym rodzicom, dziadkom czy ciocią ustalić, czy dana gra będzie właściwa dla dziecka i nie będzie w niej potencjalnie szkodliwych treści zawierających np. przemoc, zachowania o charakterze seksualnym, hazard czy używki. Klasyfikacja daje również wiarygodna informacje o tym, czy gra nie będzie za trudna dla dziecka. Przyznana  grze klasyfikację znajdzie się zawsze na okładce w formie kolorowych lub czarno białych kwadratów. W kwadratach tych wpisany jest wiek, od jakiego można grać w daną grę. Klasyfikacja obejmuje pięć kategorii wiekowych: 3,7,12,16 oraz 18 lat.

Gry przeznaczone według klasyfikacji PEGI powyżej 12 lat to te, kotew pokazują przemoc w realistycznym charakterze. Jest ona skierowana przeciwko postaciom fanatycznym, nierealistycznym postaciom ludzkim lub rozpoznawalnym postaciom zwierząt. W tej kategorii wiekowej dopuszczalna jest dosłowna nagość w grach oraz wulgaryzmy, te jednak muszą mieć łagodny charakter oraz nie mogą zawierać odwołań do seksu. W przypadku, gdy 12 – latkowi chce się kupić grę posiadającą wyższy rating wiekowy, należy zapoznać się z jej typem oraz dokładnie sprawdzić umieszczone oznakowania na opakowaniu. Producenci informują na nich m.in. o tym, czy w grze będzie występował wulgarny język, przypadki dyskryminacji, narkotyki, hazard, zachowania seksualne, elementy przemocy, strach. W odpowiedni sposób oznaczone są również gry, w które można grać online.

Gry na Xbox One dla nastolatka – jakie wybrać?

Szukając dobrych gier na XboxOne powyżej 12 lat, przede wszystkim warto skupić się na produkcjach, których przejście zajmie co najmniej kilkadziesiąt godzin, a zadania będą miały pewien stopień trudności. Rozgrywki powinny być bardziej rozbudowane niż te dla najmłodszych i oprócz wątku głównego zawierać również misje poboczne, dodatki czy tryb wieloosobowy. Dobrym pomysłem jest zakupu gry online, które pozwalają na granie niemal bez końca. Przykładem jest tu tytuł World od Warcraft. Jest to gra online na Xbox One, która polega na stałym zbieraniu doświadczenia, walce z wrogami i ulepszaniu posiadanego uzbrojenia. Nie mniej jednak należy pamiętać, że nie każde dziecko ludzi toczenie wojen i bitew. Specyfikacje, typ oraz fabułę należy dostosować do zainteresowań dziecka. Z racji tego, że gry na Xbox One od 12 lat kierowane są bądź co bądź do jeszcze dzieci i nastolatków dobrze, jeśli posiadają w sobie wartości edukacyjne połączone z rozrywką i zabawą. Mając na myśli elementy edukacyjne, wskazuje się nie tylko naukę konkretnych umiejętności czy przekazywanie wiedzy, ale również i budowanie postaw oraz zachowań.

Gry na Xbox One powyżej 12 lat – rodzaje

Osoby powyżej 12 roku życia mogą wybierać w kilku rodzajach gier na Xbox One. Różnorodność typów wirtualnych rozgrywek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, dobrze jest poznać propozycje producentów. W grach na konsole przede wszystkim dominują produkcje w zakresie przygodowe i gier akcji. Coś dla siebie znajdą też fani mocniejszych wrażeń. Dedykowane im gry na konsole bazują na elementach horroru. W zakresie gier na Xbox One powyżej 12 lata można odnaleźć również wiele produkcji strategicznych. Przeznaczone są one dla cierpliwych graczy, którzy lubią planować i rozwiązywać problemy. Należy również wspomnieć, że w kategorii gier powyżej 12 lat pojawiają się także pierwsze strzelanki Są one mniej drastyczne niż te przeznaczone dla dorosłych graczy i nie opierają się na strzelaniu, do wszystkiego, co się rusza. Wymieniając rodzaje gier na Xbox One od 12 lat, nie można również pominąć rozgrywek sportowych. W tym zakresie dominują wirtualne rozgrywki dotyczące piłki nożne. Jednak zainteresowaniem cieszą się też tytuły pozwalające na sprawdzenie się w sportach indywidualnych. Tu można zakupić gry opierające się o golf czy strzelectwo. Trzeba jednak zaznaczyć, że produkcje sportowe rzadko znajdują się w rankingu gier Xbox One od 12 lat. Wynika to z tego, że bardziej świadomi gracze widzą ich niedoskonałości graficzne przejawiające się słabemu odwzorowywaniu zawodników itd. W rankingu gier na Xbox One powyżej 12 lat można spotkać też wiele tytuł bazujących na wyścigach samochodowych. Tutaj można wybierać rozgrywki polegające na najszybszym pokonaniu trasy, eliminacji przeciwnika, czy zdobywaniu kolejnych poziomów. Gry na konsolę od 12 lat zazwyczaj nastawione są na dobrą zabawę i nie wyróżniają się dobrym odwzorowywaniem zasad fizyki. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając grę samochodową na konsole, dobrze jest sprawdzić, jak wygląda jej grafika oraz różnorodność trybów rozgrywki. Na komfort toczenia rozgrywek wpływa  również dostępność odmiennych widoków z kamery.

