Jak malować brwi?

0
350

Moda na cieniutkie, mocno wygięte brwi na sto procent przeminęła. Obecnie na topie są duże, mocne i bardzo wyraziste brwi. Naturalne, ale ujarzmione i zabarwione. Dowiedz się, jak malować brwi i jakich kosmetyków do tego użyć.

Jak malować brwi? Przegląd kosmetyków

Malowanie brwi możesz przeprowadzić na kilka sposobów i za pomocą różnych kosmetyków. Najbardziej powszechne jest malowanie brwi cieniami. Ma to kilka zalet – na przykład łatwość nakładania i możliwość wykonania precyzyjnego krycia. Jednak malowanie brwi cieniami jest dość czaso- i pracochłonne.

Dość podobnie wykonuje się malowanie pomadą. To kosmetyk o delikatnej, kremowej konsystencji, która po krótkim czasie na twarzy twardnieje. Dzięki temu makijaż jest trwały i świetnie się prezentuje. Do malowania brwi kredką potrzebujesz wprawnej ręki i doświadczenia. Kredka wymaga większej precyzji w rysowaniu konturu, dlatego jeśli jesteś początkująca, raczej zacznij od innych kosmetyków.

Jak malować brwi pomadą?

Malowanie pomadą to najlepsza opcja dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w robieniu makijażu. Pomada jest idealnym wyborem dla osób o każdym kształcie brwi, ponieważ świetnie nadaje się do stylizacji. W przypadku cieni trzeba użyć najpierw wosku, który ułoży włoski w odpowiednim kierunku i sprawi, że brwi będą miały pożądany kształt. Z kolei pomada nie wymaga użycia wcześniej innego kosmetyku – kremowa konsystencja ułatwia stylizację brwi.

Jak malować brwi pomadą? Nanieś ją za pomocą małego, cienkiego pędzelka, ściętego ukośnie. Dzięki niemu nałożenie kosmetyku pomadą jest precyzyjne i łatwe. Najpierw należy zaznaczyć kosmetykiem linie tuż pod brwiami, by nadać im kształt, a dopiero później wypełnić kolorem. Następnie za pomocą zwykłej szczoteczki do brwi wyczesz nadmiar produktu, by uzyskać bardziej naturalny efekt.

Jak malować brwi kredką?

Malowanie kredką musi być bardzo precyzyjne, bowiem polega na wypełnianiu kolorem tylko miejsc, w których znajdują się prześwity czy nierówności. Na początku skup się właśnie na wyrównaniu kolorytu, dopiero później zajmij się innymi elementami. Makijaż brwi kredką jest idealny dla osób, które mają naturalnie mniej gęste brwi.

Malowanie zacznij od wewnętrznej części. Kredka pomoże ci także zaznaczyć kształt brwi – należy narysować nią łuk. Prowadź ją delikatnymi ruchami, by nie pozostawić za dużo kosmetyku na włoskach. Jeśli tak się stanie, nadmiar możesz wyczesać małą szczoteczką. Dzięki temu kolor będzie równomierny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here