Pożyczka bez BIK pod zastaw auta – jak to działa?

0
143

Niska zdolność kredytowa bardzo często uniemożliwia uzyskanie kredytu. Wpływają na to różne czynniki – negatywne wpisy w BIK-u, zbyt niskie zarobki, nie za ciekawa historia kredytowa. Co zrobić kiedy nasza zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie kredytu, a jednak bardzo tych pieniędzy potrzebujemy? Dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka bez BIK pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/.

Pożyczka bez BIK – co to jest?

BIK to skrót, który w tematach kredytowych stale się przewija. Co się pod nim kryje i co oznacza kredyt bez BIK? BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to baza danych, która gromadzi wszelkie informacje o historiach klientów kredytowych. Jest to pewnego rodzaju wirtualny magazyn, w którym można znaleźć informacje pochodzące ze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, banków i firm pożyczkowych. BIK gromadzi informacje zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Dzięki nim banki wiedzą jakiego rodzaju kredytobiorcą jest dany klient. Czy brał już jakieś kredyty, jeśli tak, to jakie, ale także, czy zobowiązania finansowe spłaca regularnie. Natomiast negatywny wpis w BIK-u można uzyskać poprzez właśnie nieterminowe spłacanie kredytu. Wtedy pojawia się problem, ponieważ negatywny wpis w BIK-u obniża naszą zdolność kredytową, a zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego może okazać się niemożliwe. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się pożyczka bez BIK pod zastaw samochodu.

Pożyczka bez BIK oznacza, że bank nie sprawdza naszej historii kredytowej. Innymi słowy nie przeprowadza weryfikacji danych w Biurze Informacji Kredytowej. Jednak nie oznacza to, że klient w ogóle nie jest sprawdzany. W tym przypadku bank sięga po informacje do Krajowego Rejestru Długów, czyli KRD. Pożyczka bez BIK przeznaczona jest dla osób, które w przeszłości miały przejściowe problemy ze spłatą długu, ale nie trafiły na listę dłużników.

Pożyczka pod zastaw samochodu – jak to działa?

Niskie dochody, negatywne wpisy w BIK, lub opóźnienia w spłacie starego zobowiązania finansowego mogą wpłynąć na odmowną decyzję firmy pożyczkowej w sprawie kredytu. Taki klient nie jest dla instytucji finansowych do końca wiarygodny, mogą więc potrzebować jakiegoś zabezpieczenia. W takim przypadku można skorzystać z oferty pożyczkowej pod zastaw samochodu. Nie oznacza to jednak, że na czas spłacania pożyczki zostajesz bez samochodu. Pożyczka pod zastaw auta polega na podpisaniu dokumentu, który stanowi, że przeniesienie własności samochodu na wierzyciela nastąpi w momencie, kiedy nagle przestaniesz spłacać zobowiązanie. W pożyczce pod zastaw samochód staje się zabezpieczeniem dla firmy udzielającej kredytu.  Kiedy spłacisz kredyt w całości, samochód ponownie staje się twoją własnością. Wysokość pożyczki pod zastaw auta ustalana jest na podstawie wyceny samochodu. Przy tym rodzaju pożyczek warto jest się zdecydować na pomoc specjalisty. Doradcy z Habza Finanse pomogą nie tylko w wycenie samochodu, ale też przeprowadzą klienta krok po kroku przez cały proces, dbając o to by oferta była dla niego jak najkorzystniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here