Szkło hartowane na telefon – zabezpiecz aparat przed wypadkiem

0
269

Jeśli codziennie użytkujesz swój smartfon, nic dziwnego, że z czasem pojawią się pierwsze zarysowania i przetarcia lakieru. Główny problem polega na tym, że podczas kontaktu obudowy i ekranu z materiałem, powstaje tarcia. Powoduje ono klasyczne matowienie, co z pewnością jest w konsekwencji bardzo mało estetyczne.

A co z ekranem? On jeszcze mocniej narażony jest na zarysowania i pęknięcia w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Szkło hartowane na telefon może jednak to ryzyko zminimalizować, ponieważ automatycznie problemem przestanie być kontakt z kluczami w torbie lub kieszeni. A co z upadkami aparatu? Tym zajmiemy się w dalszej części tekstu, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników, którzy chcą odpowiednio dopasować asortyment do swoich oczekiwań.

Tanie produkty niskiej jakości

Wiele osób uważa, że nie ma sensu kupować zamienników, które zazwyczaj są niskiej jakości, ponieważ jest to ewidentna strata pieniędzy. Na rynku można znaleźć szkło hartowane na telefon za kilka złotych lub zawsze istnieje opcja sprowadzenia ich z chin, gdzie czasem ich cena wynosi zaledwie kilkadziesiąt groszy. Warto jednak poważnie zastanowić się nad tym, skąd taka rozbieżność cenowa, ponieważ mamy produkty od kilkudziesięciu groszy, sięgające nawet kilkudziesięciu złotych.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której przychodzi Wam niechlujnie zapakowane szkło hartowane na telefon, a wysyłka była realizowana najtańszym kosztem, z wykorzystaniem kopert bez zabezpieczeń. Jeśli jest całe po otwarciu opakowania, to już sukces. Następnie przychodzi moment, w którym należy nakleić produkt na ekran smartfona. Istnieje bardzo duże ryzyko, że asortyment, który ma być wytrzymały, po prostu pęknie. Przy droższych modelach nie ma takiej możliwości, ponieważ producenci nie mogą sobie pozwolić na takie zaniedbanie. Nawet jeśli do niego dojdzie, większość renomowanych firm, po prostu wymieni pęknięty produkt. Te tańsze, prawdopodobnie pozostawią temat bez odpowiedzi klienta.

Konfrontacja z rzeczywistością

Teraz test upadku aparatów. Szkło hartowane na telefon nie ma magicznych właściwości i jeśli upuścicie swój model, może dojść do rozbicia wyświetlacza, tak samo jak uszkodzenia podzespołów. Takie zagrożenie jest jednak zminimalizowane, więc istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że telefon po prostu wytrzyma uderzenie. Tańsze wyposażenie, które pęka już pod naciskiem palca, prawdopodobnie nie poradzi sobie także w takiej sytuacji, więc ono chroni Wasz smartfon jedynie przed kluczami i innymi twardymi przedmiotami, które mogą być powodem zarysowań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here