Ozdobnie zapakowane prezenty dla pracowników

Richard Branson, brytyjski przedsiębiorca, którego majątek wycenia się na 4,9 miliardów dolarów, wielokrotnie powtarzał: „Zadbaj o pracowników, a oni zatroszczą się o twój biznes”.

Doceniony pracownik wykonuje swoje obowiązki chętniej i lepiej. Jest lojalny, ma większą motywację oraz satysfakcję z pracy. Mądry pracodawca, mając ten fakt na uwadze, powinien, na miarę możliwości firmy, sięgać po dodatkowe, pozapłacowe środki motywacyjne.

Spis treści

Boże narodzenie- magiczny czas

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na obdarowanie się prezentami. Kupujemy podarunki dla rodziny i przyjaciół. Dla najważniejszych osób w naszym życiu. Dla każdego pracodawcy takimi ludźmi są również jego pracownicy. Bez nich nie miałby szans na dobre funkcjonowanie oraz rozwój swojego przedsiębiorstwa. Obdarowany pracownik ma poczucie więzi z firmą, współpracownikami i pracodawcą. Czuje się ważny i potrzebny.

Jak wybierać prezenty, albo raczej “jak nie wybierać prezentu”

By nie zmarnować potencjału prezentu, warto poświęcić trochę czasu i energii na jego wybór. Nieprzemyślane podarki najczęściej lądują w najciemniejszych zakątkach półek i szafek, stają się prezentem na ostatnią chwilę dla nielubianej cioci, lub gadżetem zasilającym różnego rodzaju zbiórki charytatywne. Zamiast dawać szczęście, sprawiają przykrość i irytują swoją obecnością.

Decyzji o zakupach nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Dotyczy to wszystkich prezentów, zarówno tych dla rodziny, jak i dla pracowników. Niestety, bardzo rzadko się udaje ukryć fakt zakupu podarunku na zasadzie „byle gdzie, byle jak, byle co”.

Biorąc pod uwagę zakup prezentu dla pracownika, należy koniecznie pamiętać, by nie był on zbyt osobisty. Aby podarunek był stosowny, nie należy przekraczać granicy poufałości i stosunków czysto zawodowych. Spersonalizowane pióro pasuje jak najbardziej, ale już bielizna zdecydowanie odpada.

Pomysły na prezent dla pracowników

Oczywistą sprawą jest, że nie jest łatwo kupić prezent. Zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jesteśmy z obdarowaną osoba w bliższych relacjach. Zakup prezentów dla pracowników jest wyzwaniem, które warto jednak podjąć, ponieważ dobrze zrealizowane zwróci się pracodawcy z nawiązką. Nie trzeba wydawać ogromu pieniędzy, by wybrać wyjątkowy upominek.

Poniżej przedstawione jest 7 oryginalnych oraz pomysłowych prezentów z zakresu cenowego od 100 do 300 zł, którymi pracodawca może obdarować swoich podwładnych. Ze względu na swoją uniwersalność sprawdzą się one zarówno w małych, rodzinnych firmach, jak i w korporacjach zatrudniających setki pracowników.

Selfie dron

Pracownik uczący się obsługi drona

Rewelacyjny, uniwersalny prezent zachwyci zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Selfie dron nadaje się idealnie do spontanicznego nagrywania filmów w wysokiej jakości oraz robienia zdjęć. Dzięki swoim małym rozmiarom oraz składanej konstrukcji można go zabrać praktycznie wszędzie. Steruje się go najczęsciej za pomocą sparowanego telefonu.

Najnowsze modele selfi dronów, umożliwiają uchwycenie obrazu w 4k ,co pozwala na uzyskanie doskonałej zdjęcia czy filmu, bez konieczności zakupu dodatkowego aparatu. Dodatkowo prostota użytkowania, sprawia, że już po chwili prób nawet osoba bez wcześniejszego doświadczenia z łatwością polatać samolotem. Radość i wrażenia z użytkowania będą bezcenne.

Zegarek

Klasyczny zegarek męski

Zegarek jest świetnym pomysłem, który ucieszy każdego. Pod warunkiem, że będzie to piękny, klasyczny i uniwersalny model markowego zegarka. Najgorszym możliwym pomysłem będzie obdarowanie kogoś tandetnym, kiczowatym zegarkiem.

Najlepszym wyborem będzie okrągła koperta w złotym kolorze, z jasną tarczą, osadzona na czarnym, lub brązowym skórzanym pasku. Ponadczasowość tak dobranego zegarka gwarantuje, że będzie on gadżetem docenionym, lubianym i często noszonym.

Perfumy

Podobnie, jak w przypadku zegarków, do zakupu perfum należy podejść ostrożnie i rozważnie. Dobrze wybrane będą strzałem w dziesiątkę.

Doskonałym pomysłem będzie wybór zapachu unisex, pasującego zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kultowym perfumem z tej kategorii jest niewątpliwie Calvin Klein CK One.

perfumy

Prezent z firmowym logiem

Większość przedsiębiorców wybiera dla swoich pracowników gadżety, na których widnieje logo firmy. Najczęściej są to ubrania w postaci kurtki, polaru, koszulki, lub czapeczki. W przypadku prezentów świątecznych warto jednak odejść od tego trendu, ponieważ odzież z nazwą, czy znaczkiem firmy kojarzy się raczej z uniformem służbowym, niż z ekscytującym podarunkiem. Producent firma Logomix, zajmujący się tworzeniem odzieży reklamowej z nadrukiem, przed świętami odnotowuje wzrost zainteresowania swoimi produktami.

Jeśli pracodawcy zależy na tym, by prezent nawiązywał jednak do nazwy firmy, dobrym pomysłem będą ręczniki z wyhaftowanym dyskretnym logo. Jest to podarek z kategorii rzeczy praktycznych i uniwersalnych. Nie trzeba  tym przypadku robić rozróżnienia na paczki dla kobiet i mężczyzn.

Przy wyborze ręczników, podobnie jak w przypadku pozostałych prezentów należy wystrzegać się kiepskiej jakości i pstrokatych kolorów. Klasyczne, białe, kąpielowe ręczniki będą idealnym wyborem.

Maski antysmogowe

Firmy, które mają swoje siedziby miejscowościach będących ośrodkami przemysłowymi, mogą wybrać dla swoich pracowników prezenty w postaci masek antysmogowych. Maski te stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Obecnie na rynku jest ogromny wybór kolorowych, funkcjonalnych masek. Personel z pewnością doceni pomysłowość i troskę o ich zdrowie.

Maski antysmogowe

Ekologiczne handmade

Ciekawa propozycją na podarunek jest pięknie zapakowany zestaw produktów do samodzielnego zrobienia świec, mydeł czy kulek do kąpieli. Jest to oryginalny i wyjątkowy pomysł na świąteczne prezenty firmowe w przedsiębiorstwach, gdzie większość personelu stanowią kobiety. Samodzielnie zrobiona świeczka będzie powodem do dumy oraz dodatkową ozdobą świątecznego stołu.

Bożonarodzeniowe klimaty

Jako prezent z okazji Bożego Narodzenia, świetnie się sprawdzą gadżety świąteczne. Idealnym wyborem będzie drewniana, pięknie wykończona szopka. Będzie ona idealną ozdobą każdego domu, wprowadzającą i podkreślająca dodatkowo bożonarodzeniowy klimat.

Opakowanie prezentu kropką nad i

Każdy wie, że nawet najcudowniejszy prezent wręczony w reklamówce z dyskontu traci swój urok i magię. Dobrze jest zwrócić uwagę na opakowanie, w jakim zamierzamy dać podarunek. Wytrzymałe torby bawełniane z własnym nadrukiem, to ciekawy i proekologiczny trend który od pewnego czasu panuje, przy obdarowywaniu prezentów. Przemyślane i ciekawe opakowanie może podnieść jakość prezentu i spotęgować emocje.

Na opakowaniu można również zaznaczyć ofiarodawcę. Jest to idealne miejsce na dyskretne logo lub zabawny tekst.

Kobieta z klasycznymi torbami papierowymi

Obiady dla pracowników

Kolejną świetną propozycją prezentu będą ciepłe obiady dla pracowników. Każdy, kto pracuje wie jak ważna jest przerwa. Daje wytchnienie, odpoczynek i okazję do niezobowiązującej rozmowy z współpracownikami. Zapewniony posiłek zdecydowanie podniesie morale w firmie i wniesie jeszcze więcej pozytywnych emocji. Takie rozwiązanie nie tylko ma pozytywny wpływ dla zatrudnionych, ale również dla pracodawcy, którego wizerunek wizerunek jest budowany na odpowiedzialnego i troszczącego się.

Podsumowanie

Wybór ciekawego i wyjątkowego prezentu dla pracownika nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza w przypadku, gdy musi być maksymalnie uniwersalny pod względem jego płci i zainteresowań. Wymaga nakładu czasu, wysiłku i kosztów. Niemniej jednak autentyczna radość w oczach Twojego pracownika jest tego warta.

Zadbaj o dobry nastrój w firmie, zrób niespodziankę swoim podwładnym i zmień się w Świętego Mikołaja!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here