Ranking foteli dla graczy. Top 10 najlepszych modeli

0
886

Fani gier komputerowych spędzają długie godziny na toczeniu wirtualny rozgrywek. Bardzo często sprawia to, że w pakiecie ze świetną zabawą otrzymują również ból kręgosłupa, szyi czy nadgarstków. Te przykre konsekwencje są  pochodną siedzącego trybu życia, a przede wszystkim nieodpowiedniego dobrania fotela do komputera. Stąd też wszyscy sympatycy gier komputerowych powinni zastanowić się nad zakupem specjalnego fotela dla gracza, a także pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad mówiących o pracy przy komputerze. Zarówno jedno, jak i drugie nie jest trudne. Jednak zapomina o tym wielu graczy bardziej skupiające się na zakupie wydajnego sprzętu komputerowego.  Nie warto jednak zapominać o dodatkowych akcesoriach. Ergonomiczny fotel dla gracza zapewni komfortowe toczenie rozgrywek przez bardzo długi czas. Zobacz jak wybrać dobry fotel do komputera.

Spis treści

Polecane fotele dla graczy

Najlepszy fotel dla gracza do 550 PLN

Arozzi Enzo (czerwony)

Najlepszy fotel dla gracza do 600 PLN

Arozzi Monza (czerwony)

Najlepszy fotel dla gracza do 650 PLN

Fotel Genesis Genesis SX33 Czarny (NFG-0887)

Najlepszy fotel dla gracza do 700 PLN

Genesis SX33 (czarno-czerwony)

Najlepszy fotel dla gracza do 750 PLN

Arozzi Milano (czerwony)

Najlepszy fotel dla gracza do 800 PLN

Fotel Diablo Chairs Diablo X-Eye Czarno-szary

Najlepszy fotel dla gracza do 850 PLN

Fotel SPC Gear SR300 Red (SR300RD)

Najlepszy fotel dla gracza do 900 PLN

Fotel Arozzi Torretta XL Czarny (TORRETTA-XLF-BK)

Najlepszy fotel dla gracza do 950 PLN

Genesis SX77 (czarno-niebieski)

Najlepszy fotel dla gracza do 1000 PLN

Akracing Gaming Chair K7012 (niebieski)

Najlepszy fotel dla gracza do 1100 PLN

Fotel Akracing Nitro Czarno-biały (NP-1180)

Najlepszy fotel dla gracza do 1200 PLN

Fotel Vertagear SL2000 Czarny (VG-SL2000_CB)

Najlepszy fotel dla gracza do 1300 PLN

Akracing Premium V2 (brązowy)

Najlepszy fotel dla gracza do 1400 PLN

Fotel Sharkoon ZONE GS10

Najlepszy fotel dla gracza do 1500 PLN

Playseat L33T (czarny)

Najlepszy fotel dla gracza do 2000 PLN

E-BLUE Auroza (czarno-czerwony)

Najlepszy fotel dla gracza do 2500 PLN

Fotel DXRacer Tank Czarny (OH/TS29/N)

Fotel dla gracza – materiał wykonania

Fotel dla gracza powinien być nie tylko wygodny i ergonomiczny, ale również trwały oraz solidny. Za wszystkie te cechy pośrednio powiada zastosowane obicie. Materiał, z jakiego jest wykonane, mówi o tym, czy obicie nie będzie się psuło i targało, a komfort siedzenia (szczególnie w gorące dni) będzie wysoki. Materiałów, z jakich wykonywane są obicia foteli do komputera, jest sporo. Materiał obicia fotela dla gracza należy dobrać zgodnie z własnymi preferencjami,  uwzględniając przy tym swój budżet. Fotele dla graczy obite najlepszymi materiałami np. skórzane są niezwykle drogie, a przez co i trudno dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Oprócz drogich skórzanych foteli do komputera w sklepach można znaleźć również meble obite:

 • syntetycznymi tkaninami typu micro – są one odporne na ścieranie i tanie; modele z tym obiciem cieszą się dużym zainteresowaniem w rankingu foteli dla graczy;
 • eko skórą – jest to niezwykle popularny materiał; tania i efektownie wyglądająca eko skóra często znajduje się na fotelach dla gracza; trzeba jednak pamiętać, że eko skóra łatwo przeciera się, a w upalne dni powoduje pocenie się skóry i przyklejanie do siedziska; mimo tych wad wiele osób zdecyduje się na fotel dla gracza z ekoskóry ze względu na cenę oraz łatwość jego czyszczenia;
 • wełną – materiał ten jest przyjemny i wygodny, ale dość trudny w czyszczeniu; wełna wykorzystywana jest jako materiał obiciowy droższych i lepszych fotelach dla graczy;
 • naturalną bawełną – materiał pozwala oddychać skórze, dzięki czemu nie przykleja się do skóry w gorące dni; wadą bawełnianego obicia jest trudności utrzymania go w czystości.