Najlepsza gra na Xbox One od 12 lat

Wskazanie jednoznacznie najlepszej gry na Xbox One od 12 lat nie jest łatwe i wręcz niemożliwe. Liczba gier pojawiających się co roku na konsolę nowej generacji jest ogromna i rośnie systematycznie. Oprócz ogólnych gier, w które można grać na większości urządzeń, producenci oferują również tzw. exclusive’y, czyli gry wychodzące tylko na daną konsolę. Jak więc widać wybór nie należy do najłatwiejszych. Mnogość tytułów skutecznie to umożliwia. Dlatego też osoby szukające dobrych i fajnych gier na Xbox One od 12 lat często informacji o konkretnych tytułach szukają na forach internatowych oraz na stronach internetowych. Na tej podstawie o wiele łatwiej sprawdzić, czy najnowsze tytuły faktycznie są warte uwagi. Pomocą w wyborze są również tworzone rankingi gier na Xbox One od 12 lat. Ranking jest aktualizowany spisem najpopularniejszych tytułów, cieszących się dużym zainteresowaniem oraz posiadających dobre opinie użytkowników. Szukając dobrej  gry na konsole, warto się nim kierować, ponieważ kupno wszystkich nowych tytułów, aby je wypróbować, jest wręcz niemożliwe. Nie należy również zapominać o kultowych tytułach, które mimo upływu czasu nadal są popularne i pozwalają na dobrą zabawę.

Ile kosztują gry na Xbox One?

Gry na konsole posiadają zróżnicowane ceny. Te, które znajdują się w rankingu gier na Xbox One od 12 lat to produkcje, które kosztują od 40 złotych wzwyż. Trzeba jednak pamiętać, że najnowsze tytuły są o wiele droższe i potrafią dochodzić nawet do 200 złotych. Oznacza to, że zakup wszystkich nowości jest bardzo kosztowne. Trzeba też zaznaczyć, że nie wszystkie produkcje są warte swojej ceny. Często gracze, którzy przed zakupem nie sprawdzili recenzji i opinii o tytule, spotyka duże rozczarowanie. Nawet najbardziej reklamowane produkcje nie wszystkim muszą przypaść do gustu.

Kompatybilność gry z Xbox One – o czym trzeba pamiętać?

Xbox One to najnowszej generacja konsoli. Sprawia to, że grać na niej można niemal we wszystkie najnowsze tytuły, a także uruchamiać te starsze. Nie mniej jednak przed zakupem gry na konsolę należy sprawdzić, czy dany tytuł będzie pasował do posiadanego urządzenia. Kompatybilność pozwoli cieszyć się rozgrywka i oddać zabawie bez problemów. Laicy powinni przede wszystkim pamiętać, że gry na Xboxa są tymi różniącymi się od gier dla konkurencyjnego PlayStation. Szukając więc prezentu dla dziecka lub nastolatka, będącego grą na konsole, trzeba mieć to na uwadze. Nie znając się na tego rodzaju rozrywkach, najlepiej jest skorzystać z rankingu gier na Xbox One powyżej 12 lat. Dzięki temu zyska się pewność, że kupi się nie tylko dobrą i ciekawą grę wpisującą się w najnowsze trendy z tego zakresie, ale również i otrzymają się tytuł, który będzie mógł być uruchomiony na Xbox One. Warto również wybierać gry znanych i docenianych producentów. Kupowanie podróbek jest nie tylko nieetyczne, ale i nielegalne. Pirackie gry nie działają także najlepiej, a ponadto nie mają wielu dodatkowych funkcjonalności i dodatków, które możemy spotkać w oryginalnych tytułach. Do najpopularniejszych producentów gier na Xbox One należą takie marki jak Ubisoft, Activision, Electronic Art. oraz Microsoft. Produkcje tych marek najczęściej znajdują się na szczycie rankingu gier na Xbox One od 12 lat.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here