Czapka Mikołaja – gadżet, którego nie może zabraknąć podczas świąt

0
300

Święta to czas, kiedy nawet dorosłe, poważne osoby odkrywają w sobie dziecko. Chyba żadna inna okazja nie daje tyle możliwości powrotu do lat dzieciństwa. Śpiewanie kolęd, zachwycanie się smakołykami, ubieranie choinki i przystrajanie domu – to wszystko sprawia, że każdy z nas czuje się przynajmniej odrobinę młodszy. W tym miejscu warto wspomnieć również o przebraniach, bo podczas świąt chętnie oficjalny strój zmieniamy na ciepłe ubrania z motywem reniferów, bałwanków i i różnorodnych świątecznych motywów. Jednym z takich przebrań jest czapka Mikołaja. To gadżet, którego po prostu nie może zabraknąć w twojej szafie. Dlaczego? Jest co najmniej kilka okazji, kiedy taki nakrycie głowy okaże się bardzo praktyczne.

Kiedy przyda ci się czapka Mikołaja?

Na to pytanie można odpowiedzieć najprościej – w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Ale z tą okolicznością wiążą się konkretne eventy, zarówno te w gronie rodziny, jak też w gronie znajomych z pracy. Oto kilka okazji, kiedy warto mieć pod ręką czapkę Mikołaja.

1. Stworzenie kompletnego stroju świętego Mikołaja

Chyba każdy z nas posiada odległe wspomnienia dotyczące kogoś z bliskich, kto przebrał się za świętego Mikołaja. Czasem bez pomyłki odgadywaliśmy, że to w rzeczywistości przeprany wujek lub tata. Innym razem z fascynacją obserwowaliśmy nieznaną postać w czerwonym stroju. Boże Narodzenie to doskonała okazja, żeby sprawić taką radość najmłodszym członkom rodziny. Wydarzenie na zawsze zapisze się w ich pamięci! W takim przebraniu nie może oczywiście zabraknąć czapki Mikołaja. Dobrym rozwiązaniem będzie obszerne nakrycie głowy – pod taką czapką łatwiej ukryjesz swoją tożsamość.

2. Wigilia w pracy

Wiele firm praktykuje tradycję polegającą na tym, że przed przerwą świąteczną zespół spotyka się na kolacji. Taka “pracowa” wigilia często motywuje, aby kupić tematyczny sweter lub inne ubranie, nawiązujące do Bożego Narodzenia. Jeśli brakuje ci czasu na stworzenie przebrania, lub po prostu źle czujesz się w tego typu rzeczach, dobrym rozwiązaniem będzie wybór czapki Mikołaja. Opcji jest wiele. Oprócz klasycznych czapek normalnych rozmiarów możesz wybrać bardziej subtelne rozwiązanie. W przypadku pań świetnie sprawdzi się opaska na włosy z niewielką świąteczną czapeczką. Z kolei u Panów doskonale prezentować się będzie krawat ze świątecznym motywem.

3. Spotkanie z rodziną

Gdy przebywamy w gronie bliskich, najczęściej czujemy się pewnie i komfortowo. Mamy również większą odwagę eksperymentowania ze strojami. Czapka Mikołaja doskonale się tutaj sprawdzi. Podsyci świąteczną atmosferę i wprowadzi rozbawienie. Jeśli każdy z członków rodziny przywdzieje takie nakrycie głowy, nie zapomnij zrobić pamiątkowego zdjęcia!

Wybierając czapkę Mikołaja, zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonana. Jeśli dokonujemy zakupu w sklepie stacjonarnym, warto wcześniej ją przymierzyć i sprawdzić, czy będziemy dobrze się w niej czuć. Kupując czapkę przez internet (np. gdy chcemy sprawić taki zabawny prezent całej rodzinie), pamiętajmy, że bezpieczniej jet wybrać większy rozmiar. Na nadchodzącą gwiazdkę spraw przyjemność sobie i swoim bliskim z pomocą nieśmiertelnego dodatku, jakim jest czapka Mikołaja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here