Fotel dla gracza – oparcie

Fotel dla gracza to przede wszystkim ten ergonomiczny. Powinien on zapewniać wygodę i komfort, nawet przy długim siedzeniu. Aby tak było, fotel powinien mieć odpowiednie oparcie. Oparcie to musi umożliwić ułożenia kręgosłupa w literę S przy jednoczesnym prawidłowym podarciu. Szukając dobrego fotela dla gracza, należy sprawdzić czy, wybrany model mebla posiada uwypuklenie w okolicach odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Należy również pamiętać o wysokości fotela. Ta także ma niebagatelny wpływ na zdrowie kręgosłup oraz wygodę zużywania mebla. Oparcie w fotelu dla gracza powinno sięgać powyżej linii łopatek. Oprócz tego w krześle nie może zabraknąć zagłówka, który pozwala na odprężenie mięśni pomiędzy jedną a drugą rundą gry.

Regulacja w fotelu dla graczy

W fotelu dla gracza należy postawić na maksymalną wygodę. Aby ją zapewnić, krzesło powinno posiadać jak najwięcej elementów regulowanych. Dzięki temu poszczególne ustawienia fotela dla gracza będzie można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W dobrych fotelach dla graczy regulacji podlega:

 • wysokość oparcia – pozwala to na dostosowanie krzesła do wzrostu oraz budowy kręgosłupa; warto, aby fotel posiadał również amortyzator, zapewnia to płynną regulację wysokości siedziska;
 • odchylenie fotela – opcja ta jest bardzo ważna, szczególnie jeśli na krześle planuje się spędzać długie godziny; regulacja odchylenia fotela dla gracza pozwala na kilkukrotne zmienianie pozycji, a co za tym idzie, zmienienie siły nacisku działającej na kręgosłup; w zależności od modelu regulacja odchylenia jest możliwa w określonym stopniu; w dobrych fotelach dla gracza odchylenia obejmuje od 90 stopni, aż do pozycji leżącej;
 • profil oparcia – funkcja ta pozwala na dostosowanie głębokości uwypuklenia, które znajduje się na wysokości odcinka lędźwiowego;
 • głębokość odcisku – regulacja tego elementu pozwala tak ustawić fotel dla gracza, aby znajdował się on w opozycji ¾ do uda; tyle powinna się go znajdować na siedzisku.

Dodatkowe funkcjonalności foteli dla graczy

fotel dla gracza

W dobrych fotelach dla graczy bardzo często spotkamy dodatkowe elementy, które mają nie tylko zapewnić wygodę siedzenia na krześle, ale zwiększyć komfort rozgrywanych rozgrywek. Można by powiedzieć, że dzisiejsze fotele dla graczy to te w pełni multimedialnych. Oprócz dobrego siedziska mogą mieć wbudowane takie sprzęty jak:

 • głośniki – zapewni to przestrzenność dźwięku oraz podniosą doznaniu audio podczas gry;
 • zestaw  łączy – pozwala to na wygodne podłączenie słuchawek czy mikrofonu;
 • zestaw przycisków – pozwalają one m.in. na sterowanie dźwiękiem w czasie gry.

Jak wybrać fotel gamingowy?

Wygoda i funkcjonalności to nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę, wybierając fotel gamingowy. Na uwadze trzeba mieć to, aby mebel był przesuwany do wysokości biurka oraz blatu, na którym znajduje się myszka oraz klawiatura. Zazwyczaj biurka komputerowe posiadają blat główny oraz pomocnicy, wysuwany, na którym znajduje się klawiatura. Należy również wspomnieć, że biuro również trzeba dostosować do gracza, a dokładnie jego wzrostu.

