Pierwszy siwy włos

0
260

Siwe włosy pojawią się na głowie każdego z nas prędzej czy później. Niezależnie od tego, jak będziesz dbać o włosy, czy masz dwadzieścia, czy czterdzieści lat, następnego ranka na twojej głowie może pojawić się pierwszy siwy włos. Na szczęście dziś nie musimy się tym przejmować, bo dobra farba do włosów siwych pozwoli na zlikwidowanie tego problemu w ciągu godziny.

Powszechnie wiadomo, że siwienie włosów to proces fizjologiczny, którego nie da się ani uniknąć, ani zatrzymać. Wraz z wiekiem melanina odpowiedzialna za naturalny pigment włosa traci swoją moc. Komórki, w których odbywa się produkcja barwnika włosów, przestają prawidłowo funkcjonować i włosy stają się po prostu siwe. Skłonności osobnicze do siwienia naturalnego najczęściej dziedziczymy po rodzicach lub dziadkach. Jednak ostatnio obserwuje się wiele przypadków siwienia przedwczesnego, które dotyczy coraz młodszych osób. Spowodowane jest to przez wiele czynników, z którymi trzeba mierzyć się każdego dnia. Proces siwienia przyspieszony jest przez zbyt duże tempo życia oraz bardzo zanieczyszczone środowisko, które jednocześnie wpływają na przyspieszenie starzenia się całego organizmu człowieka. Sytuację pogarsza zła dieta, zbyt duża ilość przyjmowanych antybiotyków, a także nadmierny stres, który jest nieodłączną częścią życia człowieka.

Farba do siwych włosów czy po prostu spokój?

Ludzie różnie reagują, dostrzegając pierwszy siwy włos na swojej skroni. Jedni przerażeni biegną do sklepu, uważając, że farba do siwych włosów zatrzyma proces siwienia. Inni sądzą, że wyrwanie siwego włosa załatwia problem na dobre. Tymczasem do tematu trzeba podejść na spokojnie. Skoro siwienie jest elementem ludzkiej fizjologii, to należy je zaakceptować. Dziś siwiznę bez problemu można skutecznie maskować. Kobiety robią to bardzo chętnie, a i mężczyźni coraz częściej przekonują się do takiego postępowania. Niektórzy pozostają przy siwych włosach – i też mają do tego prawo.

Warto jednak wypróbować różne sposoby ukrywania siwizny, bo przy okazji odkrywa się bardzo ciekawy świat fantastycznych kolorów, ciekawych fryzur i niezwykłych stylizacji. To przecież ogromna przyjemność sprawić sobie awangardowy look, choćby na jeden dzień, bo oprócz trwałej koloryzacji, dziś można zostać fanem nawet jednodniowych, odlotowych stylizacji.

Jak ukryć pierwsze siwe włosy?

Najłatwiejsze zadanie stoi przed blondynkami. Pojedyncze siwe włosy są u nich niemal niewidoczne. Na początek warto postawić na nieinwazyjne, zmywalne farby do włosów, bo te nie ingerują w wewnętrzną strukturę włosów. Gdy siwych włosów przybędzie, można zdecydować się na pasemka w kolorze popielaty blond. To idealny typ farby do włosów siwych, bo nie będzie widać odrostów.

Pierwsze siwe włosy można także ukryć za pomocą koloryzacji półtrwałej lub kremów repigmentacyjnych, które pomagają odtworzyć naturalny kolor włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here