Ranking masażerów. Top 10 najlepszych modeli

0
810

Masaż to jedna z najlepszych form relaksu i odpoczynku. Jednak jego zadaniem nie jest tylko relaksować mięśnie, ma on również walory zdrowotne. Najczęściej z masażów korzysta się w specjalistycznych gabinetach. Usługi te jednak nie należą do najtańszych, wymagają też czasu na dojechanie do gabinetu lekarskiego czy studia urody. Osoby, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze mogą zdecydować się na zakup urządzenia do samodzielnego masażu. Domowy masażer jest urządzeniem, które przynajmniej częściowo pozwala zastąpić wizyty w specjalistycznych salonach oraz umożliwia pozbycie się uciążliwych bólów pleców, mięśni czy głowy. Na rynku oferta domowych masażerów jest dość duża, dlaczego też przed zakupem warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten odpowiedni model.

Spis treści

Polecane masażery

Najlepszy masażer do 25 PLN

Laubr IR97368

Najlepszy masażer do 50 PLN

Beurer MG 16 Mini Massager (64616)

Najlepszy masażer do 75 PLN

Beurer MG 21

Najlepszy masażer do 100 PLN

Beurer MG 40

Najlepszy masażer do 150 PLN

Beurer CM 50

Najlepszy masażer do 200 PLN

Masażer RIO Beauty

Najlepszy masażer do 250 PLN

Beurer MG70

Najlepszy masażer do 300 PLN

Beurer MG 80

Najlepszy masażer do 400 PLN

Beurer MG 100 Metal Pro Line (64903)

Najlepszy masażer do 500 PLN

Beurer Masażer ostukujący BEURER MG 510

Najlepszy masażer do 750 PLN

HMS urządzenie do masażu (17-22-200)

Najlepszy masażer do 1000 PLN

Body Sculpture Masażer VibroFit BM1200 Body Sculpture roz. uniw (BM 1200)

W czym może pomóc domowy masażer?

Domowy masażer jest urządzeniem, które pomoże nie tylko w złagodzeniu skutków różnego rodzaju bóli, ale również i pomoże zadbać o urodę. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekty były widoczne i odczuwalne, masażer należy stosować regularne, a także nie zapominać o jego właściwym użytkowaniu. Podstawowe zastosowanie domowego masażera to: złagodzenie bólów mięśni, uśmierzenie bólów głowy, odprężenie ciała, eliminacja stresu, pozbycie się zbędnych kilogramów, modelowanie sylwetki oraz pozbycie się zakwasów po dużym wysiłku fizycznym.

Jak działa masażer?

Domowy masażer to niewielkich rozmiarów urządzenie, którego zadaniem jest wyeliminowanie bólu i dostarczenie relaksu całemu ciału. W dobrych urządzenie wbudowanych jest kilka programów, które różnią się od siebie intensywnością i zastosowanie. Dzięki temu można wybrać i dopasowywać działanie masażera do swoich potrzeb oraz aktualnie masowanej części ciała. Działanie masażera opiera się na kurczeniu i rozkurczaniu mięśni, co pozwala uśmierzyć ból, wspomaga metabolizm oraz pobudza układ krwionośny, odpornościowy oraz nerwowy.

Domowy masażer może stosować każda osoba. Jego obsługa nie jest skomplikowana i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W zależności od wybranego modelu system sterowania może się delikatnie od siebie różnić. W zakresie modelu producenci oferują:

  • masażery ręczne – są to uniwersalne urządzenia, które bardzo często można znaleźć w rankingu masażerów; masaży nimi dokonuje się za pomocą specjalnej końcówki, którą przykłada się do konkretnej części ciała; masażery ręczne zazwyczaj wykonywane są  drewna, a wykonując masaż, należy samodzielnie ustalić siłę nacisku; urządzeniem można masować poszczególne części ciała; ze względu na małe zaawansowanie oraz nieliczne funkcje masażery drewniane nie są drogimi sprzętami; ich cena wynosi ok. 30 złotych; niska cena i małe zaawansowanie sprawia, że w wielu przypadkach są one mało efektywne i sprawdzają się tylko doraźnie;
  • masażery elektroniczne – są one coraz popularniejszymi urządzeniami; pozwalają na większą wygodę użytkowania oraz wyposażone są w rozbudowane funkcje; masaż odbywa się to za pomocą specjalnej końcówki oraz wybranego programu; siła nacisku ustalana jest automatycznie przez urządzenie; wśród masażerów elektronicznych można wyróżnić wiele rodzajów sprzętu w zależności od tego, do jakiej partii ciała chce się go stosować; ze względu na mnogość funkcji ceny masażerów elektronicznych są wyższe niż modeli drewnianych i zaczynają się od 50 złotych.

Masażer do… – domowe masażery do poszczególnych części ciała

Na rynku spotkać można wiele masażerów zazwyczaj. Są one albo uniwersalnymi urządzeniami pozwalającymi na masaż różnych partii cala, albo tymi dedykowanymi jednej partii. Masażery uniwersalne to zazwyczaj sprzęt ręczny wyposażony w kilka wymiennych nakładek. Wymienia się je w zależności od tego, jaką część ciała chce się rozluźnić i zrelaksować. W przypadku dobrych masażerów oprócz standardowych końcówek można również spotkać te umożliwiające oczyszczenie skóry, wygładzanie jej czy pobudzenie krążenia.

Alternatywną dla wielofunkcyjnych masażerów są te dedykowane poszczególnym partiom ciała. W tym zakresie królują masażery do głowy, karku czy top. Mają one odpowiednie kształty i wyposażone są funkcjonalności tylko dla danej partii ciała. I tak np. masażery karku są półokrągłymi zagłówkami, które łagodzą ból i pozbywają się zakwasów, a dzięki ich kompaktowemu rozmiarowi można zabierać je w podróż.

W rankingu masażerów popularne są również urządzenia do masażu stóp. Te elektroniczne pozwalają na wykonywanie masażu w wodzie, czy skorzystanie z generatora ozonu. W rankingu masażerów można również odnaleźć także maty masujące, które wykorzystuje się do masażu pleców. Działają one na podczerwień lub są elektroniczne. Pozwalają one na rozróżnienie mięśni pleców.

Zasilanie masażera

Masażery to urządzenia elektroniczne. Zasilane są sieciowo lub na baterie. Do użytku typowo domowego sprawdzają się urządzenia z zasilaniem z sieci elektrycznej. Jeśli masażery chce się ze sobą zabierać w podróż lub np. korzystać z nich w ogrodzie, warto poszukać modelu bezprzewodowego. Dają one większą swobodę przemieszczania się. Masażery ręczne są natomiast w pełni mobilnymi sprzętami, które można bez przeszkód przenosić.

Sterowanie masażerem

Decydując się na zakup masażera elektronicznego, dobrze jest zorientować się, w jaki sposób można nim sterować. Najczęściej wykorzystywane są do tego pokrętła i przyciski. Dobrej jakości masażery wyposażone są również w elektroniczne wyświetlacze. Za ich pomocą można sterować urządzeniem, a także kontrolować aktualnie uruchomione programy i zmieniać je w trakcie masażu. Jeśli szuka się masażera dla osoby starszej, koniecznie należy sprawdzić, czy proces sterowania jest prosty i intuicyjny, a na wyświetlaczu pojawiają się jasne komunikaty napisane dużą czcionką. Ułatwieniem będzie również polskie menu. Urządzenia spławiające te kryteria można odnaleźć w rankingu masażerów.

Szybkość (prędkość) masażu

Szukając dobrego masażera, dobrze jest sprawdzić prędkość, z jaką wybrane urządzenie wykonuje masaże. Parametr ten w znaczący sposób wpływa na komfort i wygodę używania sprzętu. W tanich masażerach zazwyczaj występuje jeden poziom szybkości masowania, w bardzo zaawansowanych modelach spotkać można kilka poziomów prędkości. Pozwala to dopasować intensywność masażu do bólu oraz masowanej partii ciała.

Rodzaje masażów

Jak wynika z rankingu masażerów, najchętniej kupowanymi urządzeniami są te ogólne oferujące masaże na wszystkie (lub prawie wszystkie) partie ciała. To jakie masaże będzie można wykonywać zakupionym sprzętem, zależy od danego modelu. W najpopularniejszych modelach dostępnych jest od 3 do 4 programów masażu. Trzeba jednak pamiętać, że w zaawansowanych masażerach z wyższej półki opcji jest o wiele więcej. W domowych masażerach można spotkać funkcjonalności pozwalające na:

  • masaż twarzy – pozwala pozbyć się zmęczenia oraz poprawia urodę; w zaawansowanych urządzeniach często spotykane są końcówki do oczyszczania i wygładzenia skóry, pobudzające krążenie czy pomagające w dokładniejszym nakładaniu kremów; możliwości te dają liczne końcówki; dlatego, jeśli szuka się dobrego masażera do twarzy, trzeba dokładnie zapoznać się z dołączonymi do sprzętu końcowymi oraz ich możliwościami;
  • masaż głowy –  końcówka do masażu głowy wygląda jak duża trzepaczka; masaż ten jest bardzo relaksująco, a jego głównym działaniem jest uśmierzanie bólu i zmniejszenie stresu; masażer poprawia również ukrwienie głowy; zazwyczaj masażery głowy występują jako osobne, ręczne urządzenia;
  • masaż karku – funkcjonalność ta pozwala na wykonywanie masażów karku, które będą łagodzić bóle oraz pozbędą się zakwasów;
  • masaż stop –  w zależność od urządzenia oferuje ono, albo tradycyjny masaż stop, albo połączony z masażem w wodzie czy generatorem ozonu.

Dodatkowe funkcjonalności masażerów

W dobrej jakości masażerach oprócz podstawowych funkcji wykonywania masażu można spotkać również szereg dodatkach opcji. Mają one na celu ułatwić korzystanie ze sprzętu, a masaże uczynić jeszcze bardziej relaksującymi i zdrowszymi dla organizmu. Najczęściej domowe masażery wyposażone są w:

  • minutnik – pozwala on kontrolować czas trwania masażu; sygnałem dźwiękowym informuje on o tym konieczności zakończenia sesji; minutnik pozwala na ustalenie optymalnego czasu trwania masażu;
  • wibracje – wbudowane są w dobrej klasy masażery; poziom wibracji regulowany jest na kilkustopniowej skali;
  • podgrzewanie – funkcjonalność tą spotkać można przede wszystkim w masażerach na fotel lub w matach masujących do samochodu.

Ile kosztuje masażer?

Cena masażera uzależniona jest od wielu elementów. Szukając rozwiązania niskobudżetowego najlepiej wybrać urządzenia ręczne – drewniane, będą one o wiele tańsze niż elektroniczne masażery. Koszt zakupu tych ostatnich zależy od tego, jaki model się wybierze. Kierując się rankingiem masażerów, najpopularniejszymi urządzeniami są te do masażu stóp. Ich ceny to od 100 złotych wzwyż. Dobrej jakości masażery stóp z kilkoma programami oraz masażem wibracyjnym renomowanej firmy kosztują jednak sporo więcej. Ich ceny to ok. 300 złotych. Jak jednak wynika z opinii zamieszczonych w rankingu masażerów, urządzenie jest warte swoje ceny. Drugimi często wybieranymi masażerami są te na fotele samochodowe. Cena maty masującej do samochodu to ok. 200 złotych w wydaniu podstawowym. Jeśli oczekuje się zaawansowanych funkcji, konieczne jest przeznaczenie na jej zakup większego budżetu.

Masażery to urządzenia, które mają pomoc się zrelaksować i odpocząć. Stąd też wybierając je, warto postawić na dobry model, którego działanie (lub jego brak) nie będzie nas denerwował. Masażery powinny przede wszystkim być komfortowe i pozwalać na przeprowadzenie takich masażów, jakie się lubi oraz jakie są niezbędne dla zdrowia. Osoby szukające dobrych sprzętów w atrakcyjnej cenie powinny odwiedzić ranking masażerów, czyli spis najpopularniejszych modelu cieszących się dobrą opinią. Recenzje poszczególnych urządzeń pozwolą na podjęcie najlepszej decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że kupując tego typu sprzęt, przede wszystkim trzeba go dopasować do swoich własnych potrzeb oraz budżetu, jakim się dysponuje. Warto również pamiętać, że urządzenia elektroniczne nigdy nie zastąpią masażu wykonanego rękami specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here