Ergonomia fotela gamingowego

Przed zakupem fotela dla gracza warto przemyśleć, ile chce się spędzać w nim czasu. Ważne jest tryb pracy oraz preferowane udogodniania. Nie można również zapominać zachowania zasad pracy przy komputerze. Określają one odległością i wartości stopniową, które pozwalają na zachowania w zdrowiu kręgosłupa, a także wpływają na to, aby mięśnie nie cierpły. W tym zakresie należy pamiętać o tym, aby:

 • wysokość fotela gamingowego była dostosowana do wzrostu gracza; krzesło powinno pozwalać na to, aby nogi w kolanach były zgięte pod kątem 90 stopni; takie ułożenie kończyn dolnych pozwoli na prawidłowe rozłożenie ciężaru kręgosłup, a zatem wyeliminują również dolegliwości bólowe, jakie mogłyby się pojawić;
 • podłokietniki w fotelu gamingowy stale popierały ręce podczas toczenia wirtualnych rozgrywek;
 • operacie miało profilowany kształt dopasowany do kręgosłupa, a ponadto posiadało podparcie lędźwiowe; warto wybierać fotele pozwalające na odchylenie się, pozwala to odciążyć kręgosłup;
 • siedzisko było miękkie, ale niezbyt głębokie; trzeba jednak pamiętać, że zbyt głębokie pomoże powodować szybkie zmęczenie, co nie będzie sprzyjać toczeniu długich rozgrywek.

Podstawa fotela dla gracza

Podstawa fotela zazwyczaj nie ma zbyt dużego wpływu na ergonomię i funkcjonalności, jednak jej wybór nie jest przez to mniej istotny. Na rynku spotkać można fotele gamingowe na kółkach oraz na płozach. Pierwsze z nich posiadają kółka wykonane z różnych materiałów. Tutaj warto wybierać takie kółka, które nie będą niszczyć podłogi. Kółka wykonuje się najczęściej się z gumy, jednak dostępne są i inne rozwiązania. Wybierając fotel gamingowy na kółkach, pod uwagę należy wziąć czy nie będą one rysować paneli/innej powierzchni, będą stabilnie stać na płytkach ceramicznych czy przesuwać się po dywanach itd. Fotel dla gracza na płozach jest uznawany za ten bardziej stabilny, a przez to wygodniejszy. Posiada on centralną podstawę, która bardzo łatwo przesuwać.

Ranking foteli dla graczy – jak wybrać dobry model?

Gracze szukając dobrego fotela, który pozwoli toczyć im długie rozgrywki, sprawdzają wiele opinii i testują również wiele modeli. W swoich poszukiwaniach zastanawiają się również, czy zakup fotelu gamingowego jest konieczny i czy przed komputerem nie sprawdzi się standardowy fotel na kółkach. Takie są zazwyczaj tańsze. Warto wiedzieć, że szukając odpowiedniego fotela do grania na komputerze, wcale nie należy rozważać tylko tych modeli opatrzonych terminem gamingowe czy dla gracza. Każdy fotel biurowy, który jest dobrze wykonany i posiada właściwą budowę się sprawdzi. Oznacza to, że testując poszczególne fotele, należy przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę czy zapewnia on odpowiedni komfort i bezpieczeństwo zdrowia kostno – stawowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ gracze spędzają o wiele więcej czasu w nich, niż osoby standardowo korzystające z komputera.

Ile kosztuje fotel gamingowy?

Fotel dla gracza to ten, którego ceny są wyższe niż standardowych krzeseł biurowych do komputera. Wynika to z tego dostawania do długiego siedzenia w nim, a więc zastosowane są w nim rozbudowane funkcjonalności, lepszej jakości materiały oraz rozwiązania zapewniające zdrowie kręgosłupa. W rankingu foteli dla graczy największym zainteresowaniem cieszą się modele ze średniej półki. Koszt ich zakupu to ok. 500 – 600 złotych. W sklepach można oczywiście znaleźć te tańsze modele. Trzeba jednak zaznaczyć, że tanie fotele dla graczy mimo swojej nazwy zazwyczaj nie spełniają swoich zadań. Wartymi uwagami są natomiast zaawansowane fotele gmaingowe. Ich cena w przypadku modeli z najwyższej półki dochodzi nawet do 20 tysięcy złotych. Takie fotele to prawdziwe stacje gamingowe, w których siedzisko jest tylko jednym z elementów i wcale nie najważniejszym. Oprócz niego w stacji znajdują się monitory, głośniki, dedykowane podpórki np. na mysz, klawiaturę czy napój. Regulacji polega każdy aspekt, dzięki czemu nie ma problemu z dostosowaniem fotela do swoich własnych potrzeb. Osoby, które szukają pośredniego i kompromisowego rozwiązania pomiędzy drogimi stacjami gamingowymi a tanimi i nieergonomicznymi mogą odwiedzić ranking foteli dla graczy. Jest to spis aktualnie najpopularniejszych mebli tego typu znajdujących się na ranku. Wskazane w nim krzesła cieszą się dobrymi opiniami i recenzjami faktycznych użytkowników, a także dostępne są w atrakcyjnej cenie. Podpowiedzi zawarte w rankingu foteli dla graczy pozwalają i ułatwiają  podjęcie najlepszej decyzji.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here