Płytki ścienne – czym kierować się przy ich wyborze?

0
372

Płytki ceramiczne często wybierane są jako sposób na pokrycie ścian w najmocniej eksploatowanych pomieszczeniach domu. Zazwyczaj stosuje się je w kuchniach czy łazienkach, za czym przemawiają ich korzystne właściwości użytkowe. Coraz modniejsze jest jednak wykorzystanie płytek ściennych w przedpokojach, a nawet pokojach dziennych. Ceramika śpiewająco zdaje egzamin jako element dekoracyjny. O czym należy więc pamiętać, wybierając płytki ścienne do swojego mieszkania?

Funkcjonalność – najistotniejszy parametr płytek ściennych

Możemy rozwodzić się nad estetyką dekoracyjnych płytek ściennych i ceramicznych, ale faktem pozostanie to, że najczęściej decydujemy się na nie ze względu na ich użytkowe właściwości. W przeciwieństwie do tapet są całkowicie wodoodporne, inaczej niż ściany pokryte farbą bardzo łatwo utrzymać je w czystości. W takich wnętrzach jak kuchnia oraz łazienka ma to niebagatelne znaczenie. Wilgoć oraz zabrudzenia zagrażają ścianom na co dzień, dlatego tak istotne jest pokrycie ich właśnie kafelkami. Co więcej, jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne – takie ściany przetrwają wiele lat.

Płytki dekoracyjne – estetyka przede wszystkim

Nie bez znaczenia są też wspomniane walory estetyczne płytek dekoracyjnych. Na rynku spotkasz się z bogatym wyborem kafelków różniących się zarówno kształtem, jak i kolorem. Popularnym rozwiązaniem są współcześnie mozaiki. Maleńkie elementy układają się w atrakcyjne wzory, wzbogacające wystrój pomieszczeń. Innym tropem jest wykorzystanie płytek wielkoformatowych, które sprawdzą się przede wszystkim na dużych powierzchniach. To rozwiązanie przeznaczone do minimalistycznych, eleganckich wnętrz. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie nowoczesnych płytek ściennych do salonu jako elementów do tworzenia dekoracyjnych wzorów. Nikt nie powiedział, że kafelki muszą pokrywać całe ściany. Równie dobrze mogą w atrakcyjny sposób eksponować kominek bądź inne strategiczne miejsce pokoju dziennego.

Płytki ścienne z różnych materiałów

Wybierając nowoczesne płytki do kuchni, najczęściej decydujemy się na glazurę. Dlaczego? Mimo mniejszej wytrzymałości doskonale prezentuje się ona na wewnętrznych ścianach. W opozycji do niej stoją nowoczesne płytki ścienne dekoracyjne, które stosuje się na elewacjach budynków. Są produkowane z gresu bądź klinkieru i niejednokrotnie imitują takie materiały jak cegła czy drewno.

Różne rodzaje tanich płytek ściennych znajdziesz w bogatej ofercie sklepu Merkury Market. Zapoznaj się z jego asortymentem i wybierz kafelki, które najlepiej wpisują się w Twój gust.